• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 20:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Как да обе&#

Започната от Radi, 07.12.2004 10:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miTko

Става дума за началото на спора, за СО2 и светлината.
Разни мои АКВАРИУМИ 

dido

А, ОК, щото темата се изметна тотално :-)

Има пряка връзка между двете. Фотосинтезата изисква светлина и СО2, за да върви - разбира се, ако приемем, че останалата химия е налице. Демек при наличие на достатъчно СО2 и малко светлина, темпа на фотосинтеза ще се забави заради малкото светлина. И обратно - Колкото и силна да е светлината, липсата на СО2 ще спре фотосинтезата. Това е теорията за ограничаващия фактор в действие :-) Затова при увеличаване на СО2 торовете (химията) и светлината трябва да се увеличат адекватно. Иначе нищо не правиш.

Raven

или почти нищо.
може да се приеме че растенията се адаптират към определени условия и липси на определени елементи , но това не означава че растът добре и в пълният си капацитет.
писал съм и преди че повечето аквариумни растения имат доста блед и невзрачен вид в природата ,но когато се поставят в аквариум и им се осигури достатъчно микроелементи и СО добиват размери и цвят до които рядко достигат в естествена среда.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

miTko

Разни мои АКВАРИУМИ 

Radi

Между другото докато си оправях помпата ми се спука аквариума  :cry: Сега чакам отговор от Пецата за нов-108л 75д х36ш х 40в Ден преди Нова година да ти се спука си е направо проклятие, добре, че го видях, че за малко да заминат рибите и ламината. Ако това беше станало-щях да бъда изгонен и да си тегля куршума...

miTko

Цитат на: "Radi"Между другото докато си оправях помпата ми се спука аквариума  :cry: Сега чакам отговор от Пецата за нов-108л 75д х36ш х 40в Ден преди Нова година да ти се спука си е направо проклятие, добре, че го видях, че за малко да заминат рибите и ламината. Ако това беше станало-щях да бъда изгонен и да си тегля куршума...
Това е много кофти, особено ако не си го правил ти.Тогава няма нужда да се гърмиш.Виж моят ако се спука трябва аз да се гърмя, щото си го правих сам преди 5 години. :? Винаги съм се чудел колко ще изкара...
Разни мои АКВАРИУМИ 

Radi

То моя е на 12 години вече, или там някъде. Ама не е от него а от самата поставка. Защото по средата се огънала от тежестта и се пукна дъното, ама сега като е наполовина празен няма толкова голям натиск и спря да тече. Ама след Нова година ще взимам нов.

Mario

Радо, Радооо  :?  Считай ,че няма да издържи до след Нова Година!
Земи мерки ! Ама и ти си един карък хах ;) Нищо, на почти всеки може да  се случи да не дава господ ;)

Raven

Цитат на: "Radi"То моя е на 12 години вече, или там някъде. Ама не е от него а от самата поставка. Защото по средата се огънала от тежестта и се пукна дъното, ама сега като е наполовина празен няма толкова голям натиск и спря да тече. Ама след Нова година ще взимам нов.
ако е от дъното проблема можеш да си го поправиш като изрежеш парче стъкло с точен размер на дънното стъкло и го залепиш за него като го намажеш плътно цялостно  със силикон.
и си изправиш дънната поставка естествено :lol:
правил съм това със странично стъкло на 40-50 литров аквариум - става номера.
дори и да си направиш нов аквариум - този ще си го запазиш.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

niky

Аз моя съм го залепил само със силикон.
Акавариума е около 100 литра и явно някакъв камък го беше пукнал.
Залепих го с дебел пласт аквариумен силикон отвътре и отвън.
Е, не е като за изложба, но...върши работа.

Similar topics (5)

17550

Публикации: 34
Прегледи: 14367

10735

Публикации: 8
Прегледи: 4469

56442

Публикации: 1
Прегледи: 2435

5420

Започната от chaykov


Публикации: 7
Прегледи: 3753

2290

Публикации: 2
Прегледи: 5430