• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 10:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Новобрански аквариум - 750 литра

Започната от edmund, 27.11.2015 04:51

« назад - напред »

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Цитат на: edmund - 07.12.2015 22:12
Звъни ми вчера телефона, едно такова - международно някак си ... та вдигам - отсреща Дейвид Камерън.
Вика: Братче закъсали сме я тука, нямаме никакъв инсайд за снимките на Аватар 2.
Предполагам, че става въпрос за Джеймс Камерън. :-)
Иначе поздравления за аватарчето. Още като излезе филма ми хрумна подобна идея, но нямах време да се занимавам. И не се шашкай за теглото на аквариума, ако кажа какво натоварване съм правил на плоча, на някои колеги ще им се изправят косите. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

VDO

Цитат на: edmund - 07.02.2016 19:18
появяват се кафеви налепи по стъклата, анубиасите ги чистя редовно от "прах" понеже


Колега,един съвет,изпитано нещо и върши работа за кафявите налепи,ползвай малки анциструси,действат безотказно и много скоростно.Ето преди време как се справяха при подобен проблем в сравнително нов аквариум  :-)

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.cc%2Fo7i3bxs9h%2FPhoto_Grid_1391280576702.jpg&hash=d1243202c70630622a7f87ea18124b2bbff1e3fc
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

edmund

Цитат на: Асен Евгениев - 07.02.2016 20:41Предполагам, че става въпрос за Джеймс Камерън. :) Иначе поздравления за аватарчето. Още като излезе филма ми хрумна подобна идея, но нямах време да се занимавам. И не се шашкай за теглото на аквариума, ако кажа какво натоварване съм правил на плоча, на някои колеги ще им се изправят косите. *DRINK*


Привет, хехехх, прав си напълно за Джеймс Камерън .... нещо ме е притеглила Британската политика щом залитам с такива грешки.За теглото не съм се закъхърил в излишъци :)



Цитат на: VDO - 07.02.2016 21:07Колега,един съвет,изпитано нещо и върши работа за кафявите налепи,ползвай малки анциструси,действат безотказно и много скоростно.

Благодаря ти VDO, за сега няма да прибягвам до подобни чистачи, понеже искат и ловене след като си свършат работата. А това не е никак лесна задача в моя случай. Все още не съм пускал UV лампа - искам да изчакам още. Налепите са много малко и ги отстранявам от стъклата механично.

Намерих много изгодно чито нов CO2 комплект JBL ProFlora m2003 и се чудя дали дали да го взема.

Поздрави!
Новобранец в акваристиката - положил клетва на 5 септември 2015 г.

edmund

Здравей форум :)


успях да щракна две от новите обитателки на аквариума.
Това е 11 сантиметровата червена нинджа - кака Радка от клана Clarkii









А това е 10 сантиметровата, и по-млада съперница в аквариумното пространство - леля Гуца от клана Fallax :)







Лошо качество на снимките но ... колкото-толкова (за сега) :)
Новобранец в акваристиката - положил клетва на 5 септември 2015 г.

Lightning_boy

Опасна работа колега, внимавай да не те боцне някой шурикен докато чистиш аквата :D :D Много са готини "нинджите"  *bg*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

edmund


Цитат на: Lightning_boy - 16.02.2016 08:08
Опасна работа колега, внимавай да не те боцне някой шурикен докато чистиш аквата :D :D Много са готини "нинджите"  *bg*


Едната нинджа-кака Радка се спомина. Смени си черупката и се гътна :)
Опасността сега е наполовина :)


Слагам една снимка на единия от двата хвърчоплана.
Новобранец в акваристиката - положил клетва на 5 септември 2015 г.

_Kirilov

Колега ще направиш ли една обща снимка на аквариума да го видиме как  се е развил   *DRINK*

edmund

Да _Kirilov, заповядай.


За жалост, не се виждат рибоците на този кадър.
Новобранец в акваристиката - положил клетва на 5 септември 2015 г.

jabeto


Lightning_boy

Цитат на: jabeto - 29.02.2016 15:35
Екстра е  *THUMBS UP*

+1 и от мен. Колега, така ми се струва или много малко обитатели виждам?
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

edmund

Цитат на: Lightning_boy - 29.02.2016 15:37
+1 и от мен. Колега, така ми се струва или много малко обитатели виждам?

Здравей, никак не са малко рибоците.
В аквариума има 6 броя двайсет и кусур сантиметрови добичета, 4 десет и малко сантиметрови и две 5 сантиметрови монодактилуса.

Поздрави!
Новобранец в акваристиката - положил клетва на 5 септември 2015 г.

_Kirilov

Голяма лудница е :)
Ако не се виждаше скатчето човек ще каже ,че е малък аквариума *BRAVO*

tomatomov197

   Всъщност снимките дават бегла представа за аквариума , на живо е доста по-хубав . Изненадващо чист , имайки предвид рибите , които живеят там . Е , аз половината от времето не можах да го гледам , но ... такъв е живота :)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Antuni

Листната маса се е увеличила.......  "рибата кога?" :-D
0899808552

edmund


Цитат на: tomatomov197 - 29.02.2016 18:05
Всъщност снимките дават бегла представа за аквариума , на живо е доста по-хубав . Изненадващо чист , имайки предвид рибите , които живеят там . Е , аз половината от времето не можах да го гледам , но ... такъв е живота :)


Благодаря ти за коментара !
Тази събота като повторим да запълним и другата половина, всичко ще си дойде на мястото :)



Цитат на: Antuni - 29.02.2016 23:26
Листната маса се е увеличила.......  "рибата кога?" :-D


Е те рибите вече поколение ще дадат докато се наканиш да го полеем тоя аквариум :) Може ли да правиш толкова изпипани аквариумни съоръжения, а пък толкова много да скатаваш за пиене  :-P


Наздраве момчета!
Новобранец в акваристиката - положил клетва на 5 септември 2015 г.

Similar topics (5)

20694

Започната от dimgeorg


Публикации: 2
Прегледи: 1512

33107

Публикации: 240
Прегледи: 62118

37902

Публикации: 30
Прегледи: 12613

39940

Започната от batefaio


Публикации: 5
Прегледи: 2319

53229

Публикации: 11
Прегледи: 5544