• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.06.2024 12:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помогнете и подпишете петицията за "Моята Библиотека"

Започната от mistar_ti, 24.06.2010 18:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vasso

Цитат на: митко - 26.06.2010 00:09
Ти къде живя другаде освен България за да знаеш такива неща.А май и жизненият опит не ти е толкова голям.Айде недей да си мислиш,че повечето западняци си теглят музика и филми от нета.Аз поне съм видял с очите си как се купува музика,игри и филми в някои по-развити държави
Хахах, човек ти ме убиииии, ми естествено, че се купува, то и тук се купува.  :-D Никой не казва, че не се купува и от магазините. И не е необходимо да живееш някъде, за да го видиш това, просто защото няма как да се ВИДИ. Разрови се малко и сам ще ВИДИШ как стават нещата.
Още нещо- нито те познавам, нито ти мен, за да ми коментираш жизнения опит, интелектуалното ниво, местожителството и прочие. Не е признак на добър вкус меко казано да коментираш непознати. ;-)
: 26.06.2010г 01:01ч
Цитат на: митко - 26.06.2010 00:49
И аз точно това казвам,че в момента не можеме да си позволиме лицензирани стоки ,и това ни принуждава да теглиме торенти.По времето на социализма си купувахме всеки нов албум на "ЩУРЦИТЕ" примерно,но можехме да си го позволим.Дали една хубава плоча не изглежда по-добре от една емпетройка на бял диск,без описание и облик.А иначе близко до Пекъм,на Денмарк хил и Камберуел грийн.
Относно това кой какво може да си позволи е ясно- в България има пари за цигари, коли, огромни кучета, чалготеки и тем подобни, но за книга няма. *CRAZY* Що ли се изненадвам и на правопис и на интелектуално ниво. Принудени били...

Black Adder

Цитат на: phoenixlm - 26.06.2010 01:09
Black Adder, аз си имам мнение и точно пък ти няма да го промениш. "Дръжа" не е същото като "драже", по дяволите. А и ми дължиш едно пиене някой ден, точно сега члена няма да ти гледам, сори.  :karamse:
АКО не бях прекалено възпитан, щях да ти кажа, е си най-обикновен ............. Който обича да се прави на интересен, но не обича да си признава когато не е прав.
Както и да е, и двамата пишещи по нощите нямали време да четат закона, но имали време да пишат по 10 поста идиотщини на куб и да защитават народната милиция.
Е затова милицията арестува безсребърниците, щото и те (милиционерите) обичат да пишат доклади, ама не четат законите. Затова и пускат убици, крадци и изнасилвачи в съда, щото милицията не си е чела книжките кога е трябвало. Милицията знае да пуска комюникета по платените медии.
А ще се оправим, когато повече хора осъзнаят и започнат да си търсят правата, щото дебеловратите плешивци с ланци на врата си мислят, че са пенкилер за всичко в тая държава, и могат да си разиграват коня. На третото дело дето им го набутат отзад, ще се сетят, че май са пропуснали нещо в  правното си образование, ако изобщо са имали такова.
А вие продължавайте да обяснявате у форума, как са ви ощетили тези, които са се опитали да ви отворят очите.
Ама то от 2000 г. сте се не променили, та сега ли. И понеже знам, че пак нямате време да четете, ето ви направо цитат от по-първа книга (да ме прощава бате Ицо, че му нарушавам правата)
Цитат
СВЕЩЕНО ПИСАНИЕ, издание на Светия Синод на Българската църква
ОТ МАРКА СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ
ГЛАВА 1.

17. А Иисус, като узна, каза им: какво размишлявате, задето нямате хляб? Още ли не разбирате и не разумявате? Още ли е вкаменено сърцето ви?
18. Очи имате, не виждате ли? Уши имате, не чувате ли? И не помните ли?
19. Когато разчупих петте хляба за пет хиляди души, колко пълни коша къшеи дигнахте? Казват Му: дванайсет.
Което пък се явява следствие на следното пиратско действие от страна на Иисус:
Цитат
СВЕЩЕНО ПИСАНИЕ, издание на Светия Синод на Българската църква
ОТ МАТЕЯ СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ

16. Но Иисус им рече: няма нужда да отиват; дайте им вие да ядат.
17. А те му казват: ние имаме тук само пет хляба и две риби.
18. Той рече: донесете Ми ги тука.
19. И, след като заповяда народу да насяда на тревата, взе петте хляба и двете риби, погледна към небето, благослови и, като разчупи, даде хлябовете на учениците, а учениците - на народа.
20. И ядоха всички и се наситиха; и дигнаха останали къшеи дванайсет пълни коша;
21. а ония, които ядоха, бяха около пет хиляди души, освен жени и деца.

phoenixlm

Е, признавам си, че религиозните фанатици ме плашат. Понеже темата нещо излезе извън контрол с Исус и прочее, пък беше за книги и дали е редно да се омаловажава труда на хората, дето ги издават, пък после разни тарикати ги крадат (мисля, че това общо със Изхранването на народа няма и примера ти е адски неуместен) аз ще си коментирам по нея. Няма какво постоянно да ми копираш коментарите и да казваш какъв човек съм и какъв не съм. Да не се беше правил на толкова отворен, нямаше да ти отговарям. Ако искаш цивилизована дискусия, спор и обсъждане на мнения - недей да се държиш все едно си ми началник. Тази тема се дискутира сигурно из 10 други сайта и блога, излишно е да се продължава. Пък и за какво ревете толкова, петиции и т.н.? Великия архив на читанката е качен на всички онези сайтове, свалете си всички книжки и си ги четете. Архива беше зареден в същия ден, в който "онези лоши чичковци" свалиха читанката. Въпроса беше принципен. Съжалявам, че аз уважавам своите и също така, че се наложи да се стига до разни лични нападки в темата. Всеки си знае.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.andreasschwartz.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2010%2F03%2Farguingontheinternet.jpg&hash=d22ec7c7c690991d3f7c23f15a33cace7d1a0a64

torkonator

Какво ще кажеш да победиш главоболието без хапчета?

mistar_ti

Мисля, че тук става на въпрос за нещо съвсем различно от софтуера и хардуера, но както казах всеки има право на мнение по въпроса и всеки си защитава труда.
3 литров буркан с отомбачена зеленясала вода
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbns.gvardia.net%2Fimages%2Fstories%2Fbanners%2FIYI_ban_sm.jpg&hash=7ab8139ef4f2561034d7804066cefdf3dc294ebb

NO CARRIER

Нали няма да се стигне до лични обиди и да се налага да си говорим пак за комунизъм?  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

niky

За съжаление, темата е много комплексна и няма еднозначно мнение.

Да започнем от началото - петицията. Както добре знаем, и 8 милиона да я подкрепят тая идея, нищо няма да се промени. Просто сме в България, тук управлява комунистическата мафия. А те си правят каквото искат. Няма никакъв смисъл от тая петиция.

Читанката - никога не бях чувал за нея, докато не писаха в новините. Аз, явно щото дъм по дъртичък, предпочитам да си купя книгата. Да, може да сваля някое три пъти сканирани и пресканирано копие, но ако ми хареса книгата ще искам да си я купя, а не да се зверя тук точно какво е написано?!

И накрая авторкиските права - е това ми е много любима тема. Защо когато един певец измисли една песен и тя стане горе долу популярна, да се храни от нея цял живот, а аз , като не толкова надарен като него,  на когото се налага да измисля едва ли не всеки ден специфични решения, никой не плаща за МОИТЕ чертежи, МОИТЕ изчисления, МОИТЕ решения на сериозни технически проблеми.
Да, плаща ми се ЕДНОКРАТНО и точка. Не мога след като съм измислил нещо, е, не чак толкова гениално като вувузелата, с тия авторски права да си лежа цял живот, да си пия в кръчмата и да разказвам колко съм велик.

Жалко е, че не се купуват книги, много е жалко. С болка мога да кажа, че и моите деца не четат достатъчно. Четат в Интернет, знаят чужди езици, да...но не четат.
Може пък Лутън да е прав...идва нова ера, електронна...На мен лично не ми допада...но кой пък съм аз.

Поздрави на репресираните  :-D

NO CARRIER

Само едно уточнение. Разликата между виртуалната и истинската библиотека е, че в истинската имат определен брой екземпляри от дадена книга. Ако 3ма човека вземат Под игото, четвъртият трябва да чака. Докато във виртуалната няма такива ограничения.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

vasso

Цитат на: niky - 26.06.2010 11:18
За съжаление, темата е много комплексна и няма еднозначно мнение.

Да започнем от началото - петицията. Както добре знаем, и 8 милиона да я подкрепят тая идея, нищо няма да се промени. Просто сме в България, тук управлява комунистическата мафия. А те си правят каквото искат. Няма никакъв смисъл от тая петиция.

Читанката - никога не бях чувал за нея, докато не писаха в новините. Аз, явно щото дъм по дъртичък, предпочитам да си купя книгата. Да, може да сваля някое три пъти сканирани и пресканирано копие, но ако ми хареса книгата ще искам да си я купя, а не да се зверя тук точно какво е написано?!

И накрая авторкиските права - е това ми е много любима тема. Защо когато един певец измисли една песен и тя стане горе долу популярна, да се храни от нея цял живот, а аз , като не толкова надарен като него,  на когото се налага да измисля едва ли не всеки ден специфични решения, никой не плаща за МОИТЕ чертежи, МОИТЕ изчисления, МОИТЕ решения на сериозни технически проблеми.
Да, плаща ми се ЕДНОКРАТНО и точка. Не мога след като съм измислил нещо, е, не чак толкова гениално като вувузелата, с тия авторски права да си лежа цял живот, да си пия в кръчмата и да разказвам колко съм велик.

Жалко е, че не се купуват книги, много е жалко. С болка мога да кажа, че и моите деца не четат достатъчно. Четат в Интернет, знаят чужди езици, да...но не четат.
Може пък Лутън да е прав...идва нова ера, електронна...На мен лично не ми допада...но кой пък съм аз.

Поздрави на репресираните  :-D
Съгласен съм с повечето неща и на мен не ми харесва новата ера. Иначе за авторските права не е точно така, особено в България. Няма как с една или 2 песни да си лежиш цял живот. Трябва да се наложиш, да работиш постоянно. Не им е лека работата, въпреки че изглежда донякъде така.
Може би единствено е по-лесно така с виртуалната библиотека, но аз други ползи не виждам. Извинението, че няма пари за книги аз твърдо не го приемам.

Caxapa

Колеги! Има книги които никога не излизат от трезорните хранилища където се пазят. Единствения начин да се прочетът е по интернет. Има такива книги които се поръчват с месеци, години напред  за да достигне до нея даден учен или желаещ. Естествено на такива обикновени хора докосването до такива книги е невъзможно.  Времето на книгата отживява безвъзратно. Много скоро всичко написано ще можем да четем само в интернет.  Помислете и от тази гледна точка.

vasso

Ми има си чар в това, удоволствието да прочетеш такава книга е огромно.
Дано не си прав за интернета, че много зле ще станат нещата...

Luton

Даже ако се замислим, ерата и на цифровите носители е отминала или отминава в момента, наистина всичко ще става онлай!

При положение, че вече има скорости от порядъка на 50МВ, на съвсем нормални цени а скоро ще ги удвоят, на кой би му притрябвало

и да "сваля"  даже след някоя година, просто ще ти трябва връзка до нета и това е. Имам мобилен броадбанд 3G за колата,

който неможеш да различиш от кабелния, за какво изобщо става въпрос?

Иначе на баща ми му разпечатвам от нета и човека си чете на хартия, защото другото не приемал, инжЕнера от МЕИ-то :-D

Дето се казва- не може да спрем Земята да се върти

Caxapa

Чара няма как да се съпротивлява с хода на времето и изчерпване на ресурсите за направата на хартия. Днес  свърши петрола утре газта а по някое време няма да има и дървета.. Днес присаждат сърца, крайници и други такива. Утре ще имплантират готов чип с знанията които ти трябват. Един за космонавт, друг за изследовател в дадена област. Тези с повредените чипове  за докери. Такъв е живота просто

niky

Aз искам чип за милионер. Не искам знания повече.  Цял живот уча и чета, и продължавам.

Даже съм скромен, не искам да съм милиардер  :-D

Luton

Niky, ще трябва доста да поработиш за този чип, така де и чиповете ще струват пари!

Никой не е казвал, че парите ще изчезнат заедно с книгите. :-D

Similar topics (5)

44558

Започната от povdigaz


Публикации: 4
Прегледи: 2090

20521

Публикации: 12
Прегледи: 3998

57211

Публикации: 16
Прегледи: 9171

31641

Започната от tedss


Публикации: 4
Прегледи: 2343

3782

Публикации: 4
Прегледи: 2363