• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.05.2024 16:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помогнете и подпишете петицията за "Моята Библиотека"

Започната от mistar_ti, 24.06.2010 18:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Luton

Прав си Митко, хората бягат като дявол от тамян, като чуят за нелегален софтуер, филми или пък не дай си боже МУЗИКА.

Но пък и vasso има право, защото не един и двама колеги(от Азиатския Регион, ДЕ!)съм ги изкушавал с нашите пиратски торенти и свалят яко.
Но си прав, англичанин торент НЕ БАРА! :-)
Поздрави

Black Adder

Цитат на: vasso - 25.06.2010 23:48
Ми това може да става с всяка стока, например да дадеш диск на приятел или пък да дадеш панталона си. Никой не може да те санкционира за такова нещо, но да разпространяваш МАСОВО литература без разрешението на автора , а пък и печалба да трупаш от това е против всякакви правила.
Какво значи масово? На колко хора имам право да я дам? Имали такава точка в закона? А те на колко хора могат да я дадат?
phoenixlm , ти не си виновен за качеството на превода и подвързията, а кой е виновен? Мога ли да върна некачествена книга? Мога ли да претендирам за некачествен превод? Защо мога да върна развален салам, но не и развалена книга?  Не си виновен ти, не съм виновен и аз, но всички тези некадърности се калкулират в цената на книгата. И после се начисляват като 'пропуснати ползи' от страна на Праводържача. А автора ако получи 0.50 ст от коричната цена 10 лв ще пие и пеее и кючек ще играе от кеф.
Та не ми говорете глупости, ако обичате.
И каква е разликата, м/у Електронната (интернет Библиотека) и Държавната такава, освен че първата в момента не взима и стотинка, а втората гуши субсидии от държавата. И че първата е в 21 век, а втората - в ерата на Гутенберг?
И държавна организация ли е "Сдружение на прекупвачите на книги', та ГДЛЕЩА ще ходи да им оправя правата с калашници и качулки?
Що не идат в Арена.БГ, Дата.бг, Замунда и прочее?
Айде, че много нещо взе да ме втриса от късогледството ви.
Ако бяха всички като ВАС, щяхте и входа във форума да направите платен, зер - някой се е трудил да направи картинките, да настрои сървъра, да поддържа всичко това живо, как така ще се чете и пише безплатно в него, това е кражба.

митко

LUTON, Ти поне знаеш в Лондон как се купува софтуер и филми и какви магазини има.И като взимаш 100 паунда на ден дали са проблем 10-15 за нов албум със снимки,текстове и т.н.,истинско украшение,което да си пазиш с години и да си го сложиш в хола на лавичката.Аз лично имам всичко на КИС , и не съм се замислял като съм ги купувал защото тогава жизненият ми стандарт го позволяваше.А относно жълтурите,те за мен са друга категория,по зле и от нас.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

nikolay0876

Цитат на: Black Adder - 26.06.2010 00:26
Какво значи масово? На колко хора имам право да я дам? Имали такава точка в закона? А те на колко хора могат да я дадат?
phoenixlm , ти не си виновен за качеството на превода и подвързията, а кой е виновен? Мога ли да върна некачествена книга? Мога ли да претендирам за некачествен превод? Защо мога да върна развален салам, но не и развалена книга?  Не си виновен ти, не съм виновен и аз, но всички тези некадърности се калкулират в цената на книгата. И после се начисляват като 'пропуснати ползи' от страна на Праводържача. А автора ако получи 0.50 ст от коричната цена 10 лв ще пие и пеее и кючек ще играе от кеф.
Та не ми говорете глупости, ако обичате.
И каква е разликата, м/у Електронната (интернет Библиотека) и Държавната такава, освен че първата в момента не взима и стотинка, а втората гуши субсидии от държавата. И че първата е в 21 век, а втората - в ерата на Гутенберг?
И държавна организация ли е "Сдружение на прекупвачите на книги', та ГДЛЕЩА ще ходи да им оправя правата с калашници и качулки?
Що не идат в Арена.БГ, Дата.бг, Замунда и прочее?
Айде, че много нещо взе да ме втриса от късогледството ви.
Ако бяха всички като ВАС, щяхте и входа във форума да направите платен, зер - някой се е трудил да направи картинките, да настрои сървъра, да поддържа всичко това живо, как така ще се чете и пише безплатно в него, това е кражба.
Самия факт че има цензура във форума , означава че си плащаме под някаква форма. Дано и този пост не бъде цензуриран... от комунистите, щот тва си е тяхна превилегия.

Luton

Да така е Митко, съгласен съм с теб и поздрави.

Но от друга страна, всички хора заслужават да са в крак с времето и технологиите.

Не смятам че българите, трябва да са ощетени от към новите софтуерни технологии, книги или музика.

Само заради, това че някой, някога и някакси е объркал нещата с управлението на държавата!

Ще ни потърпят колегите европейци и западняци, докато се пооправим и почнем да си плащаме!

ПП. Видях снимки от парка на Пекам, там ли си живял?

Black Adder

@nikolay0876
Винаги можеш да си искаш парите, щом си плащаш.
Да ти дам телефона на Комисията за защита на потребителя?

Luton

Самия факт че има цензура във форума , означава че си плащаме под някаква форма. Дано и този пост не бъде цензуриран... от комунистите, щот тва си е тяхна превилегия.


Нема нужда от политика и тука.  :-(

phoenixlm

Black Adder, понеже пак се пробваш да ме дразниш, пак ще ти отговоря. Чини ми се, скоро книги не си държал, затова ще ти го кажа възможно най-просто. На задната корица на книгите пише преводач, редактор, оформление, печатница, адрес, електронен адрес и телефон на издателството. Да не мислиш, че са сложени заради мен там? Ако си недоволен от нещо и си държиш на парите и интересите, почваш да звъниш на посочените телефони или отиваш на адреса и казваш "Това е некадърно направено, онова не е хартия, ами тоалетна хартия, книгата ми се разпадна в ръцете." и т.н. и т.н. Парите обратно за една книга ще си получиш, гарантирам ти, най-малкото няма здравомислещ търговец, който да те остави да вършееш и да псуваш и викаш (особено пък ако нещата са истина) из магазина му и то заради 10 лева. Въпроса е ти доколко държиш на тези неща. Аз лично държа и ако се озова с кофти книга или си я връщам, или повече не купувам на въпросното издателство, докато не сменят печатница и прочее. А пък що се отнася до арена.бг, дата.бг, замунда и прочее - нека ги свалят, аз против нямам. Ако ми кажат - ще си плащаш всичко, обаче ще живееш в цивилизована държава - ще си плащам. Пък и за форума да трябваше да плащам - щях. На мен това не ми е място за заяждане, аз от тук научих адски много интересни неща и продължавам да уча. Това, че ти искаш само да бучиш пък ми е точно през... Всеки си има право на мнение, щом нещо не ти харесва - ще си отстояваш позициите.

митко

Цитат на: Luton - 26.06.2010 00:40
Да така е Митко, съгласен съм с теб и поздрави.

Но от друга страна, всички хора заслужават да са в крак с времето и технологиите.

Не смятам че българите, трябва да са ощетени от към новите софтуерни технологии, книги или музика.

Само заради, това че някой, някога и някакси е объркал нещата с управлението на държавата!

Ще ни потърпят колегите европейци и западняци, докато се пооправим и почнем да си плащаме!

ПП. Видях снимки от парка на Пекам, там ли си живял?
И аз точно това казвам,че в момента не можеме да си позволиме лицензирани стоки ,и това ни принуждава да теглиме торенти.По времето на социализма си купувахме всеки нов албум на "ЩУРЦИТЕ" примерно,но можехме да си го позволим.Дали една хубава плоча не изглежда по-добре от една емпетройка на бял диск,без описание и облик.А иначе близко до Пекъм,на Денмарк хил и Камберуел грийн.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

nikolay0876

Цитат на: Black Adder - 26.06.2010 00:40
@nikolay0876
Винаги можеш да си искаш парите, щом си плащаш.
Да ти дам телефона на Комисията за защита на потребителя?

Като че ли нямаше нужда от иронията ти, ама щом така си сметнал, в "свободна" дъражава сме. Може да се подиграваш с който от нас си искаш.
: 26.06.2010г 00:12ч
Цитат на: Luton - 26.06.2010 00:43
Самия факт че има цензура във форума , означава че си плащаме под някаква форма. Дано и този пост не бъде цензуриран... от комунистите, щот тва си е тяхна превилегия.


Нема нужда от политика и тука.  :-(
Въобще не става въпрос за политика, а за триене на мои мнения, което е най-малко недемократично. А щом е недемократично е комунистическо. Това е.

mistar_ti

Нека споделя с phoenixlm, тъй като аз пуснах темата обработвал съм текстове, за да ги сложа в Читанка може ли да ми кажеш текста, който е некачествени и пълен с грешки и аз го редактирам моя труд някой зачита ли го? Мислил ли си ти, че за да стане в такъв вариант аз съм го работил 1 седмица чел съм го целия няколко пъти и не съм искал нищо. Колко от издателствата са платили авторските права на авторите виждал ли си документа, с който им е платено? Замислял ли си се, че със заплата от 300 лева, след като платя разходите си не ми остават пари, за да си купя книга и библиотеката ни няма нови книги? Ти колко лицензирани програми ползваш? Може би не е честно спрямо издателите, но хайде спрямо кого е честно в България хората работили по развитието на Читанка са вложили много труд в разработването на софтуера за библиотеката, спел чекери и тн. Спрямо тях честно ли е? Честно или не ако книгите мога да си ги купя за цена 50% по-ниска от хартиения вариант и са електронни ме устройва, но няма от къде всеки си има своята гледна точка и "сития на гладния не вярва" как може да се сравняваме с европа кое ни е европейското – наркотиците, проституцията, убийствата, насилието или беззаконието ли? Темата е много обширна и не може да бъде обходена помолих хората мислещи, че е правилно да се подкрепи петицията да я подкрепят.
3 литров буркан с отомбачена зеленясала вода
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbns.gvardia.net%2Fimages%2Fstories%2Fbanners%2FIYI_ban_sm.jpg&hash=7ab8139ef4f2561034d7804066cefdf3dc294ebb

Black Adder

Цитат на: phoenixlm - 26.06.2010 00:46
Black Adder, понеже пак се пробваш да ме дразниш, пак ще ти отговоря. Чини ми се, скоро книги не си държал, ... Всеки си има право на мнение, щом нещо не ти харесва - ще си отстояваш позициите.
Да, предпочитам да държа бутилки, книги не съм чел никога през живота си.
И понеже другите спят, само ти опонираш ( и репресираният от съдбата nikolay0876) ще престана с опитите си да накарам хората да мислят.

Следващият дето има намерение да ми се пени, нека ми изтълкува
Глава 5, чл. 24 ал. 1, т.9 и т.10 от ЗАПСП на Република България.

После пак да го прочете, да помисли и да реши има ли смисъл да спорим. Щото съм печелил спорове с далеч по-печени адвокати от вас.

nikolay0876

Цитат на: Black Adder - 26.06.2010 01:00
Да, предпочитам да дръжа бутилки, книги не съм чел никога през живота си.
И понеже другите спят, само ти опонираш ( и репресираният от съдбата nikolay0876) ще престана с опитите си да накарам хората да мислят.

Следващият дето има намерение да ми се пени, нека ми изтълкува
Глава 5, чл. 24 ал. 1, т.9 и т.10 от ЗАПСП на Република България.

После пак да го прочете, да помисли и да реши има ли смисъл да спорим. Щото съм печелил спорове с далеч по-печени адвокати от вас.
Аз лично нямам никакво намерение на никой да се пеня, а пък и съм си прост ( не съм печен адвокат). И не съм репресиран от съдбата ( да не дава Господ ), а само от администрацията на форума ( сайта). Пък тоя член сега няма да мога да го прочета. Утре ако е късмет.

phoenixlm

mistar_ti, я вземи тогава да преведеш текстовете, които си изтипосал там. Не, всъщност, вземи си ги преведи у дома, пък аз ще дойда да ти ги взема и после ще ги плесна там и ще кажа "еййй, аз го редактирах това, бе, тоя малоумник, дето по 6-8 часа на ден се е дзверил в английски/български текст и главата му е бръмнала, ми е оставил правописни грешки! Що да не го запсувам, ммм, ще си го псувам, ама ха." Някой да те кара да бачкаш за без пари? Аз и за тук превеждах статии, пък пари не сакам. Обаче на статиите, които ползвам не пише изрично, че правата са на еди кой си и еди кой и за всяко ново ползване на текста се иска изричното разрешение на този и този автор. И да, виждал съм, че парите за авторските права се плащат до стотинка, иначе не получаваш оригиналната книга или хората завеждат дело, иначе нямаше изобщо да пиша тук. Заплатата от 300 лв - да, кофти е и си напълно прав. Риби как си купуваш тогава, аквариуми, оборудване? Книжките на славейков да не са по 300 лв? 1-2 лв. Мисля, че не е повече от това, което отделяш за рибешка храна, а може би пък бъркам? Що пък така избирателно ще ми казваш ти на мене, че за едното, дето мноооого го искаш Не можеш да отделиш пари, пък за другото, дето също мнооого го искаш, можеш? Тъпото ти мнение ми хареса достатъчно, че да не си позволявам да те обиждам направо, обаче хора, които "хем боли, хем сърби" не харесвам, да знаеш.

Black Adder, аз си имам мнение и точно пък ти няма да го промениш. "Дръжа" не е същото като "драже", по дяволите. А и ми дължиш едно пиене някой ден, точно сега члена няма да ти гледам, сори.  :karamse:

nikolay0876

Значи, жалко е ... спорим по не чак толкова жизненоважни въпроси. Всеки си има неговата истина, нямам намерение да споря нито с черната брада нито с мистър ти или който да е. Но времето и нервите и парите, които отделихме тука, можехте да обърнете внимание и да коментирате един пост който пуснах преди около 6-7 часа. Става въпрос за човешки живот и съдба, отделете по едно пакетче храна ( ама не чернодробна) и дайте шанс на това дете.http://www.facebook.com/group.php?gid=107321619316366

Similar topics (5)

44558

Започната от povdigaz


Публикации: 4
Прегледи: 2082

20521

Публикации: 12
Прегледи: 3993

57211

Публикации: 16
Прегледи: 8336

31641

Започната от tedss


Публикации: 4
Прегледи: 2338

3782

Публикации: 4
Прегледи: 2361