• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 06:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Избор на животинче за домашен любимец.

Започната от yri, 30.12.2008 23:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

yri

Имам един 375 литров аквариум, с размери - 1.5 х 0.5 х 0.5 m. В момента стои празен на земята в къщи понеже няма къде да го сложа. Има само едно подходящо място за него, но поради конструкцията на къщата няма как да е пълен с вода, прекалено много тежест точно в центъра на голяма плоча, без никаква опора. Не искам да го продавам, а искам да си гледам някакво животинче вътре.

Предпочитам нещо по лесно за гледане и най вече непретенциозно относно храната. Също така искам да не става прекалено голямо.
Доста се рових из сайтовете за домашни любимци в търсене на животинчето, и нищо не можах да си харесам  *dontknow*  Отхвърлих следните варианти:

- Гекон или хамелеон: уникални животинки, адски много ме кефят, но проблем е храната. Ядат само жива храна която нямам нито време, нито възможност да им осигурявам постоянно.
- Игуана: става прекалено голяма, иначе много ми допада.
- Таралеж: Мисля че мога да си намеря (хвана) малко таралежче. Докато е малко няма проблеми да се гледа в аквариума, но като порасне само ще се мъчи вътре. А и не съм сигурен дали не е забранено да се ловят.
- Змии, скоприони, плъхове, морски свинчета, зайчета: ако внеса някое от тези животинчета в къщи ще ме изхвърлят заедно с него   :buff:

Вие какво бихте ми предложили?  *HELP*
Цитат на: NO CARRIER - 13.07.2007 23:05
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско.  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgphoto.net%2Fphotos%2F6639%2Fo632740807782187500.gif&hash=b11becf546903bddec1630803a595a1cf0b39496

exorsist

Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена

rollon

Доколкото разбрах не искаш нищо пухкаво,но все пак чинчила или пор не би било зле.Аз се замислям след време да си взема пор(фретка).Може да си хванеш и някое гущерче сигурен съм,че има и не застрашени видове щом ги срещаме дори по градовете.

Emil

Твърдо съм зад колегхата с предложението за джербил-а. Имам си и са прекрасни същества. Ето тук повече инфо : http://gerbils.hit.bg/ . Относно горния линк височка е цената, моите ги взех на 4-ри лева бройката.

botan

Скорпиони не! То и без това не можеш да ги гледаш в толкова голям съд. :) Иначе каквото друго си пожелаеш, преценката си е твоя.
Може да си го направиш инсектариум с буболечки привидения. Или пък може да гледаш костенурки.

raiko

Нашия таралеж е защитен вид, но се предлагат и африкански таралежи,които са 2-3пъти по-малки на размер.

exorsist

Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена

raiko

Да,за тях става дума,но могат да се намерят на два пъти по-ниска цена(в Пловдив).Има няколко цветови форми.

chaykov

абе каквото и добиче да си вземеш препоръчвам ти да изчетеш много за тях, преди да направиш тази стъпка!!! да не страда животното апък и ти после защото винаги се привързваш няма начин !
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

Иво Катрафилов

Храна за насекомоядни гущери можеш да намериш постоянно в Пловдив, все пак сме един от най-развитете градове с тераристика. Така че храната не е проблем.

За игуана аквариума е с идеални размери, и ще можеш дълго време да я гледаш в него, особено ако е женска.

За едри бозайници не става, за тях е необходима проветрива, голяма клетка. Но за колония дребни е идеален, но ще ти съсипят аквариума(от урината и постоянното дращене, шевовете няма повече да държат вода).

Щом не искаш змии или членестоноги, може да направиш голям акватерариум със земноводни.

yri

Джербил, чинчила или пор няма как да взема, ще ме изхвърлят от вкъщи  :-D

Цитат на: raiko - 31.12.2008 00:39
Нашия таралеж е защитен вид, но се предлагат и африкански таралежи,които са 2-3пъти по-малки на размер.

Ето това предложение най ми хареса. Таралежчетата са много готини, много ми харесаха.

chaykov естествено, че преди да си взема каквото и да било задължително ще падне доста четене. Все пак и то е живо същество, и то има душичка. Не искам да мъча нито него, нито себеси. А и веднъж поема ли отговорност за нещо, си го гледам докрай ;)

Цитат на: Иво Катрафилов - 31.12.2008 10:07
....
Но за колония дребни е идеален, но ще ти съсипят аквариума(от урината и постоянното дращене, шевовете няма повече да държат вода).

Щом не искаш змии или членестоноги, може да направиш голям акватерариум със земноводни.
Иво, стресна ме малко признавам. Според теб дали таралежчетата ще ми съсипят аквариума? Смятах да си го ползвам в последствие, живот и здраве, като се пренеса в ново жилище. Аквариума е много хубав, има разпънки и е окантен от всички страни. Ползван е по малко от 4 месеца и е без драскотина.
Относно идеята със земноводните - дай малко повече инфо - освен костенурки, какво друго мога да сложа вътре?
Цитат на: NO CARRIER - 13.07.2007 23:05
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско.  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgphoto.net%2Fphotos%2F6639%2Fo632740807782187500.gif&hash=b11becf546903bddec1630803a595a1cf0b39496

Иво Катрафилов

Под земноводни нямам предвид влечуги, а жаби или саламандри. Например, бумки, дървесни жаби... За саламндри можеш да го разделиш на три и да гледаш различни видове.

Лора

Моето мнение е да си вземеш Игуана.
Преди 4г, в предишната ми работа, шефа си отглеждаше Игуана в цеха. Беше си цяла атракция. Имаше си корен за декорация, лампа под която да се изпъне на припек, ако не се лъжа и растения. Имаше си всичко! Една малка джунгла в един аквариум. :-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

chaykov

имал съм какви ли не животинки не бих си взел нещо толкова живо дори и змия ! ! ! много се привързвам и ми е мноо кофти като се случи нещо за това се спрях на рибите по поносимо е ! а ми се иска толкова много едно Beagle-че да си взема ама ... ;(
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

Иво Катрафилов

Всеки вторник от 19.00 в бирария Пожарната имаме сбирка на тераристите. Заповядай, ще ти обясним всичко.

ПП Естествени растения при игуана не могат да се отглеждат.

Similar topics (5)

54736

Започната от bunzip2


Публикации: 6
Прегледи: 3334

20498

Започната от dinmin91


Публикации: 26
Прегледи: 10078

18869

Започната от Raven


Публикации: 65
Прегледи: 19913

35258

Публикации: 20
Прегледи: 12446

51573

Публикации: 32
Прегледи: 14379