• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 10:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Избор на SSD диск?

Започната от bunzip2, 19.08.2015 20:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bunzip2

Колеги, някой има ли опит с SSD дисковете?
От известно време ме гложди мисълта да си сложа едно SSD на работа, че ми се налага почти постоянно да load-вам разни pdf-и, и времето от 2-3 секунди при зареждане, супер много ме изнервя :)

А и не само за това де... като цяло, усещам че калпавата скорост на hdd-то, доста често ме вади от равновеси  *CRAZY*

Въпроса е, че има много голям избор, а и разликата в цените също си я бива. На много места препоръчват предимно samung PRO серията, щото EVO била с много малък lifespan.

Та.. общо взето и аз не знам какво да избера. Не ща да ми умре в ръцете след 2 месеца ползване, не ща и да струва 1 милион :D  *CRAZY*

За момента май се насочвам към A-DATA SX900 , който сякаш ми се вижда добър вариант за париците си....


П.П: Да спомена, търся нещо 128 ГБ :)

azanzu

След като ми заминаха 2 харда в рамките на 2-3 месеца. Се обзаведох първо SSD 128гб на който ми е само C: устройството wina и програмитe, останах доста изненадан след това. Операционната система се зарежда за 5-6 секунди което е разлика в пъти. Купих го преди около година тогава най-разумно цена качество беше Кингстън около 130 лева. Мисля че си струва инвестицията.
Другия вариант за по-голям капацитет и бързина е SSDHD хардовете, това беше 2-рата покупка westerdigital 500bg. Тези хардове също добре се представят сравнение с стандартните бързината е почти 2-пъти по- голяма.Самия хард има закачена флашка 8 гигабаита и буферира в нея софтуера който ползваш за по бързо прочитане, един вид хибрид.Цена около 160 лева мисля че беше.
Другото което забравих да спомена, ако ПЦ-то е по старо като моето ДДР-2 или 3 не си струва да взимаш по бързи и по скъпи модели защото няма да могат да достигнат капацитета си така или иначе.
Залагай на по известните марки с възможно най-голяма гаранция поннеже това нещо ако спре всичко приключва. Повечето големи марки ги заменят когато са гаранциоони.Все пак опция за дефект има дори по голяма от стандартните хардове.

bunzip2

Колега azanzu, оценявам съвета, ама ако може по-компетентно мнение :)
Какво ще рече, машината ако е по-стара с DDR2 или 3?! Нима DDR3 е старо :D

Значи, уточнявам, че ще се ползва на SATA 3. RAM-а е DDR3 на 1600 mhz. Но това за рам-а в случая не е важно.

Не искам хибриден диск, питам конкретно за Solid State Drive (SSD).

azanzu

Съгласен съм че може и по компетентно менение все пак аз съм обикновен потребител не спец в областта . Ами според мен е старо все пак е от преди 10 години.

bunzip2

Според мен DDR3 е доста актуално за момента. Колко машини на DDR4 си виждал?
Release date на DDR4 e миналата година по някое време :).

А и в случая не мисля, че това има някакво значение. По-скоро е важно дали ще се ползва на SATA2 или SATA3.
Отбелязах, че става дума за SATA3, характеристиките там са ясни х2 на SATA2, или 6 GB/s.

Но, въпроса ми е по-скоро към надеждността на устройството.

SDB

Здравейте,
не знам за какъв компютър търсиш
SSD, но мога да ти дам няколко
ориентировъчни съвета при избора
първо разбира се виж гаранцията
Samsung pro например е с 10 год
corsair с 5 год. има и модели
с 3 год.
второ не е лошо да се проверят и техн. данни
скорост на четене, скорост на запис
IOPS (не е лошо да се прочете и из нета по форуми за отзиви)
наблегнах на скоростта на запис защото тя се различава
фрапантно - при евтините размери е ниска и дори съизмерима
с скоростта на хубав HDD
и трето като го взимаш гледай от каква фирма го купуваш
защото може да имаш проблем с гаранция ако не дай си боже
нещо се случи - някои фирми или интернет магазини
могат да те мотат докато ти го сменят, а това значи да си
без компютър няколко седмици или да се принудиш да си купиш
друг.

bunzip2

SDB, много благодаря за инфото.

Тъй като преобърнах hardware.bg за два дни, общо взето се отказах от всичко де що е на sandforce chipset.

Последно съм се спрял на A-DATA SP920 като цена/качество, по-добро май не се сещам :)

Similar topics (5)

35076

Публикации: 76
Прегледи: 20712

55334

Публикации: 16
Прегледи: 6122

57211

Публикации: 16
Прегледи: 7151

27115

Публикации: 4
Прегледи: 3774

20498

Започната от dinmin91


Публикации: 26
Прегледи: 10068