• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
13.05.2024 09:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Лечение на Ихтиофтириус с Нистатин-500мг.

Започната от mill, 27.10.2005 15:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Morphined

Няколко колеги от форума ми казват,че не могат да излекуват ихтиото с Нистатин. При мен действа безотказно. Дали не правят нещо като хората или е развил устойчивост или пък са пипнали тропическата форма ??? Странна работа.

Kylahullu

Ами при мен специално не, че съвсем нямаше ефект все пак др риби в аквариума не се заразиха, но определено с препарата е по-добре.Днес вече почти няма точки.На мен ми казаха, че нистатина действал на паразитите причиняващи оодиниум.

mill

На всички които се съмняват в лечението с нистатин -мога да кажа ,че пангаса който беше болен в "детска " възраст ,още е жив...Нямам представа  колко живеят ...но си е жив дявол :-) .Някой казват ,че този метод не помага...ами и при хората - не на всички главоболието минава от аналгин ...може би затова при някои действа ,при други не :-).
Едно изпитано средство ще Ви кажа - когато се закрепят и оздравеят рибите , т.е. създадете т.н. обстановка в аквариума -не слагайте нови риби.Гледам тази тема е писана през 2005г. ,много ми се иска да сменя визията на аквариума,ама рибоците си живеят ,някои се споминаха,предполагам от старост ,но около 50% от рибите ми са от преди 6 години.Така,че ще трябва да изчакам и последната животинка да си изживее дните преди да правя промени.Но послушах преди години опитни акваристи-не слагам нови риби,колкото и да ми се иска аз да имам най-шарените и най-хубави рибета.И нищо специално не правя-нито преварям вода преди да я налея в аквариума ,нито пък я оставям да "втаса" 24 или 48 часа .От чешмата в аквариума,единствено спазвам Т да е същата като в аквариума.
Аквариума е за гледане -да се наслаждавате и да се отпускате пред него,не бива да се бърника час през час в него,защото това е голям стрес за обитателите му *privet*
хипостомус-30см.,пангас-20см,2меланотении,трихогастер,2скаларии,хелер,2тернеции,2молинезии,2пирани,монодактил,силвър шарк,2 боции,отоцинкус,бета,лабео,папагал:)

HEPOH

При мен лечението е успешно. Днес е 8 ден, като съм сложил общо 3 дози( рибките нямат и помен от бели петна). Само не разбрах сега колко вода да сменя и защо да не взимам нови рибки
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

Caxapa

Цитат на: HEPOH - 17.03.2011 20:17
При мен лечението е успешно. Днес е 8 ден, като съм сложил общо 3 дози( рибките нямат и помен от бели петна). Само не разбрах сега колко вода да сменя и защо да не взимам нови рибки
Рибки можеш да вземеш ако аквариума позволява добавянето на още бройки.  НО! Задължително новите рибки трябва да поживеят в карантинен аквариум преди да ги пуснеш при твоите. Карантината е от 14 дена приблизително. Ако не задължително , то е препоръчително с цел да се избегне ново внасяне на зараза в току що излекуваните.

totishish

Е и аз се заразих незнайно как и от каде но имам няколко питания.Вече съм трети ден от лечението с нистатин 1 таб на 25л.
От както слагам нистатин се появява мн. пияна на повърхността дали е нормално аерацията ми е с въздушна стена дали да я намаля?
И след като мине всичко какво е вероятноста отново да се заразят съштите риби които са преболидували
и най-важното имам гупи и 2хелера който ще раждат да ги отделям ли да раждат в малко аквариумче със 3 скариди или да изчакам да се оправят.
И накрая това лекарство безупречно изтреби всички охлюви за около 30лв но няма значение 

Caxapa

Жалко за охювите! Трябвало е да прочетеш за непоносимоста на "черупките" към Нистатина.  Важното е, че си се излекувал. Колкото до бремените ги отделяй но за по-сигурно да не са при скаридите. Вероятноста да се заразят отново е в  различни проценти при различни условия и аквариуми.

Асен Евгениев

Цитат на: totishish - 19.03.2011 21:26
И накрая това лекарство безупречно изтреби всички охлюви за около 30лв но няма значение 
Това е пирова победа, ако си ги изтребил, за да спасиш няколко живородки. Трябва
много и внимателно да се чете преди употреба на лекарства, или поне да се пита.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

totishish

ами яд ме е но какво да се прави а рибите са 6 гупи 4 хелера 2 златни 1 пангас 2 огнени баруса 3 барбус теразона 2 калихта 2 анциструса 2 леери 2 жълти трихогастера и 1 син

HEPOH

Цитат на: totishish - 19.03.2011 21:26
Е и аз се заразих незнайно как и от каде но имам няколко питания.Вече съм трети ден от лечението с нистатин 1 таб на 25л.
От както слагам нистатин се появява мн. пияна на повърхността дали е нормално аерацията ми е с въздушна стена дали да я намаля?
И след като мине всичко какво е вероятноста отново да се заразят съштите риби които са преболидували
и най-важното имам гупи и 2хелера който ще раждат да ги отделям ли да раждат в малко аквариумче със 3 скариди или да изчакам да се оправят.
И накрая това лекарство безупречно изтреби всички охлюви за около 30лв но няма значение 

При мен гупите се оправиха най-накрая (3 дни след Трихогастерите) .

П.П. Все пак ме е яд че не купих лекарството на Сера, разликата с Нистатина беше 5 лв
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

totishish

А добре де на Сера лекарството вреди ( убива ) ли на обитателите в аквариума защото ако не вреди наистина си заслужава да дадеш макар и 10-12 лв за такова лекарство
Попитах и за пяната на повърхността на водата  тя се появи след като започнах да слагам нистатин нормално ли е ?

HEPOH

При мен остана само неразтворено лекарство в грунда, а реалната цена на лекарството е 8-9 лева е по-оборотните магазини в Пловдив. В Пазарджик ми казаха 12 и затова се спрях на Нистатина ,който е 3 лв
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

zambo

Цитат на: totishish - 20.03.2011 07:11
ами яд ме е но какво да се прави а рибите са 6 гупи 4 хелера 2 златни 1 пангас 2 огнени баруса 3 барбус теразона 2 калихта 2 анциструса 2 леери 2 жълти трихогастера и 1 син
=-O  Това всичкото в един аквариум ли го гледаш ? Колко литра е ? Каква му е филтрацията ?
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

totishish

Цитат на: zambo - 20.03.2011 14:53
=-O  Това всичкото в един аквариум ли го гледаш ? Колко литра е ? Каква му е филтрацията ?

150л 90/45/50 филтъра е сън сън вътрешен 800l/h за мен лично мисля че е добре макар и съжителството на някой риби да не е приемливо не съм имал и нямам никакви проблеми от какъвто и да и вид и род е да до сега, но мисля че това е нещо което трябва да се преодолее
: 20-03-2011, 17:31:38
искам да попитам някой забелязвал ли е някакви странични ефекти от нистатина и има ли втори и трети стадии на тази болест освен белите точки?

: 21-03-2011, 13:04:51
И пак повдигам въпроса за пяната  възможно ли е да бъркам нещо

Buhoff

За пяната колега аз имах в един акварум 10 л  пяна там лекувах две риби с нистатин но беше по малко от твоята лекувал съм и в големия но там не съм имал пяна.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

Similar topics (5)

22588

Публикации: 5
Прегледи: 5748

16997

Публикации: 1
Прегледи: 2283

55729

Публикации: 4
Прегледи: 2793

42878

Започната от kuka12


Публикации: 1
Прегледи: 2305

9721

Публикации: 0
Прегледи: 3851