• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 14:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Златна рибка

Започната от dimova_19, 15.12.2013 21:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dimova_19

Добър вечер на всички потребители на сайта! От сравнително кратко време съм тук и отскоро гледам едно малко аквариумче и една златна рибка - Немо, който изпълнява желания!Прикачвам снимка на аквариума и Немо! :-)

Карган

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

hunter

Хубав Немо си имаш. Но когато Немо порасне какво ще го правиш? Колко често сменяш водата му? Аз лично никога не съм гледал по този начин рибка и за това ми е интересно как вървят нещата в такъв съд.

danielm

Нещата вървят мнооого трудно!
Аз така се запалих отново, защото за РД ми подарих такъв аквариум със златна  ... но все още смятам че това е най-неподходящия подарък!

dimova_19

Добър вечер на колегите! Аквариумът е такъв, какъвто всеки човек си го направи!Немо е готин - мерси за мнението на колегата!Той е сам и няма да има другарче, така, че не му е тясно - спокойно!Добре се чувства! Това е страхотен подарък и се запалваш по него, стига да го гледаш добре, а не просто да имаш риба, плуваща в аквариум! Гледането не е трудно - сменям водата един път седмично - в неделя!Тя не се замърсява, има си филтър!Наливам вода от чешмата и сипвам препарат за дезинфекция и премахване на бактериите и за създаване на естествената им среда на живот!Препарата е на Тетра - Аква сейф!Храня го със франа на Тетра за златни рибки и друга за подсилване на цвета - Рубин!Редувам ги!Аквариума го мия всяка седмица, растението и камъните също!Това е колега - лесно е , но трябва да имаш желание!Приятна вечер!

hunter

Предполагам този ти пост е отговор на моя въпрос как се гледа в такъв съд. Ако е така попитах заради малкия обем. Мислиш, че не му е тясно но не е така. Ако позволиш, има няколко основни грешки които допускаш. Една от тях само ще спомена за да не изпадам в подробности. И това е миенето на аквариума и камъните редовно. Това го пиша като полезен съвет. Далеч съм от мисълта да налагам мнение и да ти казвам как да си гледаш Немо. Щом така те радва.

danielm

Виждала ли си онези кръгли неща по морето, в които влизат децата и вървят по водата!
е твоята рибка се чувства така, ама постоянно ... и не знае къде е Небето, къде е Земята!
Това е ваза, или ... съд за мохито!
Когато видиш Немо да прави вертикални, а не хоризонтални кръгове ще разбереш!!!

Цитат на: dimova_19 - 16.12.2013 19:14
Това е колега - лесно е , но трябва да имаш желание!
Всъщност това на кого от тримата го каза, че аз не разбрах!  *CRAZY* *ROFL* :-D

Карган

Цитат на: dimova_19 - 16.12.2013 19:14
стига да го гледаш добре, а не просто да имаш риба, плуваща в аквариум!
Може да прозвучи грубо, но ти имаш точно риба, плуваща в аквариум(всъщност е пресилено да се каже, че е аквариум).

Цитат на: dimova_19 - 16.12.2013 19:14
Тя не се замърсява, има си филтър!
Къде?

Цитат на: dimova_19 - 16.12.2013 19:14
Това е колега - лесно е , но трябва да имаш желание!
Права си. Желание да осигуриш добри условия на любимците си :)

Стартиране на сладководен аквариум.
Десетте грешки на начинаещият акварист
Аквариум със златни рибки за начинаещи
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

sVGNsali

Цитат на: dimova_19 - 16.12.2013 19:14
Добър вечер на колегите! Аквариумът е такъв, какъвто всеки човек си го направи!Немо е готин - мерси за мнението на колегата!Той е сам и няма да има другарче, така, че не му е тясно - спокойно!Добре се чувства! Това е страхотен подарък и се запалваш по него, стига да го гледаш добре, а не просто да имаш риба, плуваща в аквариум! Гледането не е трудно - сменям водата един път седмично - в неделя!Тя не се замърсява, има си филтър!Наливам вода от чешмата и сипвам препарат за дезинфекция и премахване на бактериите и за създаване на естествената им среда на живот!Препарата е на Тетра - Аква сейф!Храня го със франа на Тетра за златни рибки и друга за подсилване на цвета - Рубин!Редувам ги!Аквариума го мия всяка седмица, растението и камъните също!Това е колега - лесно е , но трябва да имаш желание!Приятна вечер!

Значи така изглеждат самоуверените и мислещи, че знаят всичко начинаещи..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

dimova_19

Колеги, аквариувът ми е такъв, какъвто си го харесвам и Немо го гледам, както си преценя! Това е любителски, а не професионален! Публикувала съм го за мое удоволствие и мнени и съвети не съм искала! :-)

Карган

Цитат на: dimova_19 - 17.12.2013 08:31
Колеги, аквариувът ми е такъв, какъвто си го харесвам и Немо го гледам, както си преценя! Това е любителски, а не професионален! Публикувала съм го за мое удоволствие и мнени и съвети не съм искала! :-)
Тук почти всички не сме професионалисти и аквариумите са ни любителски, а не професионални. Но все пак, това е специализиран форум за акваристика и е нормално да получиш съвети, когато гледаш риба в "супник". Ти да не очакваше мнения от сорта на "Супер", "Страхотен аквариум", "Завиждам ти" и т.н? В първия си пост ти дадох линк към темата Аквариум със златни рибки за начинаещи. Надявах се да я прочетеш и да осъзнаеш, че по твоя начин риби не се гледат. Явно няма да го направиш. Жалко за Немо  :-(

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

hunter

Незнам как да се изразя за да не обидно. Ти си гледаш Немо но има едно но. Дали на Немо му е добре? Задавала ли си си този въпрос? Гледаш как си маха с перки диша си и зяпа с уста, хапваси каквото му сложиш и мислиш, че всичко е наред. Но той няма как да ти проговори и да ти каже кофти ми е тук. Това е как да го кажа човешкия егоизъм може би. Искаме нещо и го правим и не се съобразяваме с него. На тебе ти харесва и май не ти е дерт дали на него му харесва само защото на тебе ти харесва. Прочети каквото ти е дал колегата, полезно е. И ти не би живяла ако някой те затвори в килер и ти дава да ядеш. Това е като затвор рибите им е в природата да си плуват а за това им трябва пространство. Което ти нямаш. И това не е съвет а това е реалността с която трябва да се съобрази всеки който има домашен любимец. Опитай се да погледнеш през неговите очи а не през твоите. Недей да мъчиш Немо  :-(

dimova_19

Пак казвам - мнение и съвети не съм искала - така, че мислй, че е редно да се съобразите с това и да прекратим спора, защото не сме на пазара! :-)

hunter

Не виждам някой да е спорил  *dontknow* И да не сме на пазара но сме във форум за акваристика. И е редно ти да се съобразиш с това  %)

dimova_19

Във форум сме - да и аз се съобразявам!Пуснах една снимка, а всички се наредиха да дават акъл, който не съм искала! Какво си гледам и как си е лично моя работа! Приключвам този спор, защото е безкраен!