• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 21:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Златна рибка

Започната от dimova_19, 15.12.2013 21:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dimova_19

Добър вечер на всички потребители на сайта! От сравнително кратко време съм тук и отскоро гледам едно малко аквариумче и една златна рибка - Немо, който изпълнява желания!Прикачвам снимка на аквариума и Немо! :-)

Карган

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

hunter

Хубав Немо си имаш. Но когато Немо порасне какво ще го правиш? Колко често сменяш водата му? Аз лично никога не съм гледал по този начин рибка и за това ми е интересно как вървят нещата в такъв съд.

danielm

Нещата вървят мнооого трудно!
Аз така се запалих отново, защото за РД ми подарих такъв аквариум със златна  ... но все още смятам че това е най-неподходящия подарък!

dimova_19

Добър вечер на колегите! Аквариумът е такъв, какъвто всеки човек си го направи!Немо е готин - мерси за мнението на колегата!Той е сам и няма да има другарче, така, че не му е тясно - спокойно!Добре се чувства! Това е страхотен подарък и се запалваш по него, стига да го гледаш добре, а не просто да имаш риба, плуваща в аквариум! Гледането не е трудно - сменям водата един път седмично - в неделя!Тя не се замърсява, има си филтър!Наливам вода от чешмата и сипвам препарат за дезинфекция и премахване на бактериите и за създаване на естествената им среда на живот!Препарата е на Тетра - Аква сейф!Храня го със франа на Тетра за златни рибки и друга за подсилване на цвета - Рубин!Редувам ги!Аквариума го мия всяка седмица, растението и камъните също!Това е колега - лесно е , но трябва да имаш желание!Приятна вечер!

hunter

Предполагам този ти пост е отговор на моя въпрос как се гледа в такъв съд. Ако е така попитах заради малкия обем. Мислиш, че не му е тясно но не е така. Ако позволиш, има няколко основни грешки които допускаш. Една от тях само ще спомена за да не изпадам в подробности. И това е миенето на аквариума и камъните редовно. Това го пиша като полезен съвет. Далеч съм от мисълта да налагам мнение и да ти казвам как да си гледаш Немо. Щом така те радва.

danielm

Виждала ли си онези кръгли неща по морето, в които влизат децата и вървят по водата!
е твоята рибка се чувства така, ама постоянно ... и не знае къде е Небето, къде е Земята!
Това е ваза, или ... съд за мохито!
Когато видиш Немо да прави вертикални, а не хоризонтални кръгове ще разбереш!!!

Цитат на: dimova_19 - 16.12.2013 19:14
Това е колега - лесно е , но трябва да имаш желание!
Всъщност това на кого от тримата го каза, че аз не разбрах!  *CRAZY* *ROFL* :-D

Карган

Цитат на: dimova_19 - 16.12.2013 19:14
стига да го гледаш добре, а не просто да имаш риба, плуваща в аквариум!
Може да прозвучи грубо, но ти имаш точно риба, плуваща в аквариум(всъщност е пресилено да се каже, че е аквариум).

Цитат на: dimova_19 - 16.12.2013 19:14
Тя не се замърсява, има си филтър!
Къде?

Цитат на: dimova_19 - 16.12.2013 19:14
Това е колега - лесно е , но трябва да имаш желание!
Права си. Желание да осигуриш добри условия на любимците си :)

Стартиране на сладководен аквариум.
Десетте грешки на начинаещият акварист
Аквариум със златни рибки за начинаещи
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

sVGNsali

Цитат на: dimova_19 - 16.12.2013 19:14
Добър вечер на колегите! Аквариумът е такъв, какъвто всеки човек си го направи!Немо е готин - мерси за мнението на колегата!Той е сам и няма да има другарче, така, че не му е тясно - спокойно!Добре се чувства! Това е страхотен подарък и се запалваш по него, стига да го гледаш добре, а не просто да имаш риба, плуваща в аквариум! Гледането не е трудно - сменям водата един път седмично - в неделя!Тя не се замърсява, има си филтър!Наливам вода от чешмата и сипвам препарат за дезинфекция и премахване на бактериите и за създаване на естествената им среда на живот!Препарата е на Тетра - Аква сейф!Храня го със франа на Тетра за златни рибки и друга за подсилване на цвета - Рубин!Редувам ги!Аквариума го мия всяка седмица, растението и камъните също!Това е колега - лесно е , но трябва да имаш желание!Приятна вечер!

Значи така изглеждат самоуверените и мислещи, че знаят всичко начинаещи..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

dimova_19

Колеги, аквариувът ми е такъв, какъвто си го харесвам и Немо го гледам, както си преценя! Това е любителски, а не професионален! Публикувала съм го за мое удоволствие и мнени и съвети не съм искала! :-)

Карган

Цитат на: dimova_19 - 17.12.2013 08:31
Колеги, аквариувът ми е такъв, какъвто си го харесвам и Немо го гледам, както си преценя! Това е любителски, а не професионален! Публикувала съм го за мое удоволствие и мнени и съвети не съм искала! :-)
Тук почти всички не сме професионалисти и аквариумите са ни любителски, а не професионални. Но все пак, това е специализиран форум за акваристика и е нормално да получиш съвети, когато гледаш риба в "супник". Ти да не очакваше мнения от сорта на "Супер", "Страхотен аквариум", "Завиждам ти" и т.н? В първия си пост ти дадох линк към темата Аквариум със златни рибки за начинаещи. Надявах се да я прочетеш и да осъзнаеш, че по твоя начин риби не се гледат. Явно няма да го направиш. Жалко за Немо  :-(

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

hunter

Незнам как да се изразя за да не обидно. Ти си гледаш Немо но има едно но. Дали на Немо му е добре? Задавала ли си си този въпрос? Гледаш как си маха с перки диша си и зяпа с уста, хапваси каквото му сложиш и мислиш, че всичко е наред. Но той няма как да ти проговори и да ти каже кофти ми е тук. Това е как да го кажа човешкия егоизъм може би. Искаме нещо и го правим и не се съобразяваме с него. На тебе ти харесва и май не ти е дерт дали на него му харесва само защото на тебе ти харесва. Прочети каквото ти е дал колегата, полезно е. И ти не би живяла ако някой те затвори в килер и ти дава да ядеш. Това е като затвор рибите им е в природата да си плуват а за това им трябва пространство. Което ти нямаш. И това не е съвет а това е реалността с която трябва да се съобрази всеки който има домашен любимец. Опитай се да погледнеш през неговите очи а не през твоите. Недей да мъчиш Немо  :-(

dimova_19

Пак казвам - мнение и съвети не съм искала - така, че мислй, че е редно да се съобразите с това и да прекратим спора, защото не сме на пазара! :-)

hunter

Не виждам някой да е спорил  *dontknow* И да не сме на пазара но сме във форум за акваристика. И е редно ти да се съобразиш с това  %)

dimova_19

Във форум сме - да и аз се съобразявам!Пуснах една снимка, а всички се наредиха да дават акъл, който не съм искала! Какво си гледам и как си е лично моя работа! Приключвам този спор, защото е безкраен!

Лора

Цитат на: dimova_19 - 17.12.2013 09:50
Пак казвам - мнение и съвети не съм искала - така, че мислй, че е редно да се съобразите с това и да прекратим спора, защото не сме на пазара! :-)

А каква всъщност беше целта на темата, след като не си искала съвети.
Ако е за хваленето, похвали се
Твой е избора на издевателство над животинчето. Все пак, ако искаш да се грижиш дълго за него, може да прочетеш това онова.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

dimova_19

Не се притеснявайте за моята риба!

elsenior

Май на някой не му е идвал ....... тоя месец и е кисел а ......... sorry за офтопика ама нещо ми кипва вече от бушмени.
Събуждам се с варненски чайки в бургаския си хотел; закусвам карнобатска гроздова с македонско мезе; шефът ми - павликенец - ни отпуска "габровски" премии, а колежката ми жужи на главата като русенски комар. В края на деня жадувам за нещо пернишко! Винкел!

hunter

Цитат на: elsenior - 18.12.2013 13:27
Май на някой не му е идвал ....... тоя месец и е кисел а ......... sorry за офтопика ама нещо ми кипва вече от бушмени.
*ROFL*

dgwrite

Това ще е положението със златните докато са по 2/3лв. Умира и си купуваш друга. Я нека да струваше 20/30 лв. да видим дали щеше да е такова пренебрежително отношението към съветите на колегите. Този така наречен Немо за мен е невзрачен, дори и да има подходящите условия, пак няма да стане красива риба. На мен лично не ми харесва такъв тип златни. Прилагам ти едно клипче ако искаш да се насладиш наистина на красотата на златните, създай им условия и си вземи златни от видовете Ранчу, Оранда и Рюкин. Но там цените са други ;)

Eliz

Ей,това жените сме големи инати.Колеги,вие защо се хабите да обяснявате на някой,който не иска и да чуе съветите ви?Момичето очакваше похвала за "аквариума" си,но не разбира все още защо вместо похвали е засипана със съвети и нападки.Няма как да я убедите,че това наистина е буркан.Човек ако не иска да прогледне,никой не е в състояние да му отвори очите.Да не съм лош пророк,но скоро май ще има въпрос: "Защо рибката ми плува с главата надолу...помощ"!Как не можахте да разберете,че рибката се чувства страхотно в "просторния" си дом,колеги?!Спирам да пиша в тази тема-безсмислено е!

Лора

А, като гледам числото след ника...19... колкото и да говорим няма да се набие нищо в главата.
На времето бях се заинатила да си направя колекция в аквариума, по старите колеги помнят това време. Имах шишарки, телескопи, оранда, водно око и още не се сещам какви. За съжаление, пръснах една камара пари, но така и не можах да опазя рибките. Те просто си мряха, без видима причина. Както си плуват днес жизнени, така утре обръщаха коремите.
Но да кажем, че Димова_19, ще се заинтересува един ден, като я налегнат болестите.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

dimova_19

Щепомоля някой тук да не се изказват толкова неподготвени!немо си е добре и аз също! Не съм на 19 да уточна за знаещата госпожица....мнение не съм искала на никого - така, че приключваме темата!

Лора

Ето приключваме я!
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!