• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
01.06.2024 21:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Новобрански аквариум - 750 литра

Започната от edmund, 27.11.2015 04:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Wetdream

Дискуси и скатове ли ще са обитателите ?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F47%2F11733_956.JPG&hash=39826d0d7ecbb1fb61009315c975eef4b2f47e10

edmund

Цитат на: Wetdream - 30.11.2015 19:19
Дискуси и скатове ли ще са обитателите ?

Почитания, да ... през първите 2 месежа ще има само 1 брой potamotrygon motoro около 16-17 сантиментра диаметър /женски/ , 1брой mastacembelus erythrotaenia около 20 см дължина, 1брой Apteronotus albifrons около 20 см дължина, и 4 дискуса с размер от около 12-14 см. След 2-3 месеца, ще добавя още един мъжки 1 брой potamotrygon motoro и още 4 дискуса.

Поздрави !
Новобранец в акваристиката - положил клетва на 5 септември 2015 г.

Wetdream

Като съвет мога да ти кажа , че според мен ако пуснеш само 4 дискуса в този литраж ще се скрият и няма да проядат, по-уместният вариант според мен е да пуснеш заедно всички 8 риби.
Поздрави и наздраве!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F47%2F11733_956.JPG&hash=39826d0d7ecbb1fb61009315c975eef4b2f47e10

edmund

Благодаря ти Wetdream, имам едно наум за малкия брой и аз. Навсякъде се пише за стадо с минимален брой от 6-8 дискуса.
В моя случай, разчитам само на това, че ще търся съзрели екземпляри (до колкото това има значение). Най-вероятно ще се съобразя с това изискване. Абе .... новобранска му работа :D


Наздраве и от мен !
Новобранец в акваристиката - положил клетва на 5 септември 2015 г.

Lightning_boy

Колега, с всеки изминал прочетен пост, все повече се уверявам, че заглавието на темата си го написал по-скоро с иронична цел :D  *bg* *privet*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

edmund

Цитат на: Lightning_boy - 30.11.2015 22:23
Колега, с всеки изминал прочетен пост, все повече се уверявам, че заглавието на темата си го написал по-скоро с иронична цел :D  *bg* *privet*

Не, не бих си позволил да се ебавам с такова нещо при положение, че всеки малко или много се е раздавал да  споделя информация тук.

Има малко раздвижване при мен ама ... тотален shiit се очертава :) Не ми се получава  диззайна. Ще редя китки, ама им  се взема здравето 10 дена в кофи.



Не ми се получава както исках ама ... втория път ще стане.



Малко по-общ план:




И пълнене предии да сложа останалите коренища и изгъзици:




И така ... като за първи път ще така.Ще дооправям в движение след това.

Поздрави !
Новобранец в акваристиката - положил клетва на 5 септември 2015 г.

MarioChalukov

 *privet* Даже новия дизайн ми допада повече. Само едно ми се набива в очите малко странно е в ляво керена преви 90* ъгъл и ми е страннен . Новобрански аз на 20 литра още немога да се накумя  :-[ . Страхотно е и успех. Ще чакаме развитие.

edmund

Цитат на: MarioChalukov - 03.12.2015 09:41
*privet* Даже новия дизайн ми допада повече. Само едно ми се набива в очите малко странно е в ляво керена преви 90* ъгъл и ми е страннен . Новобрански аз на 20 литра още немога да се накумя  :-[ . Страхотно е и успех. Ще чакаме развитие.

Благодаря Марио, може би си разбрал грешно. Няма предишен дизайн/скейп ... имах в предвид, че явно първия ми досег/опит не е споучлив и последващия го (за в бъдеще) вероятно ще стане по-добре.

Малиии, осветлението как светна - не е истина. Ще запали веждите на рибите ако не го намаля :)

Поздрави !
Новобранец в акваристиката - положил клетва на 5 септември 2015 г.

Lightning_boy

На мен също много ми харесва така. Само адмирации имаш от мен. Имам и един съвет, не бързай да недоволстваш за крайният резултат. Според мен е добре да изчакаш аквата да се развие и тогава да прецениш как изглежда.  *THUMBS UP*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

geshi


edmund

Цитат на: geshi - 04.12.2015 15:30
А фон?

Здраве !

Малко по-назад бях писал за фона. Това ще е последната стъпка след като приключа със скейпването и растенията (което ще стане по-късно тази вечер).След това, ще снимам физическите обекти в аквариума на зелен екран, ще започна изработката на изображение което ще допълва вече съществуващия леаут. По този начин ще целя постигането на визуална консистентност и дълбочина на аквариума. Изображението ще е между задното стъкло на аквариума и дифузера на бекграунд осветлението така, че когато се освети да придобие много силен контраст.

Поради деликатноста на тази стъпка и време за изработка на фона във Фотошоп ... завършения вид ще мога да покажа най-рано след седмица.

Поздрави !
Новобранец в акваристиката - положил клетва на 5 септември 2015 г.

Wetdream

Давай снимки и видео и риби и всичко да видим какво става. :)
Поздрави!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F47%2F11733_956.JPG&hash=39826d0d7ecbb1fb61009315c975eef4b2f47e10

edmund

Цитат на: Wetdream - 06.12.2015 19:31
Давай снимки и видео и риби и всичко да видим какво става. :)
Поздрави!


Още не е за даване :) Трябва да купя едно читаво фото, иначе рискувам да откажа някой от акваристиката с моите снимки :)
Имам още два-три дена по шлайфането на скейпа и слагането на последните елементи в аквариума.

Звъни ми вчера телефона, едно такова - международно някак си ... та вдигам - отсреща Дейвид Камерън.
Вика: Братче закъсали сме я тука, нямаме никакъв инсайд за снимките на Аватар 2. Нали под вода щяло да се развива действието, та вика - помагай, че сме я окъсали.

И аз да взема да помогна малко на човека, вкарах в аквата нова идея. На финала ще стане доста добре. За сега е ала-бала но ... скоро ще блесна с финален вариант.

Днес пуснах ската и ножа. Изключително бързо се адаптираха, без някакъв осезаем стрес. След около 10 минути плуваха и разследваха новата територия, нетипично поведение за Apteronotus-а например. Нахраниха се добре след около час.

НЛО-то (ската) изглежда чудесно за настоящия си размер ... да видим за напред как ще е.
Осветлението свети наистина брутално. На последната снимка се вижда, че осветява през 180 см вода въпреки, че съм пуснал само единия кръг, и то от едната (дясната част) на капака. Ще взема да почна бизнес с тези диоди :D

Като оставя майтапа настрана, след няколко дена ще добавя и Мастоцембелуса и евентуално още един мъжки скат и започвам да търся подходящи дискуси с които да населя аквариума.

Поздрави и спорна седмица !
Новобранец в акваристиката - положил клетва на 5 септември 2015 г.

fan

Браво за проекта и ентусиазма. Според моя скромен опит, поне 2 от нагревателите са ти излишни.
Ще следя с интерес!

rakim

Аквариума ти с тези риби и растения няма да го бъде ,в смисъл ще брадяса всичко.Наредил си го но дано си и помислил как лесно да бъркаш и лавираш между декорацията,вярвай ми много ще сифонираш.Макар че като гледам грунда е ситен,което значи че всичкия боклук ще ти плува постоянно във водата.Филтрите обират, но толкова няма да успеят.Скат и дискуси не е за такъв тип аквариум.Преди да се захващаш с нещо по добре питай  :-)
540л Южна Америка

Similar topics (5)

43297

Започната от pqko


Публикации: 11
Прегледи: 4641

13368

Публикации: 1
Прегледи: 2975

11243

Започната от mimka


Публикации: 4
Прегледи: 2030

10947

Публикации: 16
Прегледи: 10606

57367

Публикации: 64
Прегледи: 29323