• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.05.2024 16:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Скаридите в моя аквариум

Започната от Caxapa, 07.07.2010 09:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pro_filer

Цитат на: akapulko - 08.10.2010 01:06
И аз съм се шашкал, че ми няма скаридите. После се оказва, че не само са налице, ами е пълно
и с малки мушмороци. :-)
Абсолютно вярно! Аз даже и тема пусках по тоя повод  :-[.

Асен Евгениев

Майстори са на мимикрията. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

paolo6481

аз май имам Дарк Грийн.Те множат ли се в аквариум?Освен това съжителстват с гупи,молинезии и едно лабео.Предварително благодаря.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

MeTogu

Това лабео е доста опасно за скаридите ти.Няма да е зле да го разкараш.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

paolo6481

И аз така смятам да сторя.Забелязах че е агресивно и към рибите.А без него този вид прави ли поколение?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

MeTogu

Не съм имал дарк грийн,не мога да ти кажа.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

denbosch

Цитат на: MeTogu - 11.07.2010 23:20
Едва ли скаридите биха нападнали други скариди и да им изядат хайвера.

За да не отварям друга тема ще пиша тук.От известно време имам скаридарник 15л,скариди около 30 броя-сега забелязах,че четири пет скариди са налазили една бременна обърната по гръб и си хапват настървено.Разбутах ги и се оказа,че скаридата е мъртва.Имам няколко въпроса:

1. Да извадя ли скаридата?

2. Възможно ли е да са я нападнали жива?Когато се прибрах всичко беше ок и половин час по-късно вече бяха отгоре и.Четох,че в пренаселен аквариум са възможни случаи на канибализъм,ама не ми изглежда пренаселено.Храна-всеки ден пускам по 5-6 зрънца Sera shrimps natural,сложил съм и няколко букови листа.

3. Как изглеждат новородените скариди?Имам някакви дребосъци,които се стрелкат тук-там,около милиметър са големи,прозрачни,прилича на бълха.

Caxapa

Каквото и да е но махни трупа от аквариума. Поне аз бих постъпил така.  Скаридата ще да се е споминала преди да е "налазят" съквартирантките.

MeTogu

1.И да не извадиш скаридата няма да има проблем.Другите ще почистят.
2.Няма начин да са я нападнали и убили за да я изядат.По-добре е да ги храниш с люспеста храна.
3.Малките скаридки са точни копия на родителите си но в умален размер - 2мм.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

denbosch

Благодаря *privet*!
Оставих скаридата вътре и още си я хапват,а пък тези малките гадинки явно не са скариди,ще видим какво ще излезе.

MeTogu

Ако щъкато като водни бълхи,най-вероятно са бобови рачета.Има тема за тях,която можеш да причетеш.Не се притеснявай безвредни са.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Caxapa

" Само да те гепна..опашката щ'и цепна"  :-D


Тези твари нагъват замразен хирономус като спагети. Наблюдавал съм какво става под черупките им с ей такива 0!0 очи и забравям дори да снимам видео как се движи храната която поглъщат под черупките.

denbosch

Цитат на: MeTogu - 04.11.2010 20:20
Малките скаридки са точни копия на родителите си но в умален размер - 2мм.

Току-що видях,че имам бебета-скариди и вече знам как изглеждат *YAHOO*!

MeTogu

Това е добра нивина.Из Варна и без това са ви малко скаридите. :)
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Caxapa

Малко развитие около моя скаридарник. Бях писал в предишни постове, че пуснах неонки при Макробахумите.  Да ама изчезна една от неонките още на първите 24 часа.  След още толкова изчезна втората и разделих останалите 10 бр като пет от тях изселих при скалариите които бяха дребосъци на скоро купени. Там няма да разказвам какво се получи(кайма и кюфтета-яко лапане) Нищо не оцеля. При скаридите останаха две неонки с раздърпани опашки и много стресирани. Днес се загледах по-обстойно в аквариума и установих, че рибите са възвърнали жизненоста и са им заздравели и оправили опашките. Скаридите също са пораснали доста и дори се сбиват за храната-  гранули на Сера Shrimps natural. Боя се изразява в дебнене една друга и  когато някоя се добере до местото където са паднали гранулите се "награбва " с няколко като цигане с дини на чужд бостан и търти да бяга между растенията. Само тартора или тарторката като се награби с гранулки колкото може да носи  се крие в кокоса и стои там докато не омете и последната трохичка.

Similar topics (5)

26150

Публикации: 6
Прегледи: 4685

50447

Публикации: 13
Прегледи: 5723

36771

Започната от iv4o2233


Публикации: 8
Прегледи: 4071

26794

Публикации: 1
Прегледи: 3164

18674

Публикации: 4
Прегледи: 3650