• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 09:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с шума на помпата

Започната от dark_city, 28.06.2009 19:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

petkob

Цитат на: mejdupraznika - 03.07.2009 21:16
Пример :
Гледаш дискуси, при тях силната аерация е от огромно значение, ти си с канистър, но течението което създава флейтата не е достатъчно как ще аерираш силно? Аз лично с аератор, + това гъбата много добре обира финните частици от аквариума.
Повечето вътрешни филтри предлагат и аерация, при това по-ефективна от камъче, според мен. Повече мехурчета и възможност за настройване и насочване на струята.
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

mejdupraznika


discus

Ще помоля споровете да продължат на лична, темата е "Проблем с шума на помпата" ако имате решение на проблема го споделете, кой какво в какъв аквариум ползва е отделен въпрос. Всеки има своите "за" и "против" за използването на различен тип техника.

petkob

Да, наистина нямаше достатъчно шум в темата, появи се и модераторът да внесе още. Какъв е проблемът с обсъждането във форума? Нали точно за това е темата - какви са "за" и "против" за техниката, за да реши какво да си купи за аериране и филтриране? Ако ще си обсъждаме на лични, да си ходим в месинджърите.

Колега mejdupraznika, разбрах, че говориш за канистър. Имах предвид отделно от канистъра. Дискусите все пак са деликатни риби, искат чиста вода. Наистина ли само на камъче и гъба ще разчиташ с тях?
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

discus

Ако вземещ да се поразровиш ще видиш , че това за което спорите е обсъждано доста пъти, на всичко отгоре в акваристиката няма универсални рецепти. Да форума е за обсъждане на проблеми, и евентуално решаването им. В случая невиждам каква помощ се оказва на питащият.
А ти май и не четеш, защо си мислиш че mejdupraznika гледа дискусите само на аератор с гъба :-|.
Мисля че учтиво помолих да се изясните на лична, в момента още повече обърквате питащият.

mejdupraznika

Колега първо уточни какъв вид ти е "помпата" както казваш ти, за да можем да дадем адекватни съвети.

kapacitet

Колеги защо се мъчите и влизате в излишни спорове. Той човека не е влизал тук от 4 дена, явно си спинка съвсем спокойно, не му е проблем дори и компресор да е.

Similar topics (5)

59217

Публикации: 8
Прегледи: 4845

42939

Започната от vertigo_26


Публикации: 13
Прегледи: 4636

27365

Публикации: 4
Прегледи: 3950

21641

Публикации: 2
Прегледи: 2338

56217

Публикации: 8
Прегледи: 4964