• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 06:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с шума на помпата

Започната от dark_city, 28.06.2009 19:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dark_city

Здравейте !

Знам че тоя вапрос е най-тъпич в форума ама се налага да има и хора като мене.

Имам голям проблем с шума на помпата неможе да се спи.  :-| Немога да изнеса аквариума в друга стая , че и там се спи . Питах в магазина и казаха , че нямат по тихи от тази която си купих. Има ли място от кадето да купя по тиха и каква точно е тя .  *HELP* *HELP* *HELP*

denbosch

Ами първо напиши каква точно ти е помпата-марка,модел и т.н....

Joro Vn

     Помпа?! Компресор за въздух, вътрешен или външен филтър, канистър?! Предполагам, че става дума за първото. Няма да коментирам нужен ли е такъв, кога и къде се ползва. Общо взето, всички са шумни и това е масов проблем. Нивото на шума зависи от модела, дебита въздух, дълбочината на аквариума, разпръсквател или друго, създаващо съпротивление, и т.н.  Подмяна на модела може да е частично решение. Обикновено компресорът се поставя в шкаф или друго затворено пространство, което ограничава разпространението на шума. Не трябва да е с много малък обем, за да не прегрее- трябва да се следи отначало колко се загрява корпуса му. Може да бъде и някаква кутия, кашон дори.  В комбинация още може да се постави върху някаква мека и пореста подложка- например дунапрен. Или да се окачи на еластична връзка- ластик, мек каучук, пружинка. Може да се изнесе и в друго помещение или навън, с дълъг шлаух, като се внимава да няма някъде пречупване. Зимата обаче не е добре да вкарва директно студен въздух.

TexHoTpoHuk

един приятел имаше 10-тина такива компресора и си беше решил проблема , като слага нещо тежко върху корпуса . Пробвай !
При мен този номер не се получава .
Хубавото е , че използвам компресорчето супер рядко ...

barabata

Купуваш си дълго маркуче от някой магазин на метър - последно преди няколко години като купувах беше по 50 ст метъра силиконов маркуч. Взех си 10 метра. Първо трябва да си измериш колко ти трябва.

Помпата я изкарваш на терасата и уреждаш някакси включването в ел. мрежата. В стаята с аквариума остава само бълбукането на мехурчетата в аквариума.

Ако имаш повече аквариуми и искаш по този начин да си ги поддържаш - купуваш по якичко компресорче за въздух (аз си взех едно за 25 лева и с него мога доста аквариуми да захраня) и със разклонения си разпределяш за всички аквариуми.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

petkob

Купи си вътрешен филтър с изцяло потопяема помпа и шумът ще изчезне. Компресорчетата за въздух принадлежат на миналото.
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

ico

Цитат на: petkob - 02.07.2009 09:09
Купи си вътрешен филтър с изцяло потопяема помпа и шумът ще изчезне. Компресорчетата за въздух принадлежат на миналото.
Има доста модели повечето от които евтини, дето също много шумят.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

petkob

Цитат на: ico - 03.07.2009 15:57
Има доста модели повечето от които евтини, дето също много шумят.
Възможно е. Аз имам опит с два модела на AquaEl, чиито модели не са ми под ръка (320 и 400 л/час), вграден в Juwel аквариум и един на Sera. Всеки си има недостатъците, но нито един не се чува дори нощем в същата стая.
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

mejdupraznika

Цитат на: petkob - 02.07.2009 09:09
Купи си вътрешен филтър с изцяло потопяема помпа и шумът ще изчезне. Компресорчетата за въздух принадлежат на миналото.

Колега въобще не съм съгласен с написаното ;) нищо лично.

sliven

УАУ!!!Дарк Сити още не е отговорил,какво вдига шум и Вие...!Петкоб-Да ти пише М.ДЖ.??  Боби
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

petkob

Цитат на: mejdupraznika - 03.07.2009 18:09
Колега въобще не съм съгласен с написаното ;) нищо лично.
Няма проблем, аз не го приемам лично. Просто предпочитам да има някакви аргументи.

За мен компресорчетата не само са по-шумни, но и единственото, което предлагат е въздух, нямат филтър и слагането им в гъба също не докарва истински филтър.

Сега ти можеш да изложиш предимствата на компресорчетата и недостатъците на вътрешните филтри.
: 03.07.2009г 18:06ч
Цитат на: sliven - 03.07.2009 18:28
УАУ!!!Дарк Сити още не е отговорил,какво вдига шум и Вие...!Петкоб-Да ти пише М.ДЖ.??  Боби
Колега, а ти дори не се разбира какво искаш да кажеш с точката и двете въпросителни. Не ми е писал М. Дж., който и да е той.
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

sliven

Вече е правено,ходил ли си( в някоя база),където се развъждат рибки?Понеже пишеш,че принадлежат на миналото(Приеми ме за Майкъл ДЖ.)!? ]:-> *DRINK*Имаш ли нещо против да се преборим по Скайп?Също стара тема!Боби
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

petkob

Цитат на: sliven - 03.07.2009 18:59
Вече е правено,ходил ли си( в някоя база),където се развъждат рибки?Понеже пишеш,че принадлежат на миналото(Приеми ме за Майкъл ДЖ.)!? ]:-> *DRINK*Имаш ли нещо против да се преборим по Скайп?Също стара тема!Боби
И какво като е правено бе Скайп борецо? Спи ли някой при тях, че да го интересува шума? Човекът дали за базата си се интересува или за домашния си аквариум?
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

sliven

Скъпи ми БЕ,Вече е правено:Изложени предимствата на компресорчетата-имаш неизвинено!По скайп защото,Биг Бира предложи да се разбираме там-2-ро отсъствие!Ако изтрият темата ,ще е заради теб и мен-страхливецо.Аз съм в Час,ти и за избори2009:не беше!!(Човекът)още не е писал,какво шуми!?
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

mejdupraznika

Пример :
Гледаш дискуси, при тях силната аерация е от огромно значение, ти си с канистър, но течението което създава флейтата не е достатъчно как ще аерираш силно? Аз лично с аератор, + това гъбата много добре обира финните частици от аквариума.

petkob

Цитат на: mejdupraznika - 03.07.2009 21:16
Пример :
Гледаш дискуси, при тях силната аерация е от огромно значение, ти си с канистър, но течението което създава флейтата не е достатъчно как ще аерираш силно? Аз лично с аератор, + това гъбата много добре обира финните частици от аквариума.
Повечето вътрешни филтри предлагат и аерация, при това по-ефективна от камъче, според мен. Повече мехурчета и възможност за настройване и насочване на струята.
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

mejdupraznika


discus

Ще помоля споровете да продължат на лична, темата е "Проблем с шума на помпата" ако имате решение на проблема го споделете, кой какво в какъв аквариум ползва е отделен въпрос. Всеки има своите "за" и "против" за използването на различен тип техника.

petkob

Да, наистина нямаше достатъчно шум в темата, появи се и модераторът да внесе още. Какъв е проблемът с обсъждането във форума? Нали точно за това е темата - какви са "за" и "против" за техниката, за да реши какво да си купи за аериране и филтриране? Ако ще си обсъждаме на лични, да си ходим в месинджърите.

Колега mejdupraznika, разбрах, че говориш за канистър. Имах предвид отделно от канистъра. Дискусите все пак са деликатни риби, искат чиста вода. Наистина ли само на камъче и гъба ще разчиташ с тях?
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

discus

Ако вземещ да се поразровиш ще видиш , че това за което спорите е обсъждано доста пъти, на всичко отгоре в акваристиката няма универсални рецепти. Да форума е за обсъждане на проблеми, и евентуално решаването им. В случая невиждам каква помощ се оказва на питащият.
А ти май и не четеш, защо си мислиш че mejdupraznika гледа дискусите само на аератор с гъба :-|.
Мисля че учтиво помолих да се изясните на лична, в момента още повече обърквате питащият.

mejdupraznika

Колега първо уточни какъв вид ти е "помпата" както казваш ти, за да можем да дадем адекватни съвети.

kapacitet

Колеги защо се мъчите и влизате в излишни спорове. Той човека не е влизал тук от 4 дена, явно си спинка съвсем спокойно, не му е проблем дори и компресор да е.

Similar topics (5)

59949

Започната от White Wolf


Публикации: 11
Прегледи: 3897

27617

Публикации: 8
Прегледи: 5565

40959

Публикации: 0
Прегледи: 1639

23491

Публикации: 1
Прегледи: 1970