• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 03:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

проблем с ЕХ700

Започната от vertigo_26, 17.11.2012 20:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vertigo_26

Колеги имам проблем с един такъв филтър и не знам какво да правя.Възможно ли е да е протекъл от голямото  оплатнение понеже го пуснах при доста ниска температура на водата и да се е свила гумата или проблемът е друг?   :-[ :-[ :-[
Колкото повече,толкова повече!

paolo6481

Ами ти не казваш от къде тече.Ако е от голямото уплътнение - сменяй уплътнението!Не е проблема в температурата на водата.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

vertigo_26

Цитат на: paolo6481 - 17.11.2012 20:55
Ами ти не казваш от къде тече.Ако е от голямото уплътнение - сменяй уплътнението!Не е проблема в температурата на водата.


а ако се навие малко тефлонова лента в/у  уплътнението?
Колкото повече,толкова повече!

MeTogu

Пробвай с повече вазелин.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

kamikadze ZX7RR

Да се възползвам на колегата от темата и да задам моите много въпроси за този филтър.
Получих филтъра бонус към един аквариум,като ме предупредиха ,че имал някакъв проблем но не си спомнят какъв.
Взех го отворих го и смених опръстените на входа и изхода,почистих двойния кран и уплатненията му.
Почистих старателно и обезвъздушителя, както и перката.Пускам и се получи следното:
-постоянно шуми ,като на въздух ,после изчиства и пак започва и така без край.
-тече от страни по кофата сякаш от големия О-пръстен ,но той изглежда чудесно.
-струята ми се вижда доста слаба (не може да напълни тръбата и излиза едва на 6/7 см от нея.Толкова ли трябва да е или има проблем.
За първи път се сблъсквам с външен филтър и  не знам кое как трябва да е.Така че всеки отговор е полезен,а най много на хора ползвали EX700.
Има ли от къде да се поръчат оригинални о-пръстени и струва ли си?
Благодаря предварително!

tova_onova

Цитат на: kamikadze ZX7RR - 06.03.2013 21:51
-постоянно шуми ,като на въздух ,после изчиства и пак започва и така без край.
-тече от страни по кофата сякаш от големия О-пръстен ,но той изглежда чудесно.

Не съм ползвал въпросния фитър но мисля, че проблема е в уплатненията. Това периодично шумене + обливане кофата е сигурна работата. Със протичането влиза въздуш който предизвиква шума. Пробвай както беше описано по-горе да намажеш добре със силикон, но най- сигурния вариант е нови уплатнения. Предполагам, че като го уплатниш херметически ще му се вдигне и дебита.

kamikadze ZX7RR

Oткрих теча- уплатненията на обезвъздушителя са за смяна.Тече от там и пълни капака,а то капака подлизва покрай закопчалките и изглежда сякаш тече от уплатнението на кофата ,но не е .
Чудя се ако не се оправи дебита дали и ротора ще е за смяна? Гледам го не виждам някакви поражения по него ама знае ли човек. Някой знае ли кога трябва да се смени ротора? Изгаря ли,чупи перки ли,износва ли се по някакъв начин?
*dontknow*

kamikadze ZX7RR

Какви ли не о-пръстени сменях(силиконови, гумени,със спрей, с силиконова паста) и смуче въздух и това е.
На края ще взема да го "скопя" тоя обезвъздушител. :ranting:

_Kirilov

Цитат на: kamikadze ZX7RR - 21.03.2013 21:10
Какви ли не о-пръстени сменях(силиконови, гумени,със спрей, с силиконова паста) и смуче въздух и това е.
На края ще взема да го "скопя" тоя обезвъздушител. :ranting:

Виж си да не са  ти много твърди маркучите и да посукват цялата глава. При мен теча спря след като смених маркучите и ги направи колкото ми трябват на дължина. Така вече 7 месеца нямам проблеми . Ако решиш нещо да го продаваш филтъра свиркай  *DRINK*

ogogogo

Цитат на: kamikadze ZX7RR - 21.03.2013 21:10

На края ще взема да го "скопя" тоя обезвъздушител. :ranting:
Най-добре ще направиш.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

tishomura

също внимавайте с гайките дето пристягат крановете към главата -тази вечер установих ,че в следствие на отчупени връхчета на тази гайка не може да прилепи конусната сглобка,и подлизвало ,влиза покрай "двуцевката" ,от там пълни главата и тече покрай големите закопчалки от страни,сега се чудя от де да търся нови кранове??? :'(  *dontknow* наду ми се ламината и се надигнаха дъските .... мъкааа  :'(
АЗ ква я мислех...Тя ква стана!!! :)   Напорист Фото Ентусиаст.

tomatomov197

Цитат на: tishomura - 22.03.2013 23:58
също внимавайте с гайките дето пристягат крановете към главата -тази вечер установих ,че в следствие на отчупени връхчета на тази гайка не може да прилепи конусната сглобка,и подлизвало ,влиза покрай "двуцевката" ,от там пълни главата и тече покрай големите закопчалки от страни,сега се чудя от де да търся нови кранове??? :'(  *dontknow* наду ми се ламината и се надигнаха дъските .... мъкааа  :'(

И на мен ми се е случвало това , затова вече внимавам и имам резервни :)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

kamikadze ZX7RR

Цитат на: tishomura - 22.03.2013 23:58
също внимавайте с гайките дето пристягат крановете към главата -тази вечер установих ,че в следствие на отчупени връхчета на тази гайка не може да прилепи конусната сглобка,и подлизвало ,влиза покрай "двуцевката" ,от там пълни главата и тече покрай големите закопчалки от страни,сега се чудя от де да търся нови кранове??? :'(  *dontknow* наду ми се ламината и се надигнаха дъските .... мъкааа  :'(

Аз там нямам гайки само о-пръстени.
Но като ги напръсках със силиконовия спрей и нямам грижи.Само обезвъздушителя не мога да оправя и той не тече ама смуче въздух през него.

kamikadze ZX7RR

С още няколко (2) о-пръстена и проблема е решен.




Similar topics (5)

45766

Публикации: 2
Прегледи: 2131

21854

Публикации: 45
Прегледи: 18719

57261

Публикации: 14
Прегледи: 4348

1022

Публикации: 8
Прегледи: 3856

54014

Публикации: 2
Прегледи: 2313