• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
11.05.2024 21:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Трудно адаптиране на дискуси

Започната от Gergana, 12.10.2013 11:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Gergana

Здравейте!
Аквариумът ми е стартиран преди година и оттогава, макар и бавно растенията се адаптираха, рибите се чувстват добре- 23 неонки и 2 сомчета. Температурата поддържах на 26 градуса. Одтавна се оглеждам по дискуси, затова увеличих температурата до 28-29 градуса и ... пуснах един пиджън и един син диамант. Посъветваха ме да пусна четири броя на този литраж, но се страхувам за рибките. Крият се в единия ъгъл  2 дни и не проявяват никакъв интерес към храна- артемия. Знам, че температурата им е малко ниска, но... Какво мога да направя, за да проядат? 

Георги

Здравей, понеже всеки аквариум е различен, попълни бланката http://aquariumbg.com/forum/problemi-pri-ribite/blanka-za-informaciya-pri-problemi-s-obitatelite-na-akvariuma/ за да могат колегите да имат по-точна представа за условията.

Gergana

Здравейте,
параметрите ми са следните:
Обем: 112 литра, стартиран 02.2012г.
Филтрация : Atman EF-1 -400л/час
Осветление: 3.5/ л
Температура: 28-29
Растения: Микрозорум, анубиаси, криптокорини
Риби: 23 неона, 2 сомчета, 1 анатоме хелена
Смяна вода: ежеседмично около 1/5

Бих искала да добавя, че пуснах и трети дискус, като идеята ми е за 4.
При пускането другите два се раздвижиха, но не са се нахранили все още.
Разбирам, че рибките са много за този литраж. Приемам съвети, защото цяла
година чакам да видя дискуси в собствената аква,  не само  :-) в интернет.
Дано не съм сгрешила, ако е нужно ще поправя грешката.

tolbuhinskiq

Ако са големи дискусите не е проблем че 2 дни не са яли.При мен в края на миналата година боледуваха и повече от 2 седмици не хапнаха нищо.Осветлението ти не разбрах,3.5вата на литър ли ти е?Силната светлина ги плаши.Не е зле да започнеш да сменяш поне 2 пъти в седмицата водата.За артемията,сигурно става дума за замразената артемия майки нали?Ако предишния им собственик ги е хранил с друга храна ще им е нужно време да привикнат към тази.Според мен нежеланието им да се хранят е породено от стреса от смяната на обстановката и след още ден-два ще започнат да се хранят.Помисли и за друга храна която да редуваш с артемията.

Gergana

Благодарности за разясненията!
Днес им е четвърти ден и успях да ги издебна и да пусна артемия непосредствено до тях, като след малко похапнаха. Хранени са със същата храна. Наистина ги виждам сутрин преди да пусна осветлението, след което се изпокриват и цял ден в ъгъла. Много се надявам да се раздвижат, защото са големи красавци - 7-8 см/ пиджън, син диамант и син тюркоаз/. За водата - добре, 2 пъти, дано само не се стресират при смяната.
Не разбрах като количество риби, прекалила ли съм? Тай като издирвам и четвърти - златист красавец... :-)
*privet*

Similar topics (5)

27830

Започната от deadline78


Публикации: 15
Прегледи: 10375

38516

Публикации: 12
Прегледи: 4848

47960

Публикации: 11
Прегледи: 4647

29899

Започната от teo_21


Публикации: 12
Прегледи: 6674

40342

Публикации: 6
Прегледи: 2707