• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:59

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с хранене на дискуси

Започната от Mariqnski221, 09.10.2013 12:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mariqnski221

Здравейте , имам следния въпрос . Имам дискуси и скаларии , храня ги с домашно приготвена кайма и тетра дискус .Тетра дискуса - дискусите ми дори не го помирисват , а каймата  в началото се късаха да я ядът , а сега същото както с тетра дискуса...Когато им дам артемия откачат .Мнения ? Поздрави ! :)

grigor nakov

Артемията им е любимата храна,много ми е интересно с какви продукти приготви ,,домашната кайма,, та са се скъсали да я ядът.
Относно гранулата трябва да я редуваш гранула,кайма,артемия,хирономус
Ако откажат гранулата ще ти е трудно да намериш постоянно замразени храни и най-вече зимата ;-)

Mariqnski221

Каймата е по рецепта на приятел , който има дискуси и мога да кажа , че е доста напред с нещата . Каймата е от патешко сърце , печен пипер , морков , броколи , чесън на прах , магданоз ) всичко ситно смляно и направено на кубчета :) В началото много я ядяха , ама сега слаба работа , гранула не кусват за майтап :D

raiko

Загубата на апетит е възможно да е свързана с влошени параметри на аквариума. Дай по-пълна информация : брой риби, размер, размер на аквариума, филтрация, честота и % на смяната на водата....А също така е възможно замразената кайма да е остаряла и да е загубила качествата си.

Mariqnski221

Аквариум 160 литра , 3 дискуса , 4 скаларии , 3 трихогастера , 5 клиновидни разбори , 3 анцитруса , 2 сомчета , 30 градуса постоянна температура , вътрешен филтър Resun 700л.ч , отделно аератор за въздух , всяка събота смяна на водата 35литра + сифониране до колкото е възможно :) Скалариите и дискусите са нормален размер не са много големи

Публикациите са слети: 10.10.2013 09:14

Апетита към артемията е постоянен  :-D

Mirobg

 С този брои на риби,с тази филтрация и с тази смяна на водата не се съмнявам, че параметрите на водата са убийствени.
Купи си тестове за да потвърдиш твърдението ми.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Mariqnski221

Много ли са рибите за този аквариум ? И защо едва сега се появи този проблем ? Не мисля да им ставам роб по принцип :) Поздрави

borracho

За този аквариум и филтрация, най-добре махни дискусите. така със скаларии, трихогастери ще си е добре. Ако искаш да имаш дискуси, трябва да помислиш за по-голям аквариум, както и да се разделиш с трихогастерите и скалариите. Не че не е възможно да се отглеждат заедно, но по принцип основния проблем с храненето който имаш е най-вече заради това че другите риби са по-бързи и по-нахални, дискусите са по-бавни, обичат да се хранят бавно и спокойно.
бъди сеяч, а не разбирач!

aqua bg

Здравей,
По-скоро въпросът е колко често и с какво количество храниш?
Редуването на храната е задължително!
В противен случай рибите привикват към по-вкусната(в случая каймата) храна и трудно може да ги накараш да ядат друго.
Ако каймата е нова партида е възможно някои от продуктите да са с по-различен вкус и на рибите им трябва време за да привикнат отново.
Най-добре в момента е да спреш храненето за 3-5дни, да направиш 2-3 смени на 30% от водата и след това да започнеш с внимателно хранене с гранула.
Това е съвет, съобразен с практиката и опита!
Ако имаш други въпроси-питай без да се притесняваш!
И заповядай във Варна да се запознаеш с нас и нашата ферма! :-)
www.varnadiscus.com - ферма за Дискуси

Mariqnski221

Ако спра храненето за 3-5 дни , няма ли да е проблем за другите риби в аквариума ?
Поздрави !  :-)

Георги

Ако досега са се хранели нормално - не.

Mariqnski221

Втори ден ги държа гладни рибите , утре ще дам тетра дискус имам усещането , че дискусите пак няма да кусат :) :D

Similar topics (5)

42549

Публикации: 10
Прегледи: 4129

54326

Публикации: 1
Прегледи: 1639

27210

Публикации: 10
Прегледи: 8385

38778

Публикации: 2
Прегледи: 2307

51331

Публикации: 9
Прегледи: 4979