• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 06:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Неона ми се превърна в храна на дискусите

Започната от pavcho85, 16.02.2012 00:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pavcho85

Здравейте колеги днес си купих 20бр малък червен неон.Още в магазина си помислих и попитах продавачката дали няма да стане храна на диксуисте ми понеже са големи,а неона много малък,но тя ме каза че няма такава вероятност.Купих го прибирам се и още с пускането дискусите ми полудяха да го гонят  :-(.Не знаех  какво да правя и единственото което ми хрумна е да пусна малко гранула за да ориентирам дискуса.До някъде подейства,но не се разминах без жертви :-(,вече има 3-4 убити неона и дискусите си ги хапват.Опасно ли е?Може ли да им стане нещо,трябва ли да го вадя и тъй като е малък с какво да го храня дали ще похапва Тетра дискуса?Дайте съвет моля!

Mirobg

Имаше една дума за такива търговци,ама няма да я споменавам защото си е чиста псувня.
Относно Неона мисля,че на доста места е изписано,че Дискусите го възприемат за жива храна когато е по-дребен. Интересното е ,че процедират така основно с неона. В момента имам при тях някоя и друга гупа за жива храна,но грам не им обръщат внимание. Все пак може би защото са още малки /към 10 см без опашката/.
Ако си решил да гледаш неон при Дискусите,при положение,че са големи,можеш да пуснеш самн Червен неон на максимален размер и пак няма да имаш 100% гаранция. Но все пак тази храна е полезна за любимците,така че не съжалявай. :D
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

pavcho85

Тази сутрин останаха 5бр :-).Егати и деликатеса 30лв за вечеря :-).

grigor nakov

Цитат на: Mirobg - 16.02.2012 08:51
Имаше една дума за такива търговци,ама няма да я споменавам защото си е чиста псувня.
Относно Неона мисля,че на доста места е изписано,че Дискусите го възприемат за жива храна когато е по-дребен. Интересното е ,че процедират така основно с неона. В момента имам при тях някоя и друга гупа за жива храна,но грам не им обръщат внимание. Все пак може би защото са още малки /към 10 см без опашката/.
Ако си решил да гледаш неон при Дискусите,при положение,че са големи,можеш да пуснеш самн Червен неон на максимален размер и пак няма да имаш 100% гаранция. Но все пак тази храна е полезна за любимците,така че не съжалявай. :D

аз не мисля така гледам 30 червени неона на размер 3-3,5см.с дискуси 20см.и нямам никакъв проблем,когато има повече пасажни риби в аквариума даже и дискусите се чувстват по добре,за жертви ще има но само в началото и вечерно време се оставя светната 1-та лампа да свети иначе неона ще изчезне постепено ;-)

Асен Евгениев

Цитат на: pavcho85 - 16.02.2012 09:22
Тази сутрин останаха 5бр :-).Егати и деликатеса 30лв за вечеря :-).
Спасявай ги, обречени са. Аз при моите скаларии и големи не мога да пусна, не могат да ги
лапнат, но ги изтребват.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

fizika01

Вадиги веднага. Продавай или подарявай. И иди в магазина и  *MODERATOR*  *MODERATOR*.

sailender

Странно колко ли голям трябва да е дискуса и колко ли малък трябва да е неона.

Скаларии съм чувал да правят тези неща но не и дискуси.

trupai

В природата неоните са част от менюто на дискуса!
По принцип е възможно да съжителствуват в аквариум, но трябва дискусите да свикнат от малки с неоните. Има много красиви аквариуми на колеги от форума, в които има такава комбинация от риби.
В твоят случай явно вече е късно да се спогодят и по-добре извади неоните. *DRINK*
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

aqua bg

Червения неон е любимата естествена храна на дискусите! *SORRY*
Махай ги и търси големи червени неони. :-)
www.varnadiscus.com - ферма за Дискуси

Mitko80

колега мисля,че знаеш за червения цвят относно дискусите колко ги привлича,като меню.ако държиш на неонки пробваѝ със черен,дано имаш успех

teodorcho

Черния неон, най - вероятно няма да издържи на температура от 30 градуса.

grigor nakov

 имам около 30 червени неона около 3-3,5см.и ги гледам на 30-31 гр.също така със дискуси 18-20см.и нямам никакви проблеми,вземи да даваш малко замразена храна или кайма и може да спасиш някой ;-)

Boromir

Цитат на: aqua bg - 16.02.2012 16:50
Червения неон е любимата естествена храна на дискусите! *SORRY*
Махай ги и търси големи червени неони. :-)
Е почнаха вече и глупости да се говорят. Я прочети малко за река Амазонка, кой кои части и притоци обитава и с какво се храни!
И колко не сериозно звучи "махай ги и търси големи червени неони", нали твърдиш че им е любима храна защо да търси по големи , това е като да казваш "аз най-обичам да  ям  кебапчета ама си вземам големи че да не ги ям" логика "0". Не искам да се заяждам, но трябва и да се чете малко-преди да се пише.
Shrimp Breeding Lover

Similar topics (5)

58256

Публикации: 1
Прегледи: 1551

39460

Публикации: 4
Прегледи: 2731

30672

Започната от Caxapa


Публикации: 16
Прегледи: 8027

39943

Публикации: 8
Прегледи: 4052

48875

Публикации: 9
Прегледи: 3403