• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 14:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

Здравей!

Вземи малко от тая суровина и я сложи в една лъжица. Капни няколко капки оцет и ако не почне да шуми, значи става.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

lepalop

Цитат на: NO CARRIER - 20.04.2011 00:47
Здравей!

Вземи малко от тая суровина и я сложи в една лъжица. Капни няколко капки оцет и ако не почне да шуми, значи става.

ОК---ще направя това, иначе по магазините за акваристика има кварцов но е мн скъп, обикновения също е скъп.
Като се събудя, свят ми се вие. Като стана бира ми се пие.

MeTogu

Като ти идва скъп или не ти се дават пари,вземаш едно сито отиваш на пясъчника и започваш да си играеш.Даже е добре да се мине през 2 сита за да отсееш точно фракцията която ти трябва.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

respect95

 С каква храна да си храня гупите ? 
: 22.04.2011г 21:09ч
със Sera flora може ли , дали ще я ядат , защото имах на Sera san  и не я ядаяха  ?
: 23.04.2011г 00:12ч
със Sera flora може ли , дали ще я ядат , защото имах на Sera san  и не я ядаяха  ?

dima80

Здравейте! Дъщеря ми искаше аквариум с риби за рождения си ден. Без много да му мисля и купихме. Аквариума е с размер 60х30х30см. На дъното сложих драбни камъчета. Купих нагревател, уреда за въздуха с гъбата-не му знам името даже. Слогих и някакви водорасли. Първоначално купихме 2 бр. гупи, 2 бр. скаларии и 1 бр. сом. Преди седмица умря мъжката гупа. Днес купихме нова гупа и 2 бр. златни рибки. Само,че златните рибки са като полудели. Разказаха играта на всички в аквариума и от сутринта не спряха да търсят храна. Нека някой който разбира да ми каже какво още да направя за аквариума. Какви препарати да слагам за да е чиста водата и да се подържа нормална киселинност и PH на водата? Благодаря предварително на отзовалите се!

Caxapa

Здравейте и добре дошли в нашия форум.  Похвално е, че опитвате  детето  да се научи да се грижи за живо същество в случая аквариум с рибки. НО комбинацията която сте избрали още в началото е била грешна като продължавате да грешите с добавянето на златните рибки.  Ориентирайте се в темите които изобилстват в сайта ни като за целта използвайте търсачката ни или изкачащото меню в ляво на екрана Там изобилства от теми за начинаещите акваристи които ще са ви от голяма полза. 
Опитайте да върнете златните в магазина от който сте ги купили като ги замените за други които могат да се спогаждат и живеят с гупите. За съжаление аквариума е малък за скалариите с които също ще трябва да се разделите.

respect95


iek

Цитат на: respect95 - 23.04.2011 00:33
С каква храна да си храня гупите ? 
: 22.04.2011г 21:09ч
със Sera flora може ли , дали ще я ядат , защото имах на Sera san  и не я ядаяха  ?
: 23.04.2011г 00:12ч
със Sera flora може ли , дали ще я ядат , защото имах на Sera san  и не я ядаяха  ?
Няма да откажат някоя от тези: JBL Gala, Tetra Pro Colour, Tropical Super Spirulina Forte Granulat.

dima80

Здравейте пак! Прочетох част от темите за начинаещи, но пак ще питам. Златните рибки в понеделник ще ги върна, отвратителни са. Скалариите и гупите ги гледам от месец януари, и сома е от тогава. Въпроса ми е какви риби да добавя, четох за съвместимите и трябва да избера- бети, коридорас, данио, дискуси или трихогастери. Гледах снимки на тези риби и такива не съм виждала в нашия град. Помогнете кои да избера, искам аквариума да е цветен.

MeTogu

Коридорасите са най-добра комбинация,както данио и трихугастер не са лоша но зависи колко ти е голям аквариума.От кой град си че нямате там такива рибки?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

ancitrusa

Цитат на: dima80 - 24.04.2011 13:14
Здравейте пак! Прочетох част от темите за начинаещи, но пак ще питам. Златните рибки в понеделник ще ги върна, отвратителни са. Скалариите и гупите ги гледам от месец януари, и сома е от тогава. Въпроса ми е какви риби да добавя, четох за съвместимите и трябва да избера- бети, коридорас, данио, дискуси или трихогастери. Гледах снимки на тези риби и такива не съм виждала в нашия град. Помогнете кои да избера, искам аквариума да е цветен.
Дискусите не са за начинаещите, а и аквариума ти е малък за тях.  

dima80

Коридорасите са най-добра комбинация,както данио и трихогастер не са лоша, но зависи колко ти е голям аквариума.От кой град си че нямате там такива рибки?
От северозападна България! Вчера в магазина видях едни рибки, които са като скалариите, но много по малки и пак на черни и бели ивици. Има ли цветни варианти на тези рибки? За капак на всичко отгоре, аквариума ми е с пластмасов капак и явно от влагата лампата започна да премигва постоянно и с това не знам какво да правя.


dima80

Пак пиша аз, за последната седмица май никой не е писал. Във вторник върнах златните рибки в магазина. Вместо тях взех две гупи и две данио. Водата след златните рибки седи мътна, утре ще отлея от нея, за да се избистри, ако не стане на следващия ден пак - поне така четох. Давам снимки на аквариума, пък вие кажета какво още да направя. Не знам дали е правилно насаждането на растенията. Пишете не за всичко явно мога да намеря отговорите. Благодаря предварително.https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi52.tinypic.com%2F10ntf5t.jpg&hash=64eea600ca7a26c8d0ea4904751a1cf92771ff1dhttps://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi54.tinypic.com%2F5mlq94.jpg&hash=72b2ec00aeb305201a3edbb9417245cdcb43c0a1

bicho1976

Моят съвет е следният:
-изпразваш аквариумът
-запазваш половината вода
-заменяш грунда с по-ситен(махаш и раковините)
-засаждаш растенията в грунда,не в тези саксии(добавяш и още растения за всеки план по няколко)
-купуваш си един фълтър(и с гъба става но е по-грозно така),има и по евтинки филтри(мисля че до 20лв ще се поместиш)
-напълваш аквариумът до горе с вода
-махаш тоззи фон и слагаш черен или син,по избор
-за рибите твоя воля,аз бих се насочил към неон,разбора или пък само скаларии,няколко дънни и това е общо взето.
Забравих,сложи си подложка под аквариумът.

dima80

От къде мога да си поръчам по интернет грунд, филтър и растения? В магазина в нашия град дори не са чували за грунд, да не говоря за по модерните филтри?

Similar topics (5)

32484

Публикации: 10
Прегледи: 5290

15262

Започната от kuvert


Публикации: 2
Прегледи: 2367

762

Публикации: 24
Прегледи: 12206

59367

Публикации: 13
Прегледи: 6005

37191

Публикации: 11
Прегледи: 6891