• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.05.2024 01:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kokolqja

Много ви благодаря взех си 2 балонни молинезии и една жълта.Смятам да си гледам само живородки.

Асен Евгениев

Това е решение. Следващия ти аквариум може да бъде по-специален. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Tonny

Поръчах си аквариума и в понеделник след работа отивам да си го взема - 50 литра  *YAHOO*
Вече почвам да мисля и за растенията и декорацията, която да сложа.
Има ли някои растения, които са особено препоръчителни или такива, които трябва да избягвам.
Също така мисля да сложа различна декорация в аквариума състояща се от дърво и камъни (разбира се преди това ще сложа грунд) ... Грунда, продава ли се в различни цветове.
Много искам да имам шарен аквариум ... Съжалявам за многото въпроси, но искам красив аквариум, в който рибоците ми да се чувстват като у дома си :)

MeTogu

Като лесни и некапризни са валиснерията,лудвигията и роголистника,а за нов аквариум са препръчителни.След това можеш да добавиш криптокорини и анубиас.Като понаучиш това онова ще можеш да си избираш точно какви да гледаш и като прочетеш от какво се нуждаят ще прецениш дали да си вземеш.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

yanush

нов съм с проблем занимавам се сриби от около 3 месеца до сега основно ви четях,но ето че имам проблем на който не мога да намеря отговор.Надяван се на бърз отговор.В аквариума в който стоят бебетата се счупи нагревателя - някакъв китайски - изключих го но около 90 % от бебетата бяха мъртви.Извадих го .Въпросът ми е от какво умряха - от ток или от нещо друго.Трябва ли да сменя водата или не .Вътре имам малки мраморни велифери който ми се родиха буквално току що и се притеснявам за тях.

MeTogu

Предполагам са умрели от простудяване,така рибите не го усещат твърде много.Извади нагревателя от големия аквариум и го премести при бебетата.Големия няма да истине толкова бързо.И утре ще си купиш нов.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

yanush

водата беше 23 градуса когато забелязах инцидента ... веднага сложих друг нагревател притеснението ми е да няма някави химикали вътре в нагревателя ... извадих го на парчета

MeTogu

Значи просто качествата на водата са ти проблема за измирането на малките,или нещо друго,но не и счупването на нагревателя.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

yanush

ок дано този мор да спре защото много ми се иска велиферите да отцелеят прибрах 10 - кой знае колко са изяли преди да забележа че ражда и да я отделя.

sasoo

Пренаселен ли ми е аквариумът? Размери 50x30x35,пуснал съм 2гупи,2молинези,2хелера,5неонки и 1сом.Иска ми се да пусна още 2или 3 неонки.

Bolta

Цитат на: sasoo - 07.04.2011 23:47
Пренаселен ли ми е аквариумът? Размери 50x30x35,пуснал съм 2гупи,2молинези,2хелера,5неонки и 1сом.Иска ми се да пусна още 2или 3 неонки.
Не би трябвало да има проблем, ако пуснеш още 2-3 Неона.
Все пак, кажи нещо за филтрацията! Ако имаш и повечко растения, ще е по-добре.

Dinko

искам и аз нещо да питам

имаме в къщи един тор за цветя на който пише
общ азот 13%
нитратен 13%
калиев оксид 46%

мога ли да торя с тая тор растенията си на които започнаха да пожълтяват новорастящите листа и най вероятно е от липса на желязо или азот според мен.На два месеца са вече и започнах да им слагам sera florenette -казаха ми че садържа желязо и микроелементи,но за азота не знам как да процидирам.
С 35л. аквариум с осветление 0.5w на литър съм вапросът ми е добре ли ще е да торя с тая тор и по какъв начи.

MeTogu

Не си прави експерименти,най-много да си докараш водорасли с тези торове за цветя.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Dinko

а по какъв начин да добавя азот

Similar topics (5)

32275

Публикации: 3
Прегледи: 3267

43122

Публикации: 17
Прегледи: 5978

27985

Публикации: 11
Прегледи: 5532

11176

Публикации: 16
Прегледи: 7688

57729

Публикации: 5
Прегледи: 2020