• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
08.06.2024 06:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ancitrusa

Понеже имам двойка диви плати в аквата който се въдят напук като зайци. Искам да пусна в аквариума риба коята да унищожава поколението им. Но да не ми изтреби неоните, мъжките гупи и ендлерки. Мислех си за конго тетра дали ще свърши работа?Приемам съвети

MeTogu

Що не пробваш с тернеция или серпа.Те ще ти регулират малките рибки близко до 0-та. :)
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

ivailo666

след раждането гупите кога ще почват да ядат храна за малки?

MeTogu

На моите им давам почти веднага новоизлюпена артемия.И на следващия ден няма да е фатално.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Dinko

Преди около два месеца в аквариумът ми се появиха водорасли (еленови рога)след което започнаха да се сгъстяват  и да растат навсякъде.Осветлението ми е 0.5w/л и го държах по 10ч(което явно е една от причините да се появят) след което го намалих на 4ч.определено растежът им намаля значително но забелязвам че пак се появяват нови макари много малки-явно си растът но много бавно.Въпросът ми е как да се оттарва от тях?Аквариумът ми е 40л.

MeTogu

Защо не пробваш с 3% разтвор на кислородна вода по 1 капка на литър.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

chimotoki

Искам да попитам живея тубифекс,ако се сложи в казанчето на тоалетната в буркан,няма ли да се задуши,тъй като е постоянно под вода?И също така,можете ли да ми кажете,защо мъжката бета си изяде хайвера?

bluefire

Няма да се задуши той за да е жив се гледа във вода а ако е течаща е най добре има доста писано във форума потърси с търсачката

M14iro

Цитат на: Dinko - 22.07.2011 21:44
Преди около два месеца в аквариумът ми се появиха водорасли (еленови рога)след което започнаха да се сгъстяват  и да растат навсякъде.Осветлението ми е 0.5w/л и го държах по 10ч(което явно е една от причините да се появят) след което го намалих на 4ч.определено растежът им намаля значително но забелязвам че пак се появяват нови макари много малки-явно си растът но много бавно.Въпросът ми е как да се оттарва от тях?Аквариумът ми е 40л.
С по- чести смени на водата.

deepblue

Здравейте :-) Замислил съм малко реформи в аквариума. За да сложа нови камъчета, скалички и добавка на малко кварцов пясък, та трябва ли да ги изваря, или само стабилно миене стига? Едните камъчета са морски.
Другото - в 85л гледам малко живородки и неонки, та може ли да пусна и рамирези и сомчета панда? И как се гледат рамирези?

sunyyy

Рамирези лесно се гледа - вторачваш си очите в него и го виждаш :) Ако си с голям диоптер, слагай лупите и пак няма да имаш проблем :)

deepblue

Цитат на: sunyyy - 12.10.2011 08:54
Рамирези лесно се гледа - вторачваш си очите в него и го виждаш :) Ако си с голям диоптер, слагай лупите и пак няма да имаш проблем :)
Сериозно бе човек, търсих и из форума и с гугъл ... Ако можеш да помогнеш, кажи, а не си упражнявай остроумието.

sunyyy


deepblue

Твори ми, благодаря sunyyy  :-) Кажете само и за камъчетата и грунда, и да се захващам, а довечера или утре сутрин да пускам новите питомци ...

ivan4o123

Здравейте! Не съм експерт за това и пиша в тази тема. Не намерих нищо на друго място във форума. Аквариума ми е на около година (43 л.). Вътре в него има няколко живородки,трихогастер и няколко сомчета, но това не е от значение (поне така мисля). Има вътрешен филтър (китайски Atman) 300 l/h с регулиране на дебита (работи на половината от възможното). Има и 1 корен криптокрина, 1 гигантска криптокрина и 1 анубиас. Въпроса ми е ако сложа 2-3 корена валиснерия, пред филтъра поне малко с малко да го поскрия, нощно време няма ли да имат проблем рибите с О2? При спряна светлина и без аератор. Благодаря за отговорите от сега!  :-)

Similar topics (5)

32275

Публикации: 3
Прегледи: 3283

43122

Публикации: 17
Прегледи: 5996

27985

Публикации: 11
Прегледи: 5540

11176

Публикации: 16
Прегледи: 7719

57729

Публикации: 5
Прегледи: 2035