• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 11:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Някои може ли да ми помогне :(

Започната от iordanmonov, 03.08.2012 00:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iordanmonov

Здравейте искам да попитам прегледах няколко от другите въпроси и ми стана ясно как горе долу се гледат рибки но аз имам следния проблем на мен аквариума ми го подариха с рибките вътре и по прочетеното в този сайт половина от видовете не си съжителстват и аквариума е малък защото има и златна рибка и направо не знам какво да правя  :-( ако може да ми дадете някакви съвети  *HELP*

(рибките които са там са зебра, хелер, златна рибка, сомче и една друга рибка но не знам какъв вид е ) аквариума е голям 20 литра (знам че е малък )  :-(

manyg

Вземи си по-голям аквариум, а рибките който не са добри за него ги смени в някой зоо магазин с подходящи :)

iordanmonov

да се надяваме че в зоомагазина до нас ще искат да направим нещо като размяна или поне да ги вземе отколкото да се мъчат  :-(

Nikiengi

Златната рибка със сигурност трябва да я махнеш!  :-)

iordanmonov

да за жалост имаше и 2 гупи но тя ги изяде ( а ги храня всеки ден :/)
: 03.08.2012г 09:09ч
вместо да правя нова тема ще ви попитам тук послушах съветите които ми дадохте и ще си взема 50-60л аквариум а златната рибка я дадох на леля ми (тя има нещо като езерце и си гледа златни рибки там) та въпросът ми е може ли да се гледат скалария и рибки като неон гупа хелер  :-) (извинявам се за тъпите въпроси )  *dontknow*

Nikiengi

Що да са тъпи и отговорът е - не! В 60 л. аквариум по принцип не можеш да отглеждаш Скаларии, за тях трябва нещо от рода на 200-300 л., с височина 50-60 см. Другите са ок!  :-)

iordanmonov

Цитат на: Nikiengi - 03.08.2012 16:06
Що да са тъпи и отговорът е - не! В 60 л. аквариум по принцип не можеш да отглеждаш Скаларии, за тях трябва нещо от рода на 200-300 л., с височина 50-60 см. Другите са ок!  :-)
мерси отново   *thanks ако имам проблеми ще ви питам пак (много як форум *THUMBS UP*)
: 03.08.2012г 16:04ч
Здравейте отново пак съм аз и моите въпроси но искам да знам колкото може повече  :-) та въпроса ми е кои растения са подходящи за този 60л аквариум да не стане като джунгла  :-D и ако можете да ми кажете като цени как вървят горе долу че стипендията не ми е много голяма  :-D

naka4y

За растенията зависи с какво осветление си. Според мен най-добре да прочетеш тази статия http://aquariumbg.com/statii.php?statia=98 . Там пише и за осветлението, за растенията ... за всичко

Sellena

Мен ме кефи точно като стане джунгла  :-D Първия път като засадих растения ги бях подредила още малко в брезна, като че ли ще бера плодове после  :-D  е, все пак трябва да има някаква подредба според височината им. Виж първо колко пари ти се дават за осветление и там система за CO2 ще имали ли, няма ли да има ... аз специално гледам Хигрофила, Лимнофила, Анубис и още едно дето все още не мога да му запомня името, само при едно съвсем оскъдно осветление по 8-9ч на ден без други екстри и за сега изглеждат добре... всичките растения са ми подаръци, но в магазина тия по които съм се заглеждала варират от 3 до 10лв. Специално анубиса колкото ръката ми голям видях че е 6лв. Хубаво е да има и бързо и бавно растящо...

Nikiengi

Цитат на: Sellena - 03.08.2012 22:10
и още едно дето все още не мога да му запомня името

Казва се Ехинодорус Тенелус.  ;-)

iordanmonov

Цитат на: Sellena - 03.08.2012 22:10
Мен ме кефи точно като стане джунгла  :-D Първия път като засадих растения ги бях подредила още малко в брезна, като че ли ще бера плодове после  :-D  е, все пак трябва да има някаква подредба според височината им. Виж първо колко пари ти се дават за осветление и там система за CO2 ще имали ли, няма ли да има ... аз специално гледам Хигрофила, Лимнофила, Анубис и още едно дето все още не мога да му запомня името, само при едно съвсем оскъдно осветление по 8-9ч на ден без други екстри и за сега изглеждат добре... всичките растения са ми подаръци, но в магазина тия по които съм се заглеждала варират от 3 до 10лв. Специално анубиса колкото ръката ми голям видях че е 6лв. Хубаво е да има и бързо и бавно растящо...
еми осветление ще има допреди малко четох за него  :-D в зоомагазина до нас човека ми е познат и той ще ми предложи каква лампа да си взема а колкото дали ще е на стоика или капак по скоро ще е на стойка по лесен достъп според мен  :-) а растенията ако са по скъпички майка ми и баща ми започнаха да се увличат и те  ;-) та и те ще допринесат малко  :-D (може да се каже че съм прочел почти всичко във форума и продължавам да обогатявам знанията си  :-D )

Sellena

 *BRAVO*  Похвално! Една голяма част от начинаещите сдобили се с рибки питат преди да четат и същевременно си правят глупости без да се вслушват в съветите.  Аз също спадам към начинаещите поради което се въздържам да раздавам съвети ама не устоях на твоята тема  *JOKINGLY*

Цитат на: Nikiengi - 03.08.2012 22:19
Казва се Ехинодорус Тенелус.  ;-)
:-D който знае какво ми е подарил.... Между другото на това растение май не му харесва особено много в моя аквариум- изкарва нови листенца и останалите загниват- постоянно е с 2 перца само.

iordanmonov, като си избереш грунда и осветлението му напиши параметрите и ще те посъветват пичовете тук. Все пак не се доверявай на 100% на познатия ти продавач от близкия магазин.

Bolta

Цитат на: iordanmonov - 03.08.2012 23:19
...може да се каже че съм прочел почти всичко във форума...
Ооо, повярвай ми - не си! ;-)
Но продължавай да четеш... хобито увлича много. *THUMBS UP*

iordanmonov

някои ще може ли да ми каже какъв вид рибка е това (извинявам се за лошото качество но е много бърза и ми трепери ръката  :-D )

Nikiengi


Similar topics (5)

41185

Публикации: 7
Прегледи: 3325

48190

Публикации: 4
Прегледи: 2217

4942

Публикации: 9
Прегледи: 8862

20032

Публикации: 13
Прегледи: 5626

12603

Публикации: 20
Прегледи: 8914