• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 20:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

200-250 лева бюджет за аквариум

Започната от Kocetosl, 13.01.2010 17:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vasso

Много видове може да съчетаеш, но те съветвам да не правиш така наречената "супа". Не слагай много различни видове риби и добре помисли какво точно ти харесва. Често след първоначалната еуфория идва малко разочарование, че не си искал това, което се е получило. Има много варианти- избери внимателно. *THUMBS UP*

ssg

Анциструси сложи,за другите съм съгласен с Васо,по-добре премисли хубаво какви точно искаш.Имай впредвид,че повечето рибки са стадни,затова се съобрази и с твоя вкус,и с обема на аквариума.Успех с избора *THUMBS UP*

Kocetosl

Най-накрая успях да направя и капака  :-) от форекс сам си го направих не е перфектна изработка но все пак стана мн. добре. Сложих 2х18 баласт Осрам 1пура гро-лукс 18 вата и 1пура аквастар 18х вата все още капака не е облепен с фолио но се надявам утре да свърша и това *THUMBS UP* .Да попитам 30 лева за баласта които дадох много ли са?

nikolaytoshev

Аз тук в Пловдив ги взимам по 6лв. единия.

Kocetosl

Цитат на: nikolaytoshev - 29.01.2010 19:17
Аз тук в Пловдив ги взимам по 6лв. единия.
Osram li?

nikolaytoshev


Kocetosl

Еми моето се води уж качествено запалване ама колко е качествено времето ще покаже.  :-)

barabata

Хубаво е баласта да е извън влагата. Ако се прави капак по принцип се прави отделно отделение което към влагата е плътно затворено като в същото време назад и нагоре има отвори за конвекция (охлаждане чрез въздуха).
Независимо дали е качествен или некачествен баласта за да няма фоерверки не трябва да има влага в него или около него.

QTP8 2х18 ли си взе ?
Те качествените баласти цената им е все около 30 лева независимо дали са за 18 или 36 вата или пък дали са за по 1 или 2 пури ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Kocetosl

Цитат на: barabata - 29.01.2010 23:33
Хубаво е баласта да е извън влагата. Ако се прави капак по принцип се прави отделно отделение което към влагата е плътно затворено като в същото време назад и нагоре има отвори за конвекция (охлаждане чрез въздуха).
Независимо дали е качествен или некачествен баласта за да няма фоерверки не трябва да има влага в него или около него.

QTP8 2х18 ли си взе ?
Те качествените баласти цената им е все около 30 лева независимо дали са за 18 или 36 вата или пък дали са за по 1 или 2 пури ...
Да QTP8 2х18 взех  дано да излезе читав ,че трудно ми се откъснаха от сърцето аквариума е на такова място ,че мога да си позволя и да закрепя баласта от външната задна част на капака понеже сега е вътре и без отделение (тоест на влага). :-(

nikolaytoshev

Цитат на: Kocetosl - 30.01.2010 00:13
аквариума е на такова място ,че мога да си позволя и да закрепя баласта от външната задна част на капака понеже сега е вътре и без отделение (тоест на влага). :-(

Когато моите трите бяха в аквариума един сом реши да си вземе въздух отгоре и двата баласта светнаха като коледни лампички.
Сега в момента са на сухо, обвити в изолирбанд зад аквариума. Откакто са там не е имало проблеми.
Моята препоръка е да ги сложиш по-далече от всякаква влага. От личен опит го казвам.

Kocetosl

Цитат на: nikolaytoshev - 30.01.2010 00:48
Когато моите трите бяха в аквариума един сом реши да си вземе въздух отгоре и двата баласта светнаха като коледни лампички.
А стъклен капак нямаше ли ?

nikolaytoshev

Цитат на: Kocetosl - 30.01.2010 00:53
А стъклен капак нямаше ли ?

Имам стъклен капак, но след като си направих капака,  с който съм в момента, с лампите отгоре, махнах стъкления, за да не пречи на светлината, пък и не пасва вече.

Similar topics (5)

8189

Публикации: 0
Прегледи: 2232

3223

Публикации: 10
Прегледи: 7897

38476

Публикации: 22
Прегледи: 12107

5845

Публикации: 7
Прегледи: 5086