• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
03.06.2024 23:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

200-250 лева бюджет за аквариум

Започната от Kocetosl, 13.01.2010 17:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ssg

Не се двоуми,добра е офертата,поръчвай смело *THUMBS UP*

Kocetosl

мерси така ще направя :-)
: 15.01.2010г 13:01ч
Мислих дълго,смятах и реших като за старт да си взема едно малко аквариумче преди 1 час го поръчах с размери 55/35/35  ,67 литра идеално пасва на бюрото ми във сряда ще е готов аквариума ,платих 32 лева за него 0,45 ст. на литър с 6 мм. стъкло.Хаиде сега да дадете идея каъв филтър и нагревател да взема нещо средно качество-средна цена търся около 50-70 лева и за двете.

BOJO

Предлагам вътрешно филтарче Атман 600 л/ч или Хаилеа 400л/ч . Цената и на двете е около 15-20 лв. Хаилеа има и флейта ако ти е силно течението. И двете са читави.
Нагревателче Атман 50В. Цена пак там някаде
*DRINK*

vasso

Съветвам те да не вземаш китайски стоки. Нагревател от 75 вата е добре(не знам точно какви видове има). За този обем може и с вътрешен филтър- има калкулатор във форума и може да сметнеш колко да му е дебита. Аз бих взел по-мощен от необходимото, просто е по-добре. Не вярвам да излезе над 70 лева всичко това. *THUMBS UP*

nikolaytoshev

Аз лично ти препоръчвам филтър на Aqua EL Fan 2 Plus. Някъде около 35лв. е, но е с 2 години гаранция и съм много доволен от тази марка.
Нагревател може да вземеш 100 W. Може и да е китайски - на Atman - струва около 13лв. и върши хубава работа.
Марковите нагреватели са доста по-скъпи, но пък са с гаранция.
Остават и 2лв. за термометър да си вземеш и стават точно 50лв.

BOJO

Цитат на: vasso - 15.01.2010 18:49
Съветвам те да не вземаш китайски стоки. ...

Колега можеш ли да се обосновеш? Аз лично мога, а ти ? Позвал ли си посочените от мен марки?
То верно има китайско и китайско. Има цени и цени :)

...........................

nikolaytoshev : Специално за тези филтри съм чул положителни отзиви. Дебита е 450л/ч , което е малко над 6 пъти обема на водата за час. Съгласен.
http://www.zoo-paradise.com/shop/index.php?category=internal_filters&product=Aqua_EL_Fan_2_Plus&n=1

Асен Евгениев

Мислих дълго,смятах и реших като за старт да си взема едно малко аквариумче преди 1 час го поръчах с размери 55/35/35  ,67 литра
До 2-3 месеца ще се размечтаеш за по-голям. Може да се обзаложим. ;)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

valnata

Аз пък не ти препоръчвам китайски нагревател.  Купи си хубава марка, и ще имаш 5 години гаранция. Аз два пъти се лъжа с тези китайски истории и ми създават ядове.  Последният нагревател работи три дни! :buff:  Китайският нагревател или ще ти свари рибите, или ще откаже да топли. Пробвах с две китайски марки. :-D

Kocetosl

Проблема е че в моя град има само китайски истории но говорих с човека който ще ми прави аквариума той всъщност е и собственик на зоомагазин, в петък щял да ходи до Aqua el в София май спомена и ще му кажа модел на  филтъра и нагревателя да ми вземе от там филтъра е ясен но за нагревателя не зная все още . Какъв да взема?

valnata

Нагревател ако трябва си поръчай, но не прави грешката да вземаш китайски!!!  За втори път щеше да ми убие рибите китайски нагревател. Дай си парите за нещо качествено и няма да съжаляваш. Аз ти препоръчвам Sera.

nikolaytoshev

Цитат на: Kocetosl - 15.01.2010 18:44
мерси така ще направя :-)
: 15.01.2010г 13:01ч
Мислих дълго,смятах и реших като за старт да си взема едно малко аквариумче преди 1 час го поръчах с размери 55/35/35  ,67 литра идеално пасва на бюрото ми във сряда ще е готов аквариума ,платих 32 лева за него 0,45 ст. на литър с 6 мм. стъкло.Хаиде сега да дадете идея каъв филтър и нагревател да взема нещо средно качество-средна цена търся около 50-70 лева и за двете.

Аз също съм с нагревател на Sera, но човека е написал, че иска нещо по евтино и аз затова предложих китайски.
Иначе на Sera са е 5 години гаранция, ама са около 45лв.

Predator

Цитат на: Kocetosl - 15.01.2010 20:57
Проблема е че в моя град има само китайски истории но говорих с човека който ще ми прави аквариума той всъщност е и собственик на зоомагазин, в петък щял да ходи до Aqua el в София май спомена и ще му кажа модел на  филтъра и нагревателя да ми вземе от там филтъра е ясен но за нагревателя не зная все още . Какъв да взема?
Аз съм с нагревател на Aqua el, повече от две години и засега работи без проблем. За твоя аквариум можеш да си вземеш един 75 Ватов, а ако в стаята ти е топло може и 50 Ватов нагревател.

Успех с аквариума!

Kocetosl

С нагревател Сера и филтър Аква ел ще се сместя в бюджета , 75вата ще ми е достатъчен нали за 67 литра при положение че в стаята постоянно температурата е 20-23 градуса?

valnata

За тези литри ще е достатъчен.  Ако взимаш на Sera се довери на това за какъв литраж го дава производителя.  Аз за 30 литров аквариум съм с 25 вата. Температурата в стаята е 20-22 градуса и нямам проблеми.  При теб ще има 60 литра вода и дори 50 вата ще ти стиганат. 

barabata

Ако правиш като мен - да спиш зимата на отворен прозорец, ще ти трябва 100 вата за 50-60 литров аквариум за да се правя. За всеки случай обаче по-малко от 50 вата не вземай. Какво ще се случи ако се развали уреда с който се отоплява апартамента и в най-лютата зима остане няколко дена без отопление апартамента ? Трябва да може да поеме екстремни ситуации. Ако се отоплявате здраво и 25 вата ще стигнат колкото да поддържа температурата.
Има едно мнение че твърде мощния нагревател често включвал и изключвал и бързо се развалял. За сега не съм забелязал нещо такова. Нямам нито един дефектирал ( един Акваел 100 вата и два Шарк по 100 вата) - всичките работят добре и нямам оплаквания.
Взех един Сера втора употреба 300 вата и при пробното пускане видях в него доста як конденз. Отворих , го - подсуших го и пробвах няколко метода за затваряне в суха среда и на 3-тия път се получи. Сега няма конденз в него.

Аз бих ти препоръчал нагревател на Eheim - JAGER  - сега видях и цени - в онлайн магазин 50 вата е 29 лева -> Нагревател за Аквариум / Eheim JAGER 50W
Нещо на Sera продуктите ми се виждат по-скъпи отколкото заслужават. Ако има добро представяне на Ехейм в България определено цените на Сера ще се намалят.   
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Similar topics (5)

5144

Публикации: 17
Прегледи: 10925

39632

Публикации: 9
Прегледи: 5102

28992

Публикации: 14
Прегледи: 11452

56458

Публикации: 4
Прегледи: 2383