• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 20:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

200-250 лева бюджет за аквариум

Започната от Kocetosl, 13.01.2010 17:29

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Kocetosl

Сядам да ви пиша удовлетворен от днешния ден.Днес взех аквариума от майстора а утре ми пристига и оборудването, ходих днес и до Пловдив в м-н. Дискус от там взех корен ,грунд и малко растения,отговориха ми че чакали внос и за това нямали растения  а аз главно заради растения отидох там но както и да е.След като се върнах в Сливен веднага се заех с измиване на грунда и корена и напълних аквариума с вода (не протече) поне не за сега  :-D ,цопнах китките и ви пускам 2,3  бързи снимки с гадно качество да видите какви чиний плуват в него  :-D .Утре се заемам с направата на капака до 2 дни трябва да съм го направил,дано китките уживеят до тогава.Имам един въпрос :Корена постоянно изплува над водата дайте идея с какво да го закрепя за дъното освен камък или чиния (както е в момента)  *ROFL* *ROFL* има ли друг вариянт?
: 21.01.2010г 01:01ч
Упс ,не мога да намеря опция от къде да кача снимките но утре ще потърся, сега лягам да спя че стана много късно.

vasso

Аз го бях направил по много странен начин. :-D Така, вързах за клона корда и другия и край закрепих за вакуумни тампони(хубаво е да са нови и силно прилепващи). Предварително бях измерил колко да е дължината на кордата и закрепих корена за задното стъкло на аквариума. Доста е силен натискът и дървото постоянно се мъчи да изплува и затова трябва много здраво да е завързана кордата.Ако искаш пробвай- не се забелязва нищо, след време (около месец) коренът ще може да стои и сам на дъното.  *THUMBS UP*

Kocetosl

Имам едно въпросче както разбрахте преди 2 дни стартирах аквариума в него налях престояла 4,5 дни вода тоест вече водата в аквариума е на 6-7 дни кога да започна смяната на водата през какъв период и по колко % от водата да сменям?

eraser

Трябва да почваш със смените вече. Първо по често защото в новостартираните аквариуми има амоняк, така че на 3-4 дена по 15-20 % а после си почваш на секи десетина дни по 30%

Denis The Hotstepper

Цитат на: eraser - 22.01.2010 17:15
Трябва да почваш със смените вече. Първо по често защото в новостартираните аквариуми има амоняк, така че на 3-4 дена по 15-20 % а после си почваш на секи десетина дни по 30%
Има доста теми за стартиране и за смяна на вода, прочетете там и ще се поизяснят нещата.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi185.photobucket.com%2Falbums%2Fx190%2Fmataxata%2F1-4.jpg%3Ft%3D1268384406&hash=0618ef6c1fddc20c43d674df9e8648210e9e6deb

Асен Евгениев

Дай да го видим тоя прословут аквариум, дето всички давахме съвети за него
и който няколко пъти си смени размерите и литража. Той си ни е като детенце. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Kocetosl

Довечера обещавам ще сложа снимки  :-)

nikolaytoshev

Всички чакаме с нетърпение да го видим.  :-)

Kocetosl

Не исках да слагам снимки понеже още не е завършен,растенията са малко,камъните не са подходящи,капака ми с осветлението още не е готов но вие много ми помогнахте за стартирането му и много ви благодаря .Така че няма как да не ви дам линкче с 2 снимки  :-) .Съжалявам за качеството с телефон са снимани http://kocetosl.snimka.bg/hobby/akvaristika.466015 .А относно водата до къде е хубаво да се пълни аквариума знам че не трябва да е до горе ?

Асен Евгениев

Щом не е протекъл, перфектен е. *THUMBS UP* Коренчето ми харесва.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

eraser

Oще вода може да му сипеш.Остави 1-2 сантиметра.

bicho1976

Ха,в този аквариум(собсвеник)има хляб.Корена е перфектен,пълни вода до горе.

cbr

Хубав е аквариума,тепърва ще го развиваш ,  ще събираш камъни и растения.
Сигурен съм ,че с времето ще го направиш така както си го представяш (сънуваш)  :-)

Kocetosl

Мерси за добрите думи,дайте идея какви рибки да сложа в аквариума в момента имам 2 молинезии и една мъжка гупа мисля да взема анциструси ,неони,розово данио подходяща комбинация ли са и по колко броя да взема за да се чувстват добре рибките?

nikolaytoshev

Аквариумът ще стане много готин. Коренът ти е супер.

Similar topics (5)

14810

Публикации: 17
Прегледи: 7951

42777

Започната от vonn


Публикации: 1
Прегледи: 2490

49722

Публикации: 3
Прегледи: 2455

33555

Публикации: 5
Прегледи: 6528

58022

Публикации: 7
Прегледи: 2875