• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 20:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

200-250 лева бюджет за аквариум

Започната от Kocetosl, 13.01.2010 17:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikolaytoshev

При мен тук в Пловдив водата е отвратителна. Водата има високо съдържание на хлор и не става за нищо. Цялата Менделеева таблица е вътре. Не знам как е водата в Сливен. По добре я остави да престои няколко дни в шишетата за да се изпари хлора поне или я налей от чешмата, но сложи вътре Sera Aquatan.
Ето ти един линк за да видиш за какво става на въпрос: http://petshop1.com/prod.php?id=25

Kocetosl

Ами аз вече поръчах Сера-Нитривек няма ли да ми свърши работа за по бързия старт?

nikolaytoshev

17.01.2010 19:10 #62 Last Edit: 18.01.2010 00:07 by nikolaytoshev
Ще ти свърши работа сигурно. Просто аз използвам Sera aquatan и затова ти го препоръчах.

barabata

Kocetosl,
прочети пак упътванията за препаратите да ги запомниш и да не ги бъркаш. Не че са вредни , но струват пари.

Акватан се ползва когато трябва да се налее по спешност вода от чешмата и в нея веднага трябва да се пуснат риби, или в аквариума с рибите наливаш вода от чешмата - добавяш и колкото е необходимо акватан. Ако същата вода престои някъде няма нужда от акватан.

Нитривек е за ускореното развитие на нитрифициращите бактерии за да се затвори бързо азотния цикъл. Добавя се при стартиране на аквариума и може по малко когато се чисти филтъра ако искаш.
Аз като новак 1-2 пъти си купувах и после спрях да купувам такива химии. Може и без тях.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Kocetosl


BOJO

Kocetosl: Не купувай повече химии. За този обем аквариум е достатъчно да имаш 2 туби по 10 л престояла 24ч вода. И избягваш и Акватана.
От Нитривека полза няма , но и вреда няма , така че ... ти си решаваш, парите са си твои. Каквото и да направиш си има правила при пускане на нов акваериум, ако ги спазиш загуби няма да имаш, ако не ....  ]:->

Kocetosl

Промяна в плана : Измислих ново място на аквариума в къщи днес ходих до майстора който ще ми прави аквариума добре че още не беше взел стъклата  :-) и му дадох новия размер-68/40/40, 108 литра също така звъннах до зоомагазина и промених поръчката на оборудването поръчах Aqua el fan 3 и нагревател sera 150w.И те ще пристигнат утре просто трябваше скоростно да им звънна и да променя оборудването затова и не съм питал никой във форума какво оборудване да поръчам надявам се че ще остана доволен, все пак 108 литра са много по добре от 60-те които исках в началото :-). Сега най-големия проблем са ми растенията които в сливенските магазини са кът.Някой ако има хубави растения за даване или продаване да каже  *BRAVO*

ssg

 *THUMBS UP*,много добро решение,а и точно навреме :-)

nikolaytoshev

Добре, че си си взел по-голям аквариум. И си сменил техниката навреме.

Асен Евгениев

Вече ти казах, след 2-3 месеца ще се размечтаеш за 200 л. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Kocetosl

Цитат на: akapulko - 18.01.2010 21:54
Вече ти казах, след 2-3 месеца ще се размечтаеш за 200 л. :-)
Напълно е възможно пак ме превзе тази мания и не излизам от форума от около 1 седмица  :-D :-D :-D

Ивайло Гиздов

И аз започнах в началото с 50лт. ,в момента имам 1 тон вода в стаята

nikolaytoshev

Аз също започнах с 20л. аквариум  :-) 

vasso

Всички са започнали така. Истината е, че понякога големият аквариум допринася за още по-голямото зарибяване. По-добре си направил така. *THUMBS UP*

Асен Евгениев

Цитат на: nikolaytoshev - 18.01.2010 22:58
Аз също започнах с 20л. аквариум  :-) 
Аз пък започнах с трилитров буркан, гупи и сушена дафния / през седемдесетте години на миналия век/. :-D
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

1783

Публикации: 3
Прегледи: 2831

27623

Публикации: 4
Прегледи: 6422

54824

Започната от djordje


Публикации: 13
Прегледи: 7164

17702

Публикации: 2
Прегледи: 2712

47412

Започната от Moonlight


Публикации: 0
Прегледи: 2439