• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 20:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

3D фон

Започната от nikolay metodiev, 15.12.2012 17:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikolay metodiev

15.12.2012 17:05 Last Edit: 24.01.2013 16:47 by Георги
И така приятели,време е и аз да споделя изработването на фон за аквариума.
Материали за изготвяне:
-стиропор
-макетно ножче
-силикон
-четка за боядисване
-хидроизолационна смес - АКВАМАТ НА ИЗОМАТ
- фуга на ....
-Метла,лопата,въображение и търпение *THUMBS UP*


1.Първо взех няколко листа стиропор от Бриколаж на 5см.Размера им е 100/50
Определих един лист за основен а от другия започнах да изрязвам парчета които залепих със силикон към основното парче стиропор.



Парчетата първо ги изрязвах и оформях и след това ги лепих със силикон



Минах с няколко ръце на аквамат-изомат през няколко дни.Боядисване с четка,първото го направих малко по редко, а следващите молко по гъсти.Важно е да изсъхва хубаво преди повторно минаване:



След няколко ръце с аквамат го минах със фуга.Взех черна и понамацах малко.
Получи се това:



А сега чакам аквариума с размери 180/55/50 , цихлидките и слагам фона и пускам в действие.



paolo6481

Браво!Много естествено оцветяване се е получило.Всъщност при повечето фонове самоделки това с оцветяването е най-голям проблем.Ти да не си художник случайно?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

stanislav89

Много добре, браво. След като залепиш фона смени няколко пъти водата в аквариума, че да не измрът рибите  :-)

nikolay metodiev

Цитат на: paolo6481 - 15.12.2012 17:11
Браво!Много естествено оцветяване се е получило.Всъщност при повечето фонове самоделки това с оцветяването е най-голям проблем.Ти да не си художник случайно?

Здрасти,
не не съм художник *THUMBS UP*
Много четох за тези фонове, ама много много.Относно оцветяването идята беше проба-грешка и така докато налучкам и ми хареса.За мое голямо щастие от първия път се получи.Ще видим другата седмица как ще изглежда в аквариума.

Daering

Това завършеният вариант ли е? Защото гледам, че задното ти стъкло е 180 см, а фонът - е 100 см. В такъв случай ще трябва да направиш още един декоративен гръб и да ги съединиш. Ако го направиш в този вид, правата фуга, където е връзката между двете части, ще се вижда. Мислил ли си по въпроса?

В такъв случай по-доброто решение е да изработиш цялата задна стена наведнъж, като връзката между двете части да не е права, а да следва формата на камъните/скалите и да се крие, доколкото е възможно, от тях. Ако имаш средна разпънка горе на стъклата, която да пречи да се постави целия фон наведнъж (в случай, че е предварително залепен), тогава поставяш двете части една след друга. Ако си ги изработил добре, би трябвало да се заклинят между страничните стъкла и една с друга и да няма нужда от лепене, в случай, че са наложи след време да я сваляш. Вероятно си мислил за това, но се зачудих защо показаният 3Д фон е само 100 см., затова...

Също ми е интересно как ще се държи фугина във водата, ще следя темата за повече отзиви от твоя страна.

Иначе добра идея и изпълнение, аз също съм мислил за нещо подобно, но с малко повече цветови нюанси.
"Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."


Сюзън Смърт

nikolay metodiev

Много добри въпроси :-)
Относно частите: Да два броя са но съм показал само едната част.Едната плоскост е 1м. а другата ще е 80см.Има и трета част на едната къса страна,като там идеята е да се скрие вътрешния филтър.
Относно съединяването,засега съм решил да го направя по следния начин:Фона имитира скали/такава е идеята/ и така там където ще се сединяват на едната част поставих от така наречените скали да надстърчат и по този начин да скрият визуално процепа между двете части.А за лепенето понеже аквата още не е при мен и като дойде меря и решавам дали да лепя със силикон.
Дано да съм бил полезен.

Daering

Ще очаквам снимки в сглобения вече вариант.
"Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."


Сюзън Смърт

Асен Евгениев

Добро изпълнение, реалистично! *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nikolay metodiev

16.12.2012 12:37 #8 Last Edit: 16.12.2012 18:07 by 1979
Бавничко се прави фона, въпроса при направата на фончета е че се минават много ръце за запечатване.А между минаванията има нужда от поне 24 часа за съхнене.
Планирам тези дни да ги вкарам под душа и да видя дали ще пускат от запечатването? *dontknow*

nikolay metodiev

ето аквариумчето и презентирания по рано фон:





hunter

Супер е колега  *THUMBS UP* много естествено се е получило наистина. Евала за старанието :-)

nikolay metodiev

Вече е стартиран и  за нова година чака новите си обитатели  :-)

Ri6eto

идеално е станало *BRAVO*
ще стане супер аквариум

phalenopsis

Цитат на: 1979 - 30.12.2012 09:54
Вече е стартиран и  за нова година чака новите си обитатели  :-)


Какво ще пускаш вътре? Цихлиди?

nikolay metodiev

Да,
цихлиди ще гледам и затова фона е на тема скали. :-)