• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 17:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

3D фон

Започната от nikolay metodiev, 15.12.2012 17:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikolay metodiev

Много се колебая относно осветлението на аквариума.В момента е с една напълно недостатъчна 36w лампа.Планирам да правя капак с диодно или капак с пури или окачено от тавана.Дайте някаква насока според вас кое би било най добре и от към инвестиция и от към визия.

Tomahavka

Осветлението под водата се оказа провал.Светлината на диода се поглъща от водата и не се забелязва
Аз така не открих малки потопяеми(водоустойчиви)LED лампички ,които най-вероятно щяха да ми свършат работа
Успех най-сетне постигнах с пясъкопада който доста ме изтормози но му схванах цаката
Ето го и моят 3д фонна който според мен имаше още какво да се иска но долу-горе се получи!



nikolay metodiev

Добре се е получило *BRAVO*

nikolay metodiev

Второ място в един от конкурсите с аквариумчето:


Един нов вид които имам в аквариума:
Otopharynx lithobates (Zimbawe Rock)


И още един нов вид в аквариума ми:
Fossochromis rostratus

koifish

Цитат на: Tomahavka - 18.02.2013 17:54
Осветлението под водата се оказа провал.Светлината на диода се поглъща от водата и не се забелязва
Аз така не открих малки потопяеми(водоустойчиви)LED лампички ,които най-вероятно щяха да ми свършат работа
Успех най-сетне постигнах с пясъкопада който доста ме изтормози но му схванах цаката
Ето го и моят 3д фонна който според мен имаше още какво да се иска но долу-горе се получи!


браво много готино махай белите камъни и направи около "паницата" още няколко такива самоделки и ще е супер, как мислиш ако направиш и един конус точно кадето пада пясъка и го налепиш също с пясък ще се получи фълшива купчинка  и сигурно ще е ефектно
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

nikolay metodiev

Малко да раздвижа темичката с малко нови рибки:






nikolay metodiev

Мисля да си взема  уейвмейкър и се чудя дали 10 000л/ч ще е достатъчен за дължината на аквариума от 180см.Този които съм си харесъл е двоен,тоест 2х5 000л/ч. Как мислите дали ще е достатъчен, а вътре в аквариума имам и вътрешна помпа  от 2400л/ч . Мисля да са поставени на срещуположни страни.Аквариума има и два външни 1000л/ч и 1400л/ч.
Нещо по-добро може ли да се предложи, това което в момента ме притеснява е че по-дъното остават доста "отпадъци"