• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
02.05.2024 17:54

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Коментари към темата за отрицателните отзиви

Започната от BOJO, 24.03.2010 17:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

изгубеният рай

Преди известно време си поръчах няки растения от колегата Владо...повече няма да го направя.
END!!!

Morphined

И аз имам оплакване (и то много добре обосновано) от Владо като търговец,но ще го спестя за да не става много горещ спора,просто ще тегля един - на Владо  :coffee: (е ако настоява ще напиша точно какво ми е оплакването)

wwladoo

Цитат на: Morphined - 13.10.2010 18:01
И аз имам оплакване (и то много добре обосновано) от Владо като търговец,но ще го спестя за да не става много горещ спора,просто ще тегля един - на Владо  :coffee: (е ако настоява ще напиша точно какво ми е оплакването)
Изобщо нямам намерение да споря с теб,и изобщо не е аргоментирано и обосновано оплакването ти---отказах ти да ти пратя рибки,това е истината--защото аз ти написах-15 ЛС--с аргументи,да ми напишеш точният адрес на офиса на Еконт във Видин до който да ти ги пратя(защото са няколко офисите и един път на 1000 случая са ставали фалове но са ставали--пращали са в друг офис,а това са рибки--не е нещо друго и трябва,максимално бързо да се доставят),а ти се се инатеше и ме убеждаваше,че си получавал пратки без да дадеш точен адрес,а беше в твой интерес---после почна да ме обвиняваш,че съм те ,,нареждал,,почна да ми пускаш иконки с ненормално,иконка как си блъскаш главата и тем подобни--на които аз пак по най-нормален начин се опитах да ти обясня и ти обясних практиката в Еконт,каква е--точен адрес--аз ти обърнах внимание с най голямо търпение,което знай много малко хора щяха да те изтърпят--в продължение на близо 2 часа аз ти пишех и убеждавах ,ти си мислеше,че след като даваш пари аз трябва да припкам-да ти изпратя рибите, независимо как си се държал --даже ми го написа в почти прав текст---цитирам-- Аз имам чуството,че ти даваш пари а не аз,на което аз отговорих,че не искам после да се оплакваш в разни теми,че се случило еди какво си,затова няма да пратя   !!!Нищо лично,това е!!! ;-) :-)(ако се наложи--имам всички ЛС в историята  и ще ги пусна във форума,но мисля,че няма, нужда да занимаваме колегите,не е нужно--ако две страни в дадена сделка не се разберат с условията по нея,не е нужно да стане колега сделката--а тия неща се уреждат на ЛС, а не да занимаваме всички с глупостите ти,--забележи това е тема за некоректност-т.е. някой е бил некоректен )Ако беше пратил адрес и всичко по най-нормален начин --щеше да си получиш всичко,много хора на които съм пращал ще го потвърдят--за 2 год. съм отказал на точно 2 човека,което е абсолютно нормално,колкото и да съм доброжелателен не мога да угодя на всички-- и ако мислиш ти е олекнало като ми теглиш ,,една,, добре и това приемам отдавам го на друго !!!На другите колеги и колежки,също ще отговоря по късно--без един и той си го знае,защо--с него въпроса е приключил отдавна,независимо,че продължава да рови и лъже--няма да използвам епитети защото просто вече думите са излишни за него,той даже публично се извини и изтри поста си и пусна иконка на негово място ,и аз си помислих ,че си е признал грешката и му простих но не би--това е ,,колегата,, --dfdid!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

NO CARRIER

Цитат на: Morphined - 13.10.2010 18:01
И аз имам оплакване (и то много добре обосновано) от Владо като търговец,но ще го спестя за да не става много горещ спора,просто ще тегля един - на Владо  :coffee: (е ако настоява ще напиша точно какво ми е оплакването)

Оплаквания без обосновка не се приемат.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

wwladoo

Цитат на: basmachi - 13.10.2010 04:10
Хихи ..
Владо, кое точно от моето уж"много мъдро и компетентно мнение" ти се видя глупаво  :-D ?!И къде виде констатация?! По скоро предположение или тоерия-както ти харесва, при това без да използвам нито един епитет  O:-)!!!
За да го напиша ,значи нещо ми е направило вЧЕПЕтление . (wasntme)Верно ама не му се става  *ROFL* !!!

Аз мисля,че това все пак не е тема в лафче,а е сериозна тема----и би трябвало такива изказвания и лигаво държание нали...... *MODERATOR*---ти сам си,го пишеш че е мъдро,аз просто те цитирах, а държанието ти е глупаво,а констатацията ти е това(,,дека,, растенията са били гладни още в Бургас) е целенасочена,защото знаеш,че ще реагирам!!На всички опоненти ше напиша едно,нямам претенции за перфектни и най-добрите растения и риби,това е някаква утопия,оценям ги като състояние добро,трябва човек да бъде скромен и винаги да си казва,че може да бъде още по-добре--но винаги съм се старал и когато,ме обвиняват с лъжи-никога няма да си оставя магарето в калта,след като знам какви грижи полагам!!!Критики приемам и съм приемал,и съм си признавал грешки , когато са истински!!
: 14.10.2010г 00:12ч
Цитат на: изгубеният рай - 13.10.2010 11:32
Преди известно време си поръчах няки растения от колегата Владо...повече няма да го направя.
Така да отговоря и на колежката--Колежке първо,това беше преди ТРИ месеца и половина,ако беше нещо недоволна,да беше го написала тогава и подкрепила с доказателства-т.е. снимки!!Така въпреки всичко,аз ще бъда честен и коректен и ще ти дам отговор-на ей така подхвърленото от теб ,,НЯКВИ,, растения---демек без значение нали,ами защо го правиш на въпрос бе колежке,като сме много големи и са ,,Някви,, Не колежке,Велина не са някакви,а бяха точно около 80бр. растения поръчани от теб и изпратени от мен,а имаше и Рибки--не помня точно бройката на растенията,отдавна беше-плюс-минус няколко бройки,така и аз ще кажа цялата истина(макар че мога да я скрия-минало толкова време и т. н. ,дори и нищожна да е както в случая)--такаа,значи всички растения бяха в много добро състояние,нито брада нещо,нито нарушения,дупки на листа  а бе нищо--не казвам отлично състояние,но нищо по различно от това както съм пращал, на много колеги и то много и са били доволни, а и състояние в което и аз съм получавал от колеги растения--т.е. купувал съм !!! Така слагам си ръката на сърцето и признавам, единствено Лимнофила Сесиофлора,последните няколко стръка--4-5бр.от изпратени--20бр.(забележете по 0.50лв.за бр.нарочно уточнявам) ,бяха някак по рехави в развитието си и по къси,но още като ги приготвях оцених тоя факт и при заявени точни бройки от останалите растения(и заплатени според тях),аз сложих в повече по 1-2 бр. стрък от вид растение , а Лимнобиума при заявени и платени 10бр.-бях сложил 20бр.--също по моя преценка , единствено анубиаса беше точно бройки и Въпросната Лимнофила( нямах повече бройки от нея сигурно и от нея щях да и сложа)--растение от вид да КОМПЕНСИРАМ ,тези растения които бяха по рехави,а отделно сложих количество наяс не за 5лв а цяла торбичка!!Ако колежката нещо не е броила и не е оценила този факт, на компенсация от моя страна( която е много повече от рехавоста на въпр. стръкове)  или пък Критериите и за качество на растение са изключително високи е друг въпрос и аз явно не мога да ги покрия!!Е верно подводно гледаните растения--примерно давам ,,Людвигия,,  на пръв поглед изглеждат малко по неглиже,от надводните ,,Людвигии,,не са толкова лъскави и перфектни,но само на пръв поглед,проблемите идват после!!Продължавам,получавам от колежката след 2-3 дни ЛС--Рибите са перфектни, но растенията съжалявам,че се подведох по колегите-мненията им-- и Толкоз тишина -- и аз реших да не ровя повече!!И хоп след 3,5 месеца--чакаме някой да оплюе някой,защото в момента си е така--и си пишем,, Някви,, !!!А на въпросната колежка мога и да напомня и др. случай на контактуване като колеги и на помощ от моя страна,защото когато искаше да ми поръчва скариди,различни видове  на каквато и да е цена,аз постъпих като колега, а не като мошенник  и и обяснявах 20 мин. по телефона( за моя сметка)че в момента не поръчвам много бройки скариди  и цените ми не са добри за на едро -т.е. високи--а тя настояваше да вземела, защото нямало откъде--аз трябваше да я излъжа и да я набутам  нали, но не го направих!!! Това е от мен-мисля някои хора да мислят малко преди да пишат ей така--,,Някви,,!!! ;-) :-)Поздрави
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

basmachi

Явно извъобще не си схванал идеята на глупавия ми пост, както и лигавото ми държание (спох ни та свалям :) ).Констатация няма понеже пред "дека" има едно "мисля" дето малко променя смисъла на изречението.Когато си словоблудствам пиша така.Бих могъл да го напиша и по друг начин, но нямаше да се хареса ,както на теб така и на мен.С огромна доза самоирония към собствения си мисловен потенциал(фалшива естествено) ,ти давам лек тласък да раздвижиш твоя мисловен потенциал и да направиш нещата още по-добри.Както сам каза -"може да бъде още по-добре", вместо това сам си буташ магарето в калта.Очаквах да реагираш ама не по този начин,а по-скоро с любопитство и интерес.
Поздрави!
[smg align=left id=594][smg align=left id=595]


http://krevetki-vishni.narod.ru/

gogosavov

Цитат на: basmachi - 14.10.2010 02:30
Явно извъобще не си схванал идеята на глупавия ми пост, както и лигавото ми държание (спох ни та свалям :) ).Констатация няма понеже пред "дека" има едно "мисля" дето малко променя смисъла на изречението.Когато си словоблудствам пиша така.Бих могъл да го напиша и по друг начин, но нямаше да се хареса ,както на теб така и на мен.С огромна доза самоирония към собствения си мисловен потенциал(фалшива естествено) ,ти давам лек тласък да раздвижиш твоя мисловен потенциал и да направиш нещата още по-добри.Както сам каза -"може да бъде още по-добре", вместо това сам си буташ магарето в калта.Очаквах да реагираш ама не по този начин,а по-скоро с любопитство и интерес.
Поздрави!
КЕФИШ

изгубеният рай

Един риторичен въпрос:как може да компенсираш стока при която е важно качеството със количество.
Аз колега растенията ги продавам на брои не за кило ;-)Поздрави
END!!!

gecatax

Цитат на: изгубеният рай - 14.10.2010 10:02
Един риторичен въпрос:как може да компенсираш стока при която е важно качеството със количество.
Аз колега растенията ги продавам на брои не за кило ;-)Поздрави
Не че се заяждам, ама ми се струва, че малко си противоречите, нали уш искате качество, а не количество, но в второто изречение пише че ги продавате на брой, ако не се лъжа количеството на растенията е на брой(стръкове-или на туфи-но тук нестава въпрос за тях).Дори и да не са в перфектно състояние, за максимом 1-2 седмици при добри условия ще станат и с много високо качество.
Тогава като се добавят и растенията за компенсация и се сложи чертата мисля че печалбата ще е малко повече отколкото при схемата-Поръчвам-Получавам-Препродавам.
Поздрави!

-250л.

изгубеният рай

Да, искам качество ,липсата на което да не се компенсира със количество(четете по внимателно колега)колкото до това"Дори и да не са в перфектно състояние, за максимом 1-2 седмици при добри условия ще станат и с много високо качество." *ROFL*в такъв случай всеки който има малко растения може да пише че продава на едро...щото след време от едно стръкче ехххе колко мн. могат да станат...
Поздрави :-)
END!!!

dfdid

Само ми е интересно какво щеше да се промени ако колежката ти беше писала веднага и показала снимки.Интересното е,че и моите растения получих в оня период.Е малко по рано.Явно кофти период сме хванали. А постове може и да съм трил ама не съм забравил какво съм казал и не се отмаятам от думите.Няма каква грешка да си признавам просто.

BOJO

Цитат на: изгубеният рай - 14.10.2010 10:02
Един риторичен въпрос:как може да компенсираш стока при която е важно качеството със количество.
Аз колега растенията ги продавам на брои не за кило ;-)Поздрави

Един риторичен въпрос - по .50 лв ли продавате тревите. Щото като гледам плащате на кило а продавате на брой

Morphined

Цитат на: wwladoo - 13.10.2010 18:35
 Изобщо нямам намерение да споря с теб,и изобщо не е аргоментирано и обосновано оплакването ти---отказах ти да ти пратя рибки,това е истината--защото аз ти написах-15 ЛС--с аргументи,да ми напишеш точният адрес на офиса на Еконт във Видин до който да ти ги пратя(защото са няколко офисите и един път на 1000 случая са ставали фалове но са ставали--пращали са в друг офис,а това са рибки--не е нещо друго и трябва,максимално бързо да се доставят),а ти се се инатеше и ме убеждаваше,че си получавал пратки без да дадеш точен адрес,а беше в твой интерес---после почна да ме обвиняваш,че съм те ,,нареждал,,почна да ми пускаш иконки с ненормално,иконка как си блъскаш главата и тем подобни--на които аз пак по най-нормален начин се опитах да ти обясня и ти обясних практиката в Еконт,каква е--точен адрес--аз ти обърнах внимание с най голямо търпение,което знай много малко хора щяха да те изтърпят--в продължение на близо 2 часа аз ти пишех и убеждавах ,ти си мислеше,че след като даваш пари аз трябва да припкам-да ти изпратя рибите, независимо как си се държал --даже ми го написа в почти прав текст---цитирам-- Аз имам чуството,че ти даваш пари а не аз,на което аз отговорих,че не искам после да се оплакваш в разни теми,че се случило еди какво си,затова няма да пратя   !!!Нищо лично,това е!!! ;-) :-)(ако се наложи--имам всички ЛС в историята  и ще ги пусна във форума,но мисля,че няма, нужда да занимаваме колегите,не е нужно--ако две страни в дадена сделка не се разберат с условията по нея,не е нужно да стане колега сделката--а тия неща се уреждат на ЛС, а не да занимаваме всички с глупостите ти,--забележи това е тема за некоректност-т.е. някой е бил некоректен )Ако беше пратил адрес и всичко по най-нормален начин --щеше да си получиш всичко,много хора на които съм пращал ще го потвърдят--за 2 год. съм отказал на точно 2 човека,което е абсолютно нормално,колкото и да съм доброжелателен не мога да угодя на всички-- и ако мислиш ти е олекнало като ми теглиш ,,една,, добре и това приемам отдавам го на друго !!!На другите колеги и колежки,също ще отговоря по късно--без един и той си го знае,защо--с него въпроса е приключил отдавна,независимо,че продължава да рови и лъже--няма да използвам епитети защото просто вече думите са излишни за него,той даже публично се извини и изтри поста си и пусна иконка на негово място ,и аз си помислих ,че си е признал грешката и му простих но не би--това е ,,колегата,, --dfdid!!!

Значи първо забележи,че спориш срещу няколко човека наведнъж. Това трябва да ти говори нещо,щом толкова хора имат оплаквания.
2-Звъннах ти 21:30 вечерта предният ден,ти каза,че си на рожден ден,щял си да се прибереш към 23:30 Чаках те до 2:00 през нощта,дошъл си и си писал посред нощ в 3:30
3-На следващият ден отново те чаках (писал си,че в 11 наобяд ще си на линия) Дойде към 3 следобяд ако не се лъжа.
4-Попитах те какви ЖЕНСКИ хелери имаш,ти ми написа пост в който НАКУП беше написал и мъжките и женските по почти неразбираем начин. Така си писахме 10 пъти докато разбера какви са ЖЕНСКИТЕ хелери воални,които имаш. Можеше просто да напишеш "женските ми воални са : (трите вида,които имаш) на съвсем нормален български език,а не обърканите постове,които ми пращаше.
5-Избрах си риби,но се оказа,че поръчката трябва да е за над 25 лв (моя грешка,не го знаех) Проблемът беше,че ти нямаше достатъчно от това,което търся. Така че реших да ДОПЪЛНЯ поръчката,само и само да се навиеш да пратиш хелерите (през цялото време аз те уговарях,а ти се мръщеше,все едно АЗ щях да взема пари от тая работа) и така изгубихме още 10-20 ЛС-та докато ми обясниш какви риби имаш. Админите могат да видят през акаунта ти,че имаш поне 5 съобщения в които питам дали имаш САЕ-та. Всеки твой отговор получавах така,питах по 5 пъти,а ти ми изпращаше ЛС със съдържание,нямащо нищо общо с въпросите ми.
6-За да се НАВИЕШ (ама че ирония,аз те навивах) да ми продадеш хелерите,аз насъбрах сума ти рибоци (много от които само за бройка,да стане по тлъста сумата) за 30 лв и така най-сетне ти се съгласи.
7-Тогава ми съобщи че трябвало точен адрес на ОФИСА на Еконт. Аз ти казах,че НЕ трябва,защото в КОМПЮТЪРА им представи си им излиза адресът най-близо до МОЯ адрес. Освен ако Еконт Експрес в Бургас не пишат на тетрадки,вместо на компютри (както бяха интернет доставчиците допреди 2-3 години там между впрочем няма да ме учуди,кой знае...) и ти почна да ми обясняваш,че това не ми било Видин,дето имало 2-3 офиса на Еконт,това не ми било автобус... и аз слязох до Еконта (навън валеше силен дъжд,а аз бях болен) да проверя точния им адрес,щото бай ганьовщината ти направо ме втрещи. Обаче какво виждам като се върна да ти съобщя адреса ? Понеже не съм ти отговарял цели 15 мин ти си решил,че съм се отказал и си почнал да ме нареждаш ?! Е това вече наистина ме отказа.
8-Още първото ти съобщение беше нещо от типа на "Макар и глупавите ти постове за кръстоски на живородки..." (за мен се отнасяше) Напълно го игнорирах,но сега ще ти отговоря. Хвани поръчкай малко тоя интернет,провери за кръстоски на живородки и тогава се обяснявай,щото аз не съм Айнщайн-а дето е направил първата такава. И най-вече провери за кръстоска на молинезия и гупа (викат им muppies) има и снимки и сайтове... такава не съм правил,но поне за разлика от теб знам,че има и не викам на воалния хелер ШЛАЕРЕН,а на високоплавния - воален ! А Червения Вагтейл не го наричам "червен хелер с черна опашка" На тема поддръжка на линии на гупи ще ме обезглавиш,вярно е,но си стой в гьола и не се прави че разбираш от всичко. Може да гледаш риби от 30 години,а аз от една,но съм насъбрал вече повече видове хелери от тебе за това време,а ти докато изкараш 35 вида,аз ще имам 350,можеш да си сигурен.
9-Не няма да "ти тегля една" дори не съм ядосан,просто съм възмутен,затова и писах тук. Нямаше да кажа въобще какво ми е оплакването,но както и предполагах ти се обади първи. Винаги го правиш. Винаги се заяждаш. Запълваш си свободното време явно,макар че за пред мен когато уговаряхме нещата се изкара адски зает човек. Да пишеш 30-40 мин ЕДИН пост във форума имаш време (и то заядлив) но нямаш за уговаряне на сделки толкова  ? :)
Еми ако искаш копирай какво сме си писали. Но не преправяй (лесно е) защото и аз имам ЛС-тата :) Пусни твойта част ако си навит,аз моята. Но смисъл няма. Щом се оплаквам от теб,значи за МЕН не си добър тъговец. Но не съм само аз както виждаш. Което трябва да ти подскаже,че трябва да оправиш маниерите си... или да губиш клиенти... избора си е твой в крайна сметка.

wwladoo

Цитат на: изгубеният рай - 14.10.2010 10:02
Един риторичен въпрос:как може да компенсираш стока при която е важно качеството със количество.
Аз колега растенията ги продавам на брои не за кило ;-)Поздрави
Колежке,аз и не искам на кило да ги продаваш,похвално е човек да изисква и да си вдига критериите за качество,но според това което отговаряш излиза че аз съм ти пратил растения със някакво супер гадно качество(използваш моята скромност в оценките)което не е вярно!!Верно ,че всеки си хвали стоката и това което пишем е безмислено,но съм длъжен да упомена,че съм ти пратил растения със същото качество, което си имала и имаш в момента и предлагаш(с изключение на упоменатите по горе от мен стръкове--и аз съм компенсирал от другите-- с по добро качество, които са били много повече като цена от упоменатите),не забравяй че БГ е малка и аз имам познати в Русе които са влизали в маг. ти, а и са пазарили и знам за какво става на въпрос от растенията,при теб!!!Пак пиша похвално е да си вдигаш критериите по изискване за качество на растенията--,но трябва да живеем с реалностите поне засега--живеем в БГ и има още много да се учим от някои ферми за растения  навън!!!Ако си имала някакви супер очаквания от моите растения-не аз съм скромен просто нормални --с добро качество и да не се повтарям без дупки,без брада и други въшни наранявания --с една дума просто здрави и адаптивни--отговарящи на цената която съм искал от теб!!!Не е това начина да се изказват ,,супер,, претенциите.
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

изгубеният рай

Цитат на: BOJO - 14.10.2010 15:58
Един риторичен въпрос - по .50 лв ли продавате тревите. Щото като гледам плащате на кило а продавате на брой

един риторичен отговор след като продавам на брой държа на качество...и цените ми пак са по ниски от на някои колеги дето продават онлайн без да имат разходи на маг....ама всеки си прави сметката ...
Цитат на: wwladoo - 14.10.2010 16:58
Колежке,аз и не искам на кило да ги продаваш,похвално е човек да изисква и да си вдига критериите за качество,но според това което отговаряш излиза че аз съм ти пратил растения със някакво супер гадно качество(използваш моята скромност в оценките)което не е вярно!!Верно ,че всеки си хвали стоката и това което пишем е безмислено,но съм длъжен да упомена,че съм ти пратил растения със същото качество, което си имала и имаш в момента и предлагаш(с изключение на упоменатите по горе от мен стръкове--и аз съм компенсирал от другите-- с по добро качество, които са били много повече като цена от упоменатите),не забравяй че БГ е малка и аз имам познати в Русе които са влизали в маг. ти, а и са пазарили и знам за какво става на въпрос от растенията,при теб!!!Пак пиша похвално е да си вдигаш критериите по изискване за качество на растенията--,но трябва да живеем с реалностите поне засега--живеем в БГ и има още много да се учим от някои ферми за растения  навън!!!Ако си имала някакви супер очаквания от моите растения-не аз съм скромен просто нормални --с добро качество и да не се повтарям без дупки,без брада и други въшни наранявания --с една дума просто здрави и адаптивни--отговарящи на цената която съм искал от теб!!!Не е това начина да се изказват ,,супер,, претенциите.

нямам супер притенции колега...съвсем в нормата са...не ми се изпада в подробности...бъди здрав и се научи да приемаш критики.
За мен темата е приключена.Поздрави.
END!!!

Similar topics (3)

3796

Започната от sho


Публикации: 92
Прегледи: 105508

3789

Публикации: 359
Прегледи: 195407

3788

Публикации: 368
Прегледи: 260131