• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 14:33

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Коментари към темата за отрицателните отзиви

Започната от BOJO, 24.03.2010 17:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bells

Да му пиша и какво д постигна? Да ми прати други 2 "недефектни" риби подарък и да платя отново 8 лв. куриер? Няма смисал, както казах не ми пречат особено и така рибите.

wwladoo

Това се получава при някои риби-скаларии,тернеции и т.н.-досега никой не е направил забележка,не е болестно състояние,но понеже колежката се забави с уговорката(и тя го знае -направих и забележка на ЛС)  и това бяха последните,ако е проблем пращам нови няма проблеми,само че след 20 дни -новото поколение,ако я устройва!!! ;-) :-)Не се притеснявай аз ще поема тр-та
: 26.06.2010г 00:12ч
Цитат на: dfdid - 25.06.2010 23:15
Владо моите уважения пич,но малко се уля.Кви атаките гонят бе човек.Темата е направена точно за това.А кога съм го написал си е моя работа.И защо трябва чак снимки да пускам и тн.Не съм за 20-те лева които съм дал,но е факт че единствено апоногетона беше ок.Никаде не съм казал  че при теб са били така.Може и в транспорта да е вината,но факта си е факт.За размера както виждаш нио не съм казал.И не ме наричай нагъл защото не ме познаваш.Нищо даром не съм взел и не искам от теб за да казваш че съм нагъл.И само немога да се сетя кога друг път съм казвал нещо за теб за да казваш че атаките не са от сега,но както и да е...

Как ли пък не съм взел да пращам обратно до Бургас 3 коренчета.Сигурно в тия пликове в които бяха само на растения щяха да приличат.Пак казвам може вината да е в къриерите понеже бяха в пликове с вода и не се знае колко са ги размятали до Пловдив,но няма как да го зная това.
Виж сега колега,първо не съм пич-мога да ти бъда баща!!!За атаките може и да не съм прав-да не си свързан с тях ,но начина по който си го написал отзива,наведе на тая мисъл-прочети си го хубаво-ЦЕЛИТЕ НА ДУПКИ-не счупени,не смачкани а на дупки-няма как да станат при транспорт- по този начин съм пращал до Петрич и до Видин с 3 претоварвания на разл. транспорт-принципа на работа в куриерската фирма ми е ясен не пращам от вчера!!Кашончето беше по голямо от необходимото,цялото напълнено със смачкани меки хартии да не се счупи нещо при транспорта!Не изключвам това за транспортирането ,но понеже съм запознат с практиките -във въпросната фирма)( има специален отдел,ако не си запознат -който при такива случаи прави собствено раследване- и ако се докаже че те са виновни възстановяват щетите) Имах случай в практиката ми в който човек получил пратката  се опита да излъже и всичко излезе наяве, а на друг възстановиха щетите поради виновен служител от фирмата-и той беше наказан!!Затова работя с фирма Еконт защото досега са били винаги коректни!! Въпросните пратки се облепят с 4 вида стикери -Не палетизирай,Транспортирай вертикално със стрелка-както им кажа да я сложат,Ч упливо и т. н.До сега винаги са били коректни и ако е имало такова нещо-ти е трябвало да ми се обадиш- веднага а не да пишеш след 10 дни-и по този провокиращ начин на Дупки-ако неправилно си се изразил би трябвало да ми се извиниш-аз затова си позволих да те обидя с нагъл-и съответно аз ще ти се Извиня!!Не съм ти казвал,че си казал нещо преди за мен-там са др. нещата- просто съвп.-друг път осмисляй думите които пишеш да не стават недоразумения!!Прочети поста си хубаво! Извинявам се на екипа за глупостите но ....P.S.  И да не бъда голословен би ли направил една снимка на въпросните растения ---да видя какво наричаш Дупки- да се разбере от транспорта ли е или аз съм некоректен,че съм ти ги изпратил с дупки!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

митко

Станалото-станало,но защо никой на момента не се е обадил,ами чакахте темата на колегата за да се оплачете.Трябвало е веднага на лични да се разберете за да няма антиреклама.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

bells

Aз нямах и намерението да се оплаквам, първоначално незнаех,че това е дефект,който е нелечим. Реших,че рибите са се били и от там е станал гафа. После си помислих, че може и да се излекува,но уви не може.  Рибите ми са от един ден, така че не мисля,че съм чакала последния момент, за да се оплача.  ;-) При заплащането се забавих с уговорката-казах, че ще внеса парите сутринта- внесох ги към 3-4 часа, поради леко успиване от моя страна, за което съжалявам.  :-) Относно рибите- няма проблем,че е след 20 дни, защото в понеделник заминавам и няма да ме има към 2 -3 седмици.  :-)

wwladoo

Нямаш проблеми ще ти ги изпратя -2бр. тернеции-след 20дни за моя сметка,просто предпочетох да ти изпратя последните,както и те предупредих на ЛС,че трябваше да потвърдиш да ти запазя и по тел. ти звънях и то на този който ми даде първият път и вторият,но никой не ми вдигна!!!А какво щеше да си помислиш,при положение че си ги платила предварително и да ти кажа-ще ти пратя след 20 дни!!!Поздрави
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

bells

Не помислих, че са ти толкова търсени рибите,че със закъснение от 3-4 часа ще свършат екземплярите. Макар със закъснение,както ти и писах, аз ги пратих, няма да се отметна в последния момент. Поздрави!  :-)

wwladoo

Цитат на: bells - 26.06.2010 02:00
Не помислих, че са ти толкова търсени рибите,че със закъснение от 3-4 часа ще свършат екземплярите. Макар със закъснение,както ти и писах, аз ги пратих, няма да се отметна в последния момент. Поздрави!  :-)
Добре няма да се разправяме,да ти обяснявам,че продавам и на едро и т.н.и понякога свършват (нямам милиони)и мина цял ден докато разбера ,че искаш!!!Моя е грешката,трябваше да ти откажа заявката и да ти върна парите(макар досега да не съм имал проблем с такива рибки)Ти не искаш да разбереш явно,че съм направил всичко възможно да се свържа с теб по тел.,преди да ги продам!!!ОК-точка
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

bells

Не съм спомнала,че не те разбирам и не оценявам,че си се опитал да се свържеш с мен. Накрая ми прати рибите, аз на теб парите и оправихме кашата. Едно ОГРОМНО ИЗВИНЕНИЕ, че закъснях с плащането на рибите, признавам грешката, а не се заяждам ! :-) 

raiko

Накрая се изясни ситуацията- единият е закъснял с плащането, а другият е изпратил дефектни риби. :-)

wwladoo

Еми Райко,какво щях да и кажа-след 20 дни-тя ги беше пратила вече-парите!Не съм казал колежке,че се заяждаш-а за огромното извинение-получаваш- 5 риби тернеции-бонус-вместо 2бр. и  @}->--*bg*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

dfdid

Цитат на: wwladoo - 26.06.2010 00:41

: 26.06.2010г 00:12ч
Виж сега колега,първо не съм пич-мога да ти бъда баща!!!За атаките може и да не съм прав-да не си свързан с тях ,но начина по който си го написал отзива,наведе на тая мисъл-прочети си го хубаво-ЦЕЛИТЕ НА ДУПКИ-не счупени,не смачкани а на дупки-няма как да станат при транспорт- по този начин съм пращал до Петрич и до Видин с 3 претоварвания на разл. транспорт-принципа на работа в куриерската фирма ми е ясен не пращам от вчера!!Кашончето беше по голямо от необходимото,цялото напълнено със смачкани меки хартии да не се счупи нещо при транспорта!Не изключвам това за транспортирането ,но понеже съм запознат с практиките -във въпросната фирма)( има специален отдел,ако не си запознат -който при такива случаи прави собствено раследване- и ако се докаже че те са виновни възстановяват щетите) Имах случай в практиката ми в който човек получил пратката  се опита да излъже и всичко излезе наяве, а на друг възстановиха щетите поради виновен служител от фирмата-и той беше наказан!!Затова работя с фирма Еконт защото досега са били винаги коректни!! Въпросните пратки се облепят с 4 вида стикери -Не палетизирай,Транспортирай вертикално със стрелка-както им кажа да я сложат,Ч упливо и т. н.До сега винаги са били коректни и ако е имало такова нещо-ти е трябвало да ми се обадиш- веднага а не да пишеш след 10 дни-и по този провокиращ начин на Дупки-ако неправилно си се изразил би трябвало да ми се извиниш-аз затова си позволих да те обидя с нагъл-и съответно аз ще ти се Извиня!!Не съм ти казвал,че си казал нещо преди за мен-там са др. нещата- просто съвп.-друг път осмисляй думите които пишеш да не стават недоразумения!!Прочети поста си хубаво! Извинявам се на екипа за глупостите но ....P.S.  И да не бъда голословен би ли направил една снимка на въпросните растения ---да видя какво наричаш Дупки- да се разбере от транспорта ли е или аз съм некоректен,че съм ти ги изпратил с дупки!


Виж сега дали можеш да си ми баща или не не е много важно.Пък и няма от къде да знаеш защото не ме познаваш лично.Как и по какъв начин работиш с Еконт си е твоя работа.Мен ме интересува това че получих растения в лош вид и тъй като съм ги получил от теб и ти си този който ги продава няма как да пиша отрицателен отзив за Еконт.А дали вината е в теб или в тях ти сам ще разбереш.
Ето ви две снимчици за да прецениш на дупки ли са,смачкани ли са или нещо друго.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg256.imageshack.us%2Fimg256%2F5706%2Fimg00001201006261941.th.jpg&hash=d329a32b25d683deb0b2edc28c3983dca5edbac6

Uploaded with ImageShack.us
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg97.imageshack.us%2Fimg97%2F5328%2Fimg00002201006261941.th.jpg&hash=0f0fac2e3b760479959ff9e53848ad137e6ba210

Uploaded with ImageShack.us

gecatax

Владо никога няма да прати такива растения,като гледам (предполагам) освен че са в цихлидарник, качествата на водата ти не са много добри, ако съдя по тази снимка на която нимфеята и анубиаса също имат от тези дупки но по-малко.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg242.imageshack.us%2Fimg242%2F2669%2F2016qd3.th.jpg&hash=238da96ca4000b12a0da5ec8938275f17a16a19b
Ако Владо ги беше изпратил така щяха да се разпаднат,100% съм сигурен че ако ги докосниш и ще се разпръснат из аквариума.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.tinypic.com%2F2poe2pe.jpg&hash=3eae2dbfe104160f44ebc9a1ed388e99cc59d7fc
тези анубиаси са от Владо взети преди 3-4 дена.
А на тази снимка
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg97.imageshack.us%2Fimg97%2F5328%2Fimg00002201006261941.th.jpg&hash=0f0fac2e3b760479959ff9e53848ad137e6ba210
валиснерията е кафява което пак ме навежда на мисълта че водата ти не е много качествена.

-250л.

dfdid

Колега недей да съдиш от стари снимки.Цихлидарника отдавна го няма.Аквариума е стартирам преди месец и малко така че  на водата нищо и няма.А валеснерията си е ОК и си расте ли расте.

iek

Снимките са от 24 и 26.06, това колко дни е след изпращането/получаването?
Има и един друг момент- "клиентът винаги е прав" :-P.

bicho1976

Това че клиента е винаги прав е ясно.Струва ми се обаче че едвали търговец би изпратил стока в такова състояние.Не защитавам Владо(дори и не го познавам),ама да си плюеш на бизнеса с две китки ми се струва направо абсурдно.
dfdid -Защо не отказа стоката.Всеки спедитор има опция да се отвори стоката на място.Щом има проблем просто я отказвате.

Similar topics (3)

3788

Публикации: 368
Прегледи: 259622

3796

Започната от sho


Публикации: 92
Прегледи: 105056

3789

Публикации: 359
Прегледи: 194981