• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.06.2024 17:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ и съвети в сфери, различни от акваристиката

Започната от acho_pl, 07.12.2006 09:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чавд

За тази дънна платка бих си взел най- евтината видео карта. Причината е че слота е PCI Express x16 ver.1.0 а не ver.2.0, тоест трансфера е половината от на другите дънни платки (работи като PCI Express x8 ver.2.0).

От друга страна невиждам причина да неможеш да си сложиш някоя скъпарска видео карта. Стига да можеш да е захранваш с ток и да не те притеснява факта, че няма да работи на 100%.

Надявам се да съм бил полезен :)

Поздрави  *DRINK*

S_mo

Цитат на: FHM - 05.11.2013 10:34
Здравейте искам да ви питам към ето това дъно http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-S/
Каква най-мощна видео карта мога да сложа смисъл да е съвместима с него?
Предната която изгоря беше GALAXY 9600GT/DDR3/512MB PCI-E
Както е каазал Чавд можеш да сложиш почти всяка видеокарта стига захранването да е добро.

FHM

Хмм това ме притесни какво значи че няма да работи на 100% видео картата?
Захранването е 420W.
Дайте конкретно предложение към каква видео карта да се ориентирам или да търся същата като старата?

S_mo


Чавд

Значи, че ако е PCI Express x16 ver.2.0, при теб ще работи като PCI Express x8 (демек трансфера на шината ще е на половината).

FHM

Цитат на: Чавд - 05.11.2013 12:38
Значи, че ако е PCI Express x16 ver.2.0, при теб ще работи като PCI Express x8 (демек трансфера на шината ще е на половината).
Пак май не разбрах значи ако примерно видеото е 512mb ще ползва само 256mb, ако е 1024mb ще ползва 512mb и така нататък така ли да го разбирам?
Извинявам се за тъпите въпроси ама искам да ми стане ясно.
Бюджета ще го мисля после.

Публикациите са слети: 05.11.2013 12:50

Ауу извинявам се чак сега забелязах че дъното което съм дал е N68c-s а мойто е N68-s незнам дали е по добре или по зле.

S_mo

Ако искаш нещо като  твоята AMD7730/7750 с GDDR5 би трябвало да е достатъчно.

Чавд

За съжаление N68-S също е с PCI Express ver.1.0

Разликата между PCI Express x16 и x8 е в обема на данните който се изпращат и получават от видео картата. (при x16 обема е двойно по- голям).

Това обаче неозначава, че видео картата ще работи на 50%.

:)


S_mo

Не се притеснявай толкова. Този pci 2,3 е за наистина мощни карти.


S_mo


Лора

Здравейте. Имам следния въпрос.
Купихме си ТВ LG, изтеглих филм на флашка, обаче незнам как да пусна субтитрите. Има бутон субтитри, но нищо не тръгва.
Да не би субтитрите да трябва да са в отделна папка?
Всякакви съвети са добре дошли.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

ogogogo

Провери дали името на филма и името на файла със субтитрите са абсолютно еднакви и ако трябва ги преименувай.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

hunter

Единственото с което мога да помогна е следното. Погледни дали субтитрите са със същото име като на филма. Трябва да са в една папка и файла със субтитрите да имат разширение TXT. На мен ми се е случвало като изтегля филм субтитрите да са със друго име и като ги преименувам тръгват. Но не забравяй разширението накрая.

Публикациите са слети: 09.11.2013 20:48

Колегата леко ме е изпреварил  *DRINK*

Публикациите са слети: 09.11.2013 20:52

Ето пример за по лесно
Филм: Ала бала
Субтитри: Бала ала.тхт
Резултат: Не тръгват
Правилното
Филм: Ала бала
Субтитри: Ала бала.тхт
Резултат: Гледаме филм със субтитри  :-D

Лора

Докато сте писали аз точно това съм правела. Преименувах суб и ави с едно и също име. Тръгнаха, мам** им.
Модела го водят от тази година и би трябвало проблема с вграждането на субтитрите да го оправили. Оправен е, но който не знае как става... Бях готова да тегля програми и да конвертирам.
Благодаря. *DRINK*

п.п Допи ми се бира... Мъж ми няма да иде до магазина  :'(
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Similar topics (5)

4824

Публикации: 36
Прегледи: 11050

51573

Публикации: 32
Прегледи: 14768

30070

Публикации: 1
Прегледи: 1546

42771

Започната от ralito_


Публикации: 16
Прегледи: 7003

26668

Публикации: 2
Прегледи: 1965