• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 01:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помощ и съвети в сфери, различни от акваристиката

Започната от acho_pl, 07.12.2006 09:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mirobg

http://bravite.com/bg/цена-Дръжки/Дръжки-за-ал.-и-пвц-дограма/2624-Дръжки-Унимет/3
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Mirobg

  На някой градски да му се намират под ръка скоби за пружини? Мойте съм ги забутал някъде и не мога да ги намеря. Пък за утре бях замислил да си сменя тампоните на макферсона....
: 19.04.2013г 19:07ч
  Намерих ги! Ако на някой му потрябват да свирка...
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

gopin

Застраховки, както и съвети свързани със застраховането.
За София- лично, за страната с куриер. Брокер съм. Отстъпки за колегите.
Връзка ЛП или 0898 657823

banderas738

Здравейте колеги монтирам си на колата газова уредба сам но помощ от вас ще ми е много полезна.Моля за вашите мнения и предложения благодаря предварително на всички

Асен Евгениев

Цитат на: gopin - 09.05.2013 10:50
Застраховки, както и съвети свързани със застраховането.
За София- лично, за страната с куриер. Брокер съм. Отстъпки за колегите.
Колко процента отстъпка от ставките на SDI даваш?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Лора

Имам следния проблем. Tелевизор марка United. Точен модел UTV-7121NF
Преди време направих запитване за универсално дистанционно. Изпратиха ми номера, който съответства за моя телевизор и направих поръчка. Така и не пристигна дистанционното, дори и да беше дошло съм на 100% сигурна, че нямаше да проработи. Имам съмнение, че повредата е в платката на ТВ. Когато го управлявам ръчно, нито един бутон не съответства на функцията си. При Усилване се сменя програмата, бутоните Р+- извикват менюто и разни такива подобни. Всеки път е различно.
Въпросът ми е има ли такова устройство, нещо като външна платка за управление, което мога да закача на ТВ и да работя поне с основните функции.
Изключваме декодерите за цифровите кабеларки, не могат да ми настроят картината и да изключат ТВ.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Caxapa

Предполагам там където са бутоните на телевизора са клеясали/вследствие на тютюнев дим,или изпарения при готвене .../ Дълга употреба по този начин и контактния бутон под копчето се е износило и трябва да се подмени. Управлението на техника посредством такива бутони не трябва да става със силови средства,тоест не трябва да стискаме бутоните така, че да потече вода от тях. Това е на първо четене  и от растояние, без да е погледнат апарата/телевизора/ От силно натискане, може и контакторите да са се повредили.

Лора

Нямам идея, къде е стоял телевизора. Свекъра и свекървата са го купували, преди 4г, когато са били в Гърция. Донесоха ми го без дистанционно. Било отказало да работи и го забутали някъде. Вече 2-ра година е при мен и страшно се нервя, когато трябва да стана да го изгася или намаля (в зависимост дали ползвам кабелния сигнал или цифровия).
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

hunter

Мирише ми на софтуерен проблем. Единствено хардуерен може да е ако нещо някъде прави контакт(окъсява) не където трябва. Но едва ли е това, по скоро е софтуерен което ще означава, че контролера управляващ тези процеси се бърка и прави грешки. Трябва сервиз според мен. От разстояние няма да може да се помогне. За клеясване едва ли може да става въпрос защото платките имат защитен лак и единствено на местото на спойката може да клеяса тенола отзад. Другия момент е поради прах и навлизане евентуално на влага да прави контакт не където трябва. За това се препоръчва периодично техниката да се почиства. Носи го на сервиз телевизора да го оправяш във дома не е работа има много високо електричество и си иска да знаеш какво правиш.

Лора

Ще направя втори опит с поръчка на дистанционно от Конел. Ако не проработи, в което съм сигурна, че ще е така, ще се вика техник.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

NO CARRIER

Ако телевизорът е от около началото на 90те, имаше една серия с едни процесори, които се разпрограмираха и правеха точно такива номера. За съжаление, само смяна и препрограмиране го оправят. Ако е по-нов, иска си майстор. :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Лора

На майстор, ще ходи при всички положения.
Благодаря!


ПП. Сега, ако някой техник от Русе чете, да ми пише на ЛС. *privet*
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Лора

Така, този път успешно получих потвърждение на поръчката си и дистанционното ще дойде. И все пак преди да се носи на майстор, при изложените проблеми и препоръки по горе (извинявам се, че ще се наложи да препрочитате всичко) има ли някаква вероятност, да проработи дистанционното. Аз малко негативно съм настроена, но все пак...
Пак, казвам, че съм правила запитване до Конел за моя модел телевизор, а повечето знаете, че правят пултове за дистанционни. Не вярвам да са ме излъгали в номера и модела. :-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Лора

Искам да ви кажа, че си имам работещо дистанционно. Няма да ходим на ремонт. *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO*
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

FHM

Здравейте искам да ви питам към ето това дъно http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-S/
Каква най-мощна видео карта мога да сложа смисъл да е съвместима с него?
Предната която изгоря беше GALAXY 9600GT/DDR3/512MB PCI-E

Similar topics (5)

4824

Публикации: 36
Прегледи: 11052

51573

Публикации: 32
Прегледи: 14774

30070

Публикации: 1
Прегледи: 1546

42771

Започната от ralito_


Публикации: 16
Прегледи: 7006

26668

Публикации: 2
Прегледи: 1965