• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 08:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Оргия

Започната от bobby_m, 28.09.2005 18:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bobby_m

Здрасти на всички,

Имах Барбус тетразон два броя, но навсякъде пише (или поне където съм прочел), че ако не са 6-8 или повече тормозят другите рибки. Та взех още 4 и стана една оргия.....:twisted:  и сега имам ООООгромен издут корем на една (очевидно) женска.... Аз преди много години съм имал гупи и хелери, но хайверни риби никога :? Та дали може някой(и) по-вещ в занаята да ми каже какво да правя...... :cry: Мисля да купя малко аквариумче 5-6 литра, но от там нататък съм БОС :oops: Каква вода (прясна и/или от големият), филтър, осветление, темп., мрежа  :shock: , храна, само женската или и пичовете..... ясно ми е като в Лондонска мъгла  :cry1 Та по този повод, ХЕЕЕЕЛП !

tishovsx

IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Тони

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg293.imageshack.us%2Fimg293%2F4525%2Fdsc01245editedzg1.jpg&hash=2c575e6a505c8a44fc649f5cdac35d60b1303f00Тука ред нема, ама требва да се спазва!

chandler

нали като хвърли хайвер женската, някой трябва да го оплоди. затова слагаш женската и една мъжка (достатъчна е). гледай там, която мъжка е най-активна. освен това 5-6 литра е малко. според мен поне 20 литра ще трябват.
с други съвети не мога да ти помогна :D :D
нека някой, който е развъждал тетразони, да се включи
chandler

zariio

Цитат на: "chandler"нали като хвърли хайвер женската, някой трябва да го оплоди. затова слагаш женската и една мъжка (достатъчна е). гледай там, която мъжка е най-активна. освен това 5-6 литра е малко. според мен поне 20 литра ще трябват.
с други съвети не мога да ти помогна :D :D
нека някой, който е развъждал тетразони, да се включи
При мен дори и 20л бяха малко та слагах и малко растения щото мъжкия беше толкова активен че чак хубаво я наяде.Голям ебач беше ама :broil
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

bobby_m

леле.... :cranky Ми на мен 25 литра ми е големият аквариум ...... :shock:

FLEXX

Цитат на: "bobby_m"леле.... :cranky Ми на мен 25 литра ми е големият аквариум ...... :shock:

Еми в такъв случай, премести другите риби. Поне аз бих направил така ако имах толкоз малко корито. Ай, успех :wink:

bobby_m

Цитат на: "FLEXX"
Цитат на: "bobby_m"леле.... :cranky Ми на мен 25 литра ми е големият аквариум ...... :shock:

Еми в такъв случай, премести другите риби. Поне аз бих направил така ако имах толкоз малко корито. Ай, успех :wink:

Къде, дори нямам вана в банята pop

Nemo

вземи по голямо корито  :lol:
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

bobby_m

:angel moderator
ляво: аз - дясно: жената

bobby_m

Майтапа на страна.... Помагайте щото корито друго нямам къде да сложа, а заплатата е далеч...... :cry:

chandler

Цитат на: "bobby_m"Майтапа на страна.... Помагайте щото корито друго нямам къде да сложа, а заплатата е далеч...... :cry:

Ами остави ги всичките на едно място по-добре. На дали ще оцелее нещо, но ако искаш наистина да развъждаш, трябва да помислиш за по-голям съд. Само за сведение - за тетразоната трябва минимум 112 литра аквариум, така пише навсякъде поне.
chandler

bobby_m

Цитат на: "chandler"
Цитат на: "bobby_m"Майтапа на страна.... Помагайте щото корито друго нямам къде да сложа, а заплатата е далеч...... :cry:

Ами остави ги всичките на едно място по-добре. На дали ще оцелее нещо, но ако искаш наистина да развъждаш, трябва да помислиш за по-голям съд. Само за сведение - за тетразоната трябва минимум 112 литра аквариум, така пише навсякъде поне.

а колко барбуса..... Честно, не съм искал да развъждам това ми дойде като гръм, но като бременна поне ми се щеше да опитам (макар и с идея за загуба на поколението). Това сериозно: Не съм на мнение , че на две-три барбуса им трябва аквариум 20 литра в рамките на една седмица. Това само по себе си ми звучи.....

bobby_m

Цитат на: "chandler"
Цитат на: "bobby_m"Майтапа на страна.... Помагайте щото корито друго нямам къде да сложа, а заплатата е далеч...... :cry:

Ами остави ги всичките на едно място по-добре. На дали ще оцелее нещо, но ако искаш наистина да развъждаш, трябва да помислиш за по-голям съд. Само за сведение - за тетразоната трябва минимум 112 литра аквариум, така пише навсякъде поне.

Кажи къде четеш за рибките - дори и на английски и/или руски

chandler

Цитат на: "bobby_m"
Кажи къде четеш за рибките - дори и на английски и/или руски

честно да ти кажа за аквариуми на български чета само в този сайт,
иначе предимно на немски - www.google.de и въвеждаш това, което търсиш, предполагам това ти е известно.
за английски и/или руски сайтове грам не мога да ти помогна
chandler