• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.06.2024 03:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Гранулирана храна за куче ???

Започната от чочо_41, 21.08.2011 15:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

чочо_41

Здравейте колеги ! Взех си сибирско хъски - мъжко казва се Макс ,на близо 2 месеца  :-D.
Въпроса ми е къква храна (гранули) е добре да му давам,като се има в предвит ,че търся възможно най- евтиния вариант.
Не ми се дават по 50 -150лв. за 12-15кг.торба :-[ та търся компромисен вариант *THUMBS UP*.
Дайте идеи и споделете опит с тея храни,за да изберем на бебето оптималния вариант цена/качество *dontknow*.
Не бих искал да му давам най-евтиния боклук все пак. В момента му давам Фрискас джуниар .
Благодаря предварително !  *DRINK*

Antuni

Ако търсиш качествена храна - ROYAL CANIN. А иначе има и други на средна хубост като DOG & CO например и много други!!
0899808552

Rainbow sid

Търси храните на  NUTRAM-премиум клас на достъпни цени.Най-скъпият вариант който ние продаваме е SKIN AND COAT,на цена от 11лв.за килограм, а най-евтиният е 6,80лв.за килограм.Казвам това за да се ориентираш.Това е оптимален вариант.А иначе най-доброто на пазара в момента е Arden Grange.Избягвай храните които се продават по суперите(Педигри,Фрискис,Чапи,и т.н.)те са нисък клас храни,без особена хранителна стойност.Роял канин също е много добър вариант.Те започват от 8,90за килограм.Имай предвид, че Джуниър храните са по-скъпи,и цените са там, около тези които споменаваш.
Кучето ти е дългокосместо и като такова най-добре е да го храниш с храна за дългокосмести-на табелките е указано SKIN
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

чочо_41

Колега ANTUNI - DOG & CO ми препоръча приятел ,храните били на приемливи цени  *THUMBS UP*
Но от къде мога да си купя  *dontknow*!

Antuni

0899808552

valnata

Ако след време имаш възможност ти препоръчвам Arden Grange. Храната е много добра, няма да съжаляваш. Eukanuba също е добро решение.  *THUMBS UP*

чочо_41

Цитат на: valnata - 21.08.2011 17:54
Ако след време имаш възможност ти препоръчвам Arden Grange. Храната е много добра, няма да съжаляваш. Eukanuba също е добро решение.  *THUMBS UP*

...
Ако имам  :-D естествено най-добрите бих му купувал ама  :-[ за сега ще избираме нещо по-тънко  :-D!

bellissima

MERA DOG, но не знам за подрастващи кучета как им вървят цените. Кучето ти е малко, няма да изяде много храна и няма да ти излезе чак толкова скъпо ако го храниш с висок клас гранули, поне ще знаеш, че получава необходимите вещества за добър растеж. А и при високия клас храна дневната дажба е по-малка като грамаж и не излиза чак толкова по-скъпо (виж съотношението дневна порция/ кг на кучето). Не забравяй да даваш и калции.

чочо_41

колега калция отделно го давам на таблетки,а за храната да така е ще видя *THUMBS UP*

valnata

Не знам дали сте наясно, че излишното даване на калций е много по-опасно от недостига. Даването на излишен калций е отречено и това е доказано с изследвания, които са правени заради това  опасно предозиране. Ако ветеринарният лекар се съмнява, че на кучето му липсва калций/фосфор му пуска кръвно изследване и когато резултатите покажат, че има нужда се дава допълнително калций. Ако някой лекар иска да ти продаде калций и го преценя с поглед(без изследване) може спокойно да го смениш.. :-D

Помисли за хубавата храна. В нея има всичко необходимо,което е особено важно за развитието на едно подрастващо куче.  

BOSCH също е качествена храна. Един чувал 15кг излиза около 80-85 лева, ако го вземеш от дистрибутор. На теб ще ти стига за повече от месец.. ама кучето няма да има нужда от добавки а разликата в козината и др. ще забележиш сам. Ако те интересува ще ти дам телефон на лс. Аз преди съм я ползвал, но сега не ми върши работа, защото разфасовките са големи а моето куче е колкото плъх :-D

Rainbow sid

Точно така.Нищо не може да замени хубавата храна.Храната за ден на едно куче, е на цената на кутия цигари.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

чочо_41


чочо_41

Всеки медикамент,в това число и калция е предписан и го давам по предписание на J.P.-то  *JOKINGLY*- ветеринарния лекар,а човека си знае работата *thanks........А сега по темата,пробвах какви ли не храни и резултата - не ще да ги яде,а видимо е гладен и ме следва облизвайки се или пък ги яде,но получава растройство,милия *SORRY*........обаче когато му дам фрискис всичко е ок *THUMBS UP* така че май с нея ще го храня.

Raven

Добрата храна е вероятно най важното нещо за зравето и срокът на живот на едно куче.
Моят сетер живя 18 години и умря от скоротечна бронхопневмония за един ден, сегашният ми е на 11 години и почти няма бели косми по лицето.
Кучетата живеят както и колкото ги храниш, през годините съм им давал различни видове гранули но винаги съм гледал да са от по високият клас.

Също има значение и възрастта, има си храни за подрастващи и за възрастни кучета в които има съставки предпазващи ги ог артрити и костни заболявания характерни за напредналата възраст, глюкозамини напримерно- това е много важно за възрастно куче.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

3094

Публикации: 39
Прегледи: 17177

27944

Публикации: 9
Прегледи: 5376

44606

Започната от Desmoria


Публикации: 0
Прегледи: 1147

4830

Започната от filio


Публикации: 6
Прегледи: 2500