• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 23:32

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Градинари или Рибари

Започната от Mirobg, 03.02.2012 10:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mirobg

Асоцияцията на широката общественост свързана с акваристиката е стъклен правоъгълник пълен с вода и риби. За съжеление най-често скаларий,златни и гупи в едно,разбира се крайно несъвместими.
Малко се отплеснах.
По темата. На какво наблягате в къщи в своите аквариуми?
-Спиращите дъха зелени поляни,които макар и за час два на ден след работа те отвеждат в дивите притоци на големите реки в Азия,Северна и Южна Америка.
-А може би след 8 часа тежък работен ден,на спринт по стълбището,с ключ в ръка пронизваш входната врата,след това със слалом преодоляваш жената/или мъжа/,последна съпротива от детето и си там! Там кадето те очакват онези радостни лица,който дори нямащи възможността да се усмихнат,разбираш,че живота си биха дали за теб.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

anasarka

Много поетично колега, може би засега съм както казваш повече градинар отколкото рибар  :-D
*spam Това за 8-часов работен ден трябва да го кажеш на шефката ми, щото тя си мисли че дванайсет е осем
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Mirobg

Разбира се симбиозата между двете е онзи блясък в очите на всеки един от нас когато види аквариуми от Акваскейп конкурсите.
Какъв се определяш ти? ГРАДИНАР
който го стяга сърцето всеки път когато Скакарията гризне безценната зелена стена,подредена безупречно.
РИБАР
принцесите в аквариума имат право на всяка част от своето царство. Те са властелините на подводния си свят. Цената няма значение стига да показват своята красота и да са щастливи.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Nikiengi

Явно от многото сняг те е избило на поезия  :-D!
Ами опитвам се да ги комбинирам и двете, но напоследък се отплесвам към растенията, чета и се интересувам повече за нещата свързани с тях, но в никакъв случай не изоставям "онези радостни лица, дето живота си дават за мен"!  :-)

Peza

Дълбок сняг ... дълбоки помисли  :-D

Аз съм си рибар и това е. Малко по принуда, защото колкото и четене и ровене да съм провел китките невървят и това е  :duvar: но пък водорасли .. там мога да докарам всякакви ... жалко че този жанр още е недооценен в нашите среди  *JOKINGLY*
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

danielm

Аз затова си направих аквариум.
За риба и пред аквата се чувствам по един и същи начин.
Зеленина, спокойствие, живот и никой с нищо не ме занимава.

ivotri

Аз сега имам риби в единия аквариум, а в другия растения. Обаче смятам че съм градинар, защото е пълно със сухоземни растения вкъщи, даже почнах да озеленявам квартала навън.

danielm

Остави,
Всички ми се смеят, че цветята в къщи аз ги гледам а не жената.
И не само цветя.
Лятото си направих градина на терасата с 5 сорта домати и ягоди.
С водата то аквариума постигам чудеса дори и в малки съдове!!!

ivotri

Винаги съм мислил да поливам с вода от аквариума. При мен също аз се грижа за китките, И един приятел ми вика близките ти как го приемат :-) Ама не е срамно най-големите градинари и готвачи са мъже.

danielm

Е да де, ама като кажа на "колежките" сутрин в пушилнята как да си изгладят ризата, как да бухне баницата и какво да сложат на избледнелите си растения и .... малко психо действа на всички!

cwetalin

Я си признайте тогава кой се занимава с аква или хидропоника. И какво отглеждате???
Това второто може и да не си признавате съвсем, че знам ли кой чете, хихи!

ivotri

Ами какво да направим като са невежи. Имаш добра обща култура не трябва ние е да се притесняваме.

terier4o

При мен повече  е грижа за китките от колкото грижа за рибите .  При мен рибите са до толкова , че да не се налага да обяснявам защо няма риби в аквариума . Та ....признавам си аз съм повече ''градинар'' .  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

danielm

Е чак толкова сложна система все още не съм направил.
Имах идея вместо ugf/rugf да пусна трабите през саксиите само с кварц/лава или нещо от сорта.
10 саксии по няколко литра и те ти мнооого филтрация.
И от там нитратите направо в корена! *CRAZY* А хубавото е че растенията може да са ти на слънце, а аквата на тъмно.
Ама не го измислих с риска от течове и се отказах. Мен това ми е параноя и затова сега и съмпа ще ми е вътершен.

paolo6481

няма нищо сложно в тази идея със саксиите.Аз съм го исмислил.Проблема ми е че не знам какви растения да засея че нали не всички обичат много влага.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Similar topics (5)

4314

Започната от ВЕТЕРАН


Публикации: 6
Прегледи: 2378

1686

Започната от FLEXX


Публикации: 23
Прегледи: 9311

13154

Публикации: 200
Прегледи: 79432

1002

Започната от EviL


Публикации: 131
Прегледи: 49424