• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 05:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Денят се/не се познава от сутринта

Започната от Violeta, 18.07.2007 10:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Violeta

Ето как започна днешният ден.

7:50. Потегляме в добро настроение от Елин Пелин. Времето е слънчево и прохладно, още не си личи каква жега ще е през деня.
7:53. Спирам пред павилиона за вестници, за да осигурим сутрешната доза апокалиптична информация. Защо ли е нужно? Минута по-късно се включвам в надпреварата по пътищата. Неизбежно, не ме обвинявайте. Просто трябва да стигнем до работноте място.
Още няколко минути по-късно. На излизане от Нови Хан един забързан шофьор на микробус излиза от бензиностанцията без да се съобрази, че на шосето има коли. Спирачки и ругатни наум. Все още.
Малко по-нататък (още не сме стъпили на магистралата). На участък с непрекъсната линия ме изпреварва новичък Опел Астра. Моята скорост не е под * км/ч – и аз съм с превишена скорост. Но той изпреварва и не само това. Опелът прелита в опасна близост покрай мен – терминът е - избутва ме от пътя. Тук вече казах няколко думички на глас. С ругатните наум е приключено.
Шестте киломера магистрала свършват бързо и този път спокойно. Все пак са само шест.
8:05. Подреждам се надлежно в опашката на светофара на Горубляне. Днес опашката е все пак малко по-къса от обикновено – може би ще минем още на първия светофар. Не успяваме – светва жълто, после червено. Първа съм в колоната. Но не задълго. От лентата за завой наляво пристига голф и се забива пред мен, като естествено пречи и на останалите. Посягам към клаксона, но се отказвам. Мразя да свиря, мисля, че това травмира повече мен, отколкото този, за когото е предназначено. Ограничавам се да промърморя: ,,Идиот!" Светва светофара и голфът потегля. Мръсна газ, настигам го отдясно и го изправарвам. Нахалството трябва да се наказва. Може би...
Отклонявам се на моста за аерогарата. Още на отклонението аз получавам клаксон, понеже имам нахалството да не се движа плътно вдясно, та да мога да бъда изправарена още на ,,охлюва".
Посока Дървеница, покрай Либийското посолство. Пътят е в строеж и едва пъплим след тежките машини, но все пак е по-добре, отколкото навалицата покрай Младост 2.
Кръстовището на бул."Климент Охридски" и ,,8-ми декември". Две от лентите са за наляво в посока Студентски град. Една, дясната – за направо. Аз се подреждам там. Опашката обаче е подозрително дълга. Светва залено, опашката не помръдва. Защото левият светофар е червен. Този път ,,стъпвам" на клаксона с всичка сила. И моите нерви имат предел все пак. Опашката се раздвижва и успявам да се промъкна някак. Минава ми през главата някакво съчувствие към хората, които чакат на дългата опашка за Студентски град и няма да могат и този път да преминат заради тарикатите, които се подреждат пред всички отдясно.
8:24. Пристигаме благополучно. Без произшествия, като се изключат опънатите нерви. Но това не е изключение, а правило. Би трябвало да сме свежи и работоспособни.
Довечера всичко ще се повтори в обратна посока. Да се надяваме – с добър край...
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

Тони

Полезно е шофирането в София - никога не стигаш  на работа заспал.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg293.imageshack.us%2Fimg293%2F4525%2Fdsc01245editedzg1.jpg&hash=2c575e6a505c8a44fc649f5cdac35d60b1303f00Тука ред нема, ама требва да се спазва!

panchopan

Мда - освежава до степен на пълно видиотяване.
Но пък си има и добри страни. После като се прибереш вкъщи тъкмо си в настероение за един як пердах на жената/супруга, дошла ти е музата да се обясниш на съседите в братска и ненарушима любов за това, че си изхвърлят боклуците през прозореца и най-накрая с чуство на добре свършена работа да седнаш да удариш една топла бира пред телевизора и да погледаш някой мач от невероятно интересното българско футболно първенство.

Чудесен завършек на един прекрасен ден започнал по такъв начин :-)
*DRINK*
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

NO CARRIER

Вили, Вили... :-)
На мен толкова ми се спи, че трябваше да се напрегна, за да се сетя по кой път дойдох ПЕША на работа за 15 минути. :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

sloncho

Много от шофьорите, седнали зад волана, придобиват чуство за безсмъртност. Иначе хрисими и спокойни на тротоара, псуващи отнелите им предимство шофьори, стават богове зад волана. Що ли да ползват мигачи нали задния трябва да те пази или пуснали мигач смятат че всички трябва да спрат заради тях. Малоумно шофиране с висока скорост от сфетофар до сфетофар без да стигне и метър преди другаде. ПИСНА МИ. Хора карайте спокойно. Навъртал съм по стотина километра градско из Варна и съм се чуствал като на война, кой ще засече по-бързо другия и ще се пъхне пред другия, кой ще изскочи от бус лентата.
Айде наистина да се съобразяваме и с другите.  *DRINK*
160 л. (серпи, молинезии); 100 л. (Melanotaenia boesemani, Melanotaenia lacustris, Melanotaenia herbertaxelrodi, Melanotaenia trifasciata, Phenacogrammus,Brycinus longipinnis, Ancistrus) 50 л. (Iriatherina werneri, Red Chery); 24 л. растения; 25 л. (Раци)

Stas

Абе като застанат КАТ-аджии на пътя да видиш как всички стават много спокойни изведнъж!

Violeta

Цитат на: NO CARRIER - 18.07.2007 11:00
Вили, Вили... :-)
На мен толкова ми се спи, че трябваше да се напрегна, за да се сетя по кой път дойдох ПЕША на работа за 15 минути. :-)
Лесно ти е на теб. Аз имам 25+25 км всеки ден. И ми е много бодро, дума да няма  :-)

Цитат на: Stas - 18.07.2007 11:00
Абе като застанат КАТ-аджии на пътя да видиш как всички стават много спокойни изведнъж!
Да. Проблемът е, че седят в храстите, а не по кръстовищата.
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

Boby_

25+25 от и до Елин Пелин бива.

Аз допреди две-три години пътувах всяка сутрин от Дружба до Борово и всяка вечер обратно. И всеки път бях поставен пред нелекия избор "по околовръстното или през центъра". Не го пожелавам на никого. :-)

panchopan

25+25 !!!!
Аз от Младост до Лозенец за по малко от 40 минути не мога да стигна в едната посока ако ще да хварча.
С колелото е за 20 минути, но после смърдя на твърде застоял аквариум  :-!

Ако наистина се пътува толкова време хващам жената, децата и аквариума и отивам да живея в Елин Пелин!
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

assensi

Защо си мисля, че става дума за 25+25км, а не минути :-[

NO CARRIER

Цитат на: sloncho - 18.07.2007 11:02
Много от шофьорите, седнали зад волана, придобиват чуство за безсмъртност.
Берсерк му викат.  :-D

Цитат на: Violeta - 18.07.2007 11:15
Лесно ти е на теб. Аз имам 25+25 км всеки ден.

Това е една от причините да не искам да работя в София.  *CRAZY*

Цитат на: panchopan - 18.07.2007 11:27
С колелото е за 20 минути, но после смърдя на твърде застоял аквариум  :-!

Откакто хората са измислили дезодорантите с пудра, аз се родих. В момента съм се спрял на това: http://www.hipernet24.pl/sklep/img_items/b/055/5574.jpg
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Тони

Цитат на: assensi - 18.07.2007 11:35
Защо си мисля, че става дума за 25+25км, а не минути :-[
Цитат на: Violeta - 18.07.2007 10:27
Ето как започна днешният ден.

7:53. Спирам пред павилиона за вестници.............
8:24. Пристигаме благополучно.
;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg293.imageshack.us%2Fimg293%2F4525%2Fdsc01245editedzg1.jpg&hash=2c575e6a505c8a44fc649f5cdac35d60b1303f00Тука ред нема, ама требва да се спазва!

niky

Aз не разбрах защо Виолета има нещо притив голфовете?!  *YAHOO*
Да не говорим, че "аз получавам клаксон, понеже имам нахалството  да не се движа плътно вдясно" - - те жените предпочитат осевата линия, верно е.
Това, че разчиташ на клаксона, не говори много добре за теб и спокойствието ти зад волана.

Така че...по покойно с "голфовете" и другите, дето карат примерно и все другите им виновни!

P

Boby_

Ники, като каза голф, та се сетих... ;-)

Въпрос: какво е определението за милисекунда?
Отговор: това е периодът между светването на зелената светлина на светофара и първият клаксон на пернишния голф двойка, спрял зад теб.

;-p

panchopan

Цитат на: Boby_ - 18.07.2007 12:06
Ники, като каза голф, та се сетих... ;-)

Въпрос: какво е определението за милисекунда?
Отговор: това е периодът между светването на зелената светлина на светофара и първият клаксон на пернишния голф двойка, спрял зад теб.

;-p

Абе това не беше ли Ню Йоркска секунда  :-D
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

Similar topics (5)

30144

Публикации: 4
Прегледи: 2416

8830

Публикации: 4
Прегледи: 4307

24941

Публикации: 32
Прегледи: 8094

37126

Публикации: 11
Прегледи: 3518