• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Морските аквариуми на Ангел Христов

Започната от Ангел Христов, 22.07.2011 20:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tonino


Ангел Христов

Благодаря на всички за отговорите, подредбата взе да се изяснява :)
Идеята за сипоракса е добра, така или иначе няма да се вижда в първото отделение, само трябва да измисля в какъв съд да го подредя първо. Както каза Тонино, доста идеи поражда тоя съмп, които никак не са ми чужди и на мен, ама всичко с времето си  *CRAZY*
Поздрави!
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Ангел Христов

Като ще е гарга, ще е рошава -май ще слагам лед осветление в рефуджиума, с възможност за ъпгрейд...мегдан има доста.. *CRAZY*
А с Тонино ще се "наказваме" с бири май....много идеи много нещо, добре че не е споделил всичките  *ROFL*
Поздрави!
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Стоян Михов

Цитат на: Ангел Христов - 22.09.2013 13:14
Идеята за сипоракса е добра, така или иначе няма да се вижда в първото отделение, само трябва да измисля в какъв съд да го подредя първо.

Аз сега ще ъпдейтна информацията за сипоракса и съдбата му в моята тема. Ако прецениш, че искаш да сложиш, само свирни и ще ти изпратя колкото кажеш готов заразен с бактерии, за да не чакаш три месеца да започне да действа. Можеш да го сложиш и пасивно или някъде между преградите на бабъл трапа.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Ангел Христов

Такаа, вече официално тече първият ден от старта на новата ми система. :-D
Вчера в 10 часа вечерта благополучно, надявам се и без много сътресения, след цял ден гърбене (без кръст останах  *CRAZY*), обитателите на аквариумчето ми си имат нов, по-голям дом.
Преместих почти всичката вода и пясък от стария аквариум.
Доста мътилка стана, а и нямах никакво време и сили за подредба на камънаците. Днес като светнат лампите, ще се опитам да направя нещо по въпроса и ще има снимки - за другарски съд!   :-D
-----------------
А немовците имат бебета  =-O
Явно редовно си хвърлят в еуфилията, но досега не съм видял.
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

vankata_032_pld

Дотук добре  *THUMBS UP* добре ще е да опънеш мрежата!
аиде чакаме нови снимки с новия скейп.

Ангел Христов

Благодаря, Ванка! Опънах я  *CRAZY* (мрежата).
Ето една снимка...абстрахирайте се от качеството и солта по стъклата, но засега е това положението. Радостното е, че рибите се чувстват видимо добре, както и коралите вече   :-D А и алгите не се виждат много ;)
От тази снимка не може да се добие представа за подредбата, но в общи линии е като дъга, с разни чупки...добре се получи (който иска, моля да заповяда на място да се увери)  *DRINK*
Дерзаем....   *CRAZY*
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Стоян Михов

https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Ангел Христов

Ще има, да...малко в дисплея и повече в съмпа - дано да съм ти отговорил :) Подредбата е също само временна... искам да видя дали е ок течението и как понася на коралите ;)
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

trupai

Евала! Еуфилията много ме кефи! Успехи със заселването за напред  *DRINK*
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Стоян Михов

Цитат на: Ангел Христов - 30.09.2013 20:55
Ще има, да...малко в дисплея и повече в съмпа - дано да съм ти отговорил :) Подредбата е също само временна... искам да видя дали е ок течението и как понася на коралите ;)

Хубаво, ама защо не изчака да сложиш камъните и да минат първите цикли? Някак рисково ми се струва да сложиш обитателите в нова празна система, пък ако ще да е със стара вода.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Ангел Христов

Системата въобще не е празна, за съжаление не личи от снимката (ще кача нова съвсем скоро) - има към 14 кг живи камъни (не съживявани, нито пък бейс рок - ами от старият ми аквариум), около 12 килограма жив пясък също от там, както и 10 кг нов пясък.
Не е вкарвано нищо допълнително, което да я натовари, както няма и да вкарвам и идният 1 месец поне.
Меря си параметрите всеки ден и си мисля, че няма да има сътресения. Разликата е, че водата е повече, което само може да е в плюс.
Благодаря за мненията все пак!  *THUMBS UP*
Поздрави!
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

kamenov

Няма да има никакъв проблем. Тествано е работи :)
С работила вода, жив пясък и живи камъни риби може да пуснеш без притеснения и на 3тия ден след стартиране. Иначе твоя вариант е още по-лек просто си ги преместил.

tonino


Ангел Христов

Ние тука си говорим, пичове ....а ЧЕЗ утре ще ни спират тока за 7 часа, от 9 сутринта до 4 следобед  *HELP*.....някой ако има опит без течение за 7 часа, да казва какво се прави...бесен съм направо
*MODERATOR*....
Направо ми разказаха играта тея от енергото....  =-O
---------------------------------------------------
Камен ми отговори по другия канал с нагледен пример, за което му благодаря...дано да няма проблем наистина :) Поздрави!
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Similar topics (3)

27099

Публикации: 27
Прегледи: 12725

25187

Публикации: 55
Прегледи: 22960

41453

Публикации: 6
Прегледи: 7973