• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
11.05.2024 19:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Езерцето на tonik99

Започната от tonik99, 20.06.2013 10:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tonik99

Аз го измерих и казах на ншите да земат от всички страни с 30 см аванс, и да пиша от смартфона извинете трябва да ми донесат скоро лаптопа извинявам се.
: 21.06.2013г 14:02ч
Пристигна найлона не за езерца ама е дебел найлон за праници и оранжерии.
: 21.06.2013г 22:10ч
Здравейте езерцето го напълних утре почвам камъните пробно  е сега.
: 22.06.2013г 19:07ч
снимките ще са малко по къно.

Caxapa

Ти на смени ли копаеш това езерце?  Учудвам се на експедивноста с която действаш. Поздравления за усърдието но все пак мисли преди да започваш какви да е проекти. Изпипвай ги и едва когато си добил окончателна представа за това което искаш да постигнеш+ неговата функционалност започвай да привеждаш в действие плана си. Защото от морските ти истории стигам до заключение, че действаш първо и едва тогава мислиш и след свършен факт вождаш грешките си.
Още веднъж поздравления за труда който полагаш!

tonik99

Благодаря много еми то не  е лесно да се изкопае и лека полека стават нещата, ето снимки утре ме чака още по голяма работа трябва от рекатта да си взема камъните и тука квото  е стръмно и аз не знам как  ще стане искам да са по овални и затова реших че от ректата ще са най добрите, и рибки имам вече 50 малки пъстървички ето и обещаните снимки.
: 22.06.2013г 22:10ч

: 22.06.2013г 22:10ч

: 22.06.2013г 22:10ч

: 22.06.2013г 22:10ч

: 22.06.2013г 22:10ч
Сложих помпатат да вида кака ще изглежда струиника е от душ оригиналния се счупи и за тва е такъв ама пак е добре,под найлона сложих покривало за шатра която и се счупиха крачетатат и е неизползваема и ми го дадоха доста е дебело, и найлона не  е тънак водопада мисля да е от дръфчето надолу.

Borko7

Пъстървите нямат шанс в тази локва. Трябва им студена и чиста вода.
Гледам не си послушал Симеонов за копането, но не ме и учудва.

Но на първо място се научи да пишеш. По-неграмотен човек не съм срешал. Срамота е. Че пишеш през телефон не е оправдание.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

tonik99

Още го изкопах не си ли личи, и от телефона е много по трудно да се пише старая се колкото мога съжалявам.

tonik99


: 24.06.2013г 22:10ч

: 24.06.2013г 22:10ч
Здравейте ето малко обновяване, първите  две тераси съм ги наредил с камъни но до къно ги правих а го снимах това по рано докато беше светло утре ще снимам изцяло като съм готов.
: 24.06.2013г 22:10ч

: 25.06.2013г 14:02ч

: 25.06.2013г 14:02ч

: 25.06.2013г 14:02ч
До тук стигнах.

xoxi

Само няколко съвета ,първия както ти е казал  Borko7 за пъстърва просто забрави тя е студенолюбива и обича супер чиста вода,а ти не си предвидил  филтрация и също както ти е казал и
  Caxapa не става само с желание в сайта има доста неща за филтрация и всичко за езерото но явно не си ги прочел ,защото ако ги беше чел нямаше да задаваш тия въпроси.Нищо лично но преди да питаш прочети повече ,защото всеки може да ископае една дупка ,но от там нататък започват проблемите успех  :-)

Caxapa

До колегата Хохи! Съвет не давам на Тоник. Просто му се възхищавам експедивноста с която действа макар да е прибързана. Едиствено го съветвам да чете, анализира това което са постигнали колегите Езерняци и едва тогава да действа. И не на последно място, чета всичко за аквариуми и езера като за сега съм оставил на заден план единствено соленоводните.

tonik99


: 25.06.2013г 21:09ч

: 25.06.2013г 21:09ч

: 25.06.2013г 22:10ч
Здравейте първо искам да благодаря на Сахара за подкрепата.Искам също да кажа че не съм забравил за в.филтрацията езерцето е подщи готово с един мой приятел на мойта възраст който е  от тук и от доста време се познаваме ходихме с  неговия джип да земеме камъни от искъра благодарение на него изглежда така, утре ще ходиме пак да докараме още за отстрани че не стигнаха само вътре оспяхме да го направиме, оказа се че рибките не са пъстърви а са лишанки преметнали са ме те като са малки много си приличат утре почваме също и филтрацията аз го напълних вече но много късно стана и нямам снимки утре ще кача като е завършено всичко пуснах рибките но котките нещо много обикалят около езеретот но сигурно ще си останат само с обикалянето не успяха за сега нищо да извадят утре ще има още.

Slaff

Цитат на: xoxi - 25.06.2013 21:21
Само няколко съвета ,първия както ти е казал  Borko7 за пъстърва просто забрави тя е студенолюбива и обича супер чиста вода,а ти не си предвидил  филтрация и също както ти е казал и
  Caxapa не става само с желание в сайта има доста неща за филтрация и всичко за езерото но явно не си ги прочел ,защото ако ги беше чел нямаше да задаваш тия въпроси.Нищо лично но преди да питаш прочети повече ,защото всеки може да ископае една дупка ,но от там нататък започват проблемите успех  :-)
Стига сте се карали на момчето........ Той е млад /а ние "някой" сме прехвърлили половина от живота си, да не кажа дъртаци/ и за напред му предстои да се учи и развива. Мога само да дам моите големи адмирации за положения от него труд, усърдие и най вече експедитивност, за която можем само да завидим и да се възхищаваме........Това е .....
P´S.  tonik99, за да избегнеш забележките от колегите за правописа - един съвет:
Като пишеш на кирилица вложи малко повече мисъл, за да успееш да елиминираш порока на твоето поколение, а именно - писането на български с латински букви... Нищо лично....
Поздрави!!!

tonik99

Благодаря много много.

изгубеният рай

Браво!При толкова нападки и критики (добронамерени) друг отдавна да е спрял да пише ...а ти не само че не спираш ами се амбицираш повече.Далеч ще стигнеш дете.
П.с. пъстървата не е удачен вариант за такъв тип езеро( според мен).
END!!!

tonik99

знам затова се отказах да гледам пъстърви имам лишанки сега.

Асен Евгениев

При подходящи условия можеш да гледаш и пъстърви. Но те са плашливи и ще се крият из камънака,
а целта на отглеждането на риби в езерото ти е друга, нали? :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tonik99

По принцип да друга е целта стигнах до трудност ако можете да ми помогнете с филтъра и  водопада сложих помпата от мялнатат работи перфектно но нали тя е за външен монтаж и трябва водатат да е на едно ниво със помпатта за да не пробивам найлона сложих маркуч отгоре до долу изкопах малака шаптичка за помпата и изсмухах въздуха от маркуча колкотот да може да си подкачва помпатат сложих един бидон от 80 л не ми позволиха нашите повече бидони и няма място за утаител ако има други възможности казвайте не знам как да закрепя найлона за водопада на бидона мисля че збърках направих едни дупки но май не трябваше кажете ка може да се закрепи  ето и снимки

: 26.06.2013г 21:09ч

: 26.06.2013г 21:09ч

: 26.06.2013г 21:09ч

: 26.06.2013г 22:10ч
Това където е с пръстта малко къде  по- ниско,  отдолу е шахтатат там е помпатат утре ще снимам.

Similar topics (5)

55898

Публикации: 33
Прегледи: 20841

51228

Започната от darksaint


Публикации: 98
Прегледи: 65555

46580

Започната от pigggi


Публикации: 8
Прегледи: 5126

39794

Започната от petjofi2


Публикации: 27
Прегледи: 24298

32999

Започната от hanuman


Публикации: 7
Прегледи: 8977