• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 02:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Общи въпроси

Започната от KingNothing, 30.08.2005 13:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

n1k3r

Сменям наименованието на дебели тлъсти даниота. *ROFL*

Та имам 3 такива с големи коремчета но 1та от тях имам чувството, че ще се пръсне. Това значи, че и 3те са бременни и трябва да хвърлят хайвер ? И някаде имали описан начин как става се хвърля хайвер в колко литров съд (аквариум) и такива подобни. Сега за 1ви път гледам хайверни рибоци и не знам как стават тея номера. :-[

П.П > Сега се сетих, че нямам мъжкари и ако взема каквито ми паднат ще могат ли да свършат работа женските да хвърлят хайвера и там да го оплодят или каквото го правят ?

Bolta

Колега, страшно много е подута тази риба. И аз съм имал даниовци с хайвер (макар не от същия вид), но такава не съм виждал досега.
Мисълта ми е, че не съм сигурен дали е така подута само от хайвер или е някаква болест или прехранване.  *dontknow*
Иначе незнам точно този вид дали се различават по нещо (относно размножаването) от другите или и при тях е същата процедура.
Ето две теми, за Данио рерио, може да помогнат.
Развъждане на Данио.
Развъждане на розово данио.
Успех!

paolo6481

Цитат на: Bolta - 29.01.2011 20:03
Колега, страшно много е подута тази риба. И аз съм имал даниовци с хайвер (макар не от същия вид), но такава не съм виждал досега.
Мисълта ми е, че не съм сигурен дали е така подута само от хайвер или е някаква болест или прехранване.  *dontknow*
Иначе незнам точно този вид дали се различават по нещо (относно размножаването) от другите или и при тях е същата процедура.
Ето две теми, за Данио рерио, може да помогнат.
Развъждане на Данио.
Развъждане на розово данио.
Успех!

Не,не.Ако наистина му трябва мъжкар нека да е Малабарец.Не вярвам че другите ще свършат работа.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

n1k3r

Размножаването да речем, че съм го схванал как става теоретично. Само не ми е ясно имали значение какви мъжкари да взема. Тоест .. ако женските са примерно розови даниота и взема сини, оранжеви или там каквито ги има а не са точно като женските розови дали ще си свършат работата ???

А имали и някаква опасност примерно седмица две ако ги държа така без да опитвам да ги размножа ? Да не вземат да се пръснат или да хвърлят топа?

Bolta

Цитат на: paolo6481 - 29.01.2011 20:11
Не,не.Ако наистина му трябва мъжкар нека да е Малабарец.Не вярвам че другите ще свършат работа.
Колега, явно не си ме разбрал. Изобщо не съм имал предвид да събира женско Малабарско с мъжко Рерио. Просто казах, че процеса на размножаване може да е сходен при единия и другия вид.  *DRINK*
Цитат на: n1k3r - 29.01.2011 20:15
Размножаването да речем, че съм го схванал как става теоретично. Само не ми е ясно имали значение какви мъжкари да взема. Тоест .. ако женските са примерно розови даниота и взема сини, оранжеви или там каквито ги има а не са точно като женските розови дали ще си свършат работата ???
Трябва да си търсиш мъжки Малабарски даниовци, а не от друди видове!

n1k3r

Дотук всичко ясно. Остана само въпроса с червените точици по коремчето и тялото им. Да не е някаква болест нещо да не е опасно или си е нормално или просто такъв е вида рибката ?

naskoni

На мен ми е интересно, данио рерио - оригинал и ГМО, т.е. зебра и розово, дали се разпознават помежду си, че са от един вид и дали могат да се размножават?
Аз преди доста години гледах данио, но тогава розови нямаше. Затова искам да питам откога ги има в България?

bluefire

погледни тук http://aquariumbg.com/forum/danio/   може да намериш нещо по темата

chimotoki

Не знам дали трябва да пусна темата тук.Ако не е за тук предварително се извинявам!Искам само да попитам тъй като на даниото ми опашката беше отхапана половината,дали ще порастне пак?  *dontknow*

Caxapa

ДА,ще порасне отново.

chimotoki

Много благодаря за бързия отговор!  *DRINK*

megadrakan

Имам данио на което давам чернодробна храна,от която то дебелее. *dontknow*
Моля помогнете. *HELP*

stilista

Чернодробната я изхвърли!
Купи си каквато и да е храна на Тетра и си се радвай на животинките.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

megadrakan

Благодаря.Сега отидох до най-близкия магазин и купих храна на Tetra и сушени дафини.Надявам се да ги харесат рибите ми. :popcorn: Давам им един път в месеца жива храна,която харесват. :-)

stilista

Сега изхвърли и дафнията  :-D
Силен алерген и няма никаква хранителна стойност.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.