• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.06.2024 01:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Общи въпроси

Започната от KingNothing, 30.08.2005 13:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

VenusVicious

Наистина са много красиви, но аз съм още съвсем начинаеща, така че поне засега ще ги оставя настрана.

VenusVicious

Потресена съм... Не стига, че правят ГМО данио в различни цветове, ами и ги убиват и правят суши, което свети в тъмното! http://www.teenproblem.net/a/6-lubopitno/36056-sazdadoha-sushi-sveteshto-v-tamnoto-video/

amazingxstar

Имам  розово данио от няколко дена  и е доста агресивно. Гледам го в 6 литров аквариум с още 4 рибки ( да уточня скоро ,ще ги местя в 30 литров) Другите рибки са 1 жълто данио  2 мъжки гупи  (сребърна и червена като кадифе със сини петна) и едно албиносче воално сомче. И ето тук идва проблема.  Розовото данио  тормози червена  гупа  и я  гони като луд  *CRAZY* също и жълтото данио го  гони ,но го  бута  отзад мисля ,че е  женска  ,всички рибки ги бута към дъното и само си плува отгоре.  Сега като оправях помпата то дойде да ме удря по ръката и да ме напада. Това знам ,че е присъщо за бетите ,ама за данио то е като цербер охранител...

petar99

Бързо ги мести тия риби в по- големия аквариум, че ги мъчиш.  :'( Аз също имам розови даниота и те са си такива по природа, но няма да се учудя ако е и заради малкия обем. А ако ти е жал за другите риби или им направи много укрития в новия ти аквриум или просто подари даниотата на някой приятел или ги върни в магазина.

amazingxstar

Цитат на: petar99 - 23.06.2012 23:31
Бързо ги мести тия риби в по- големия аквариум, че ги мъчиш.  :'( Аз също имам розови даниота и те са си такива по природа, но няма да се учудя ако е и заради малкия обем. А ако ти е жал за другите риби или им направи много укрития в новия ти аквриум или просто подари даниотата на някой приятел или ги върни в магазина.

Е те ,ще издържът до петък ,а укрития ,ще  направя  за да  се чувстват уютно  и да са спокойни ,защото един приятел ще ми подарява мъжка бета ,а те са доста бойни рибки и  трябва да има укрития

ancitrusa

Цитат на: amazingxstar - 24.06.2012 11:02
Е те ,ще издържът до петък ,а укрития ,ще  направя  за да  се чувстват уютно  и да са спокойни ,защото един приятел ще ми подарява мъжка бета ,а те са доста бойни рибки и  трябва да има укрития
Бета с гупи,в малък аквариум,лоша комбинация. :-(

amazingxstar

Цитат на: ancitrusa - 24.06.2012 11:21
Бета с гупи,в малък аквариум,лоша комбинация. :-(

Баща ми е гледал бета и гупи и не са се дразнели ,зависи от характера на бетата

rakim

Като зависи от характера на бетата спри да питаш,явно ти и баща ти много ги разбирате.
540л Южна Америка

ancitrusa

Цитат на: amazingxstar - 24.06.2012 11:40
Баща ми е гледал бета и гупи и не са се дразнели ,зависи от характера на бетата
Те не се дразнят,бетата ще им разкаже играта на мъжките гупи.Бета с благ характер няма. :-D

amazingxstar

Цитат на: rakim - 24.06.2012 12:03
Като зависи от характера на бетата спри да питаш,явно ти и баща ти много ги разбирате.

Просто казвам ,все още съм начинаеща ,ако ги тормози ,ще си седи  в 6 литровия сам  ;дд  :-[

Sellena

Аз някога имах такова данио, което изяде очите на останалите. Някои явно искат да доминират. Малкият обем със сигурност повишава напрежението в обстановката, а и в тези 6 л колко е температурата на водата? Някои се изнервят от жегата. Приятелят ми гледа САМО бета в 33л аквариум в стая без климатик и снощи като погледнал температурата стигнала до 32 градуса, та до 03:00 сглобявал вентилатори от стар компютър...

amazingxstar

Цитат на: Sellena - 24.06.2012 14:54
Аз някога имах такова данио, което изяде очите на останалите. Някои явно искат да доминират. Малкият обем със сигурност повишава напрежението в обстановката, а и в тези 6 л колко е температурата на водата? Някои се изнервят от жегата. Приятелят ми гледа САМО бета в 33л аквариум в стая без климатик и снощи като погледнал температурата стигнала до 32 градуса, та до 03:00 сглобявал вентилатори от стар компютър...

23 градуса  8-) ,няма да ги изяде ,защото  другите сага го бият  *MODERATOR* ]:-> ,явно  сега му отмъщават  *CRAZY*, единствено се разбира със сомчето  *DRINK*,а да те питам гаджето ти от къде си е взел бетата и от къде мога да си взема продълговат аквариум.  :-[

Sellena

Ъ и Бети и аквариуми има на всякъде. Неговата специално я взе преди година от Воден свят (на метри от Акватиката, на отсрещната страна на 6-ти септември). Иначе аквариумите с филтри, лампи и т.н. и двамата сме си ги взимали от магазина срещу Синдикалния дом, така и не му научих името му. В момента във Воден свят със сигурност има такива по-малки акви с обикновен капак, с/у Синдикалния дом също (в смисъл повечето си вървят с подложката, с вградените екстри в капака и т.н. сам парички да имаш). Вземи си точните мерки на мястото, запиши си ги и така... Все пак си Пловдив, имаш мноого избор

bobitoo2000

Имам 1 тигрово данио,1 данио рерио и 2 розови данио.С какво мога да ги комбинирам в 50литров аквариум??? *dontknow* *dontknow* *dontknow* *dontknow*
bobitoo2000

hristoj