• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 15:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Eзерото-басейн на bo

Започната от bo, 03.09.2012 15:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bo

Езерото е един стар басейн който не ползвам за сега с размери горе-долу 6 на 4 метра и е дълбок 1.5 метра за сега има само помпа за въздух

Myxa TepopucT

Поне дай снимка нищо че не е готово кажи кога ще бъде направено,

bo

Нещо не мога да ги кача бе колега сега пак ще пробвам
 :-D
: 03.09.2012г 15:03ч

: 03.09.2012г 15:03ч

: 03.09.2012г 15:03ч


: 03.09.2012г 15:03ч





xoxi

Както ти бях писъл езерцето е с голям потенциал,стига да искаш да го развиваш.И като обем и като дълбочина е супер ,като гледам бетона не е обработен с нищо ,нямаш ли загуби на вода?Като начало може да махнеш помпичката и да сложиш една глава да хвърля водата от 30 40см над повърхноста на водата ще ти обогатява повече с кислород от колкото помпичката.Растения ще слагаш ли? Не си писъл нищо за обитателите ,знам че гледаш само Ryukin short tail само те ли ще са в езерото.Беше писъл и за филтър който ще взимаш ако ти е скъп винаги може да си  спретнеш нещо сам, което ще ти излезе по ефтино.
Успех  *DRINK*

bo

Тази година е пробна и нищо не съм правил не знам какви растения ще слага,но ще има за догодина  иначе бетона съм го шпакловал на 60 см височина  с хидроизолационно лепило.Рибите миля да са тези и ще взема някое друго Ranchu от Райко любител съм на късо опашатите златни рибки,има и 7-8 телескопа и някоя друга комета, но те са на един колега който ми ги даде да ги пусна лятото да дръпнат малко.Имам една помпа 2000 л/ч ще пробвам с нея .
Аз по принцип направих езерото с цел да отглеждам риби за да стават MAX размер защото много ми харесват като са големи ,но пък после започна да ми харесва и сега се зарибих .
За филтъра миля да си купя готов защото ще ми излезе около 300 лева с доставката от Китай .
*DRINK*

paolo6481

А басейна няма ли си собствена филтрираща система?Гледам дупки някакви има.Дори и да не работи няма ли да е по-изгодно да се попреправи?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

bo

Няма колега има дамо една бетонирана дупка отстрани ,но тя е празна  :'(,ще купя един филтър и това е.

Асен Евгениев

Добър обем, ще стане яко езеро. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

evgeni enduro

Имаш една страхотна база, която със сигурност ще се превърне в райско кътче!
Като стигнеш до растенията драсни един ред.
Успех с преустройството!
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

bo

Цитат на: evgeni enduro - 05.09.2012 08:42
Имаш една страхотна база, която със сигурност ще се превърне в райско кътче!
Като стигнеш до растенията драсни един ред.
Успех с преустройството!

Кога се слагат растенията колега ?

dgwrite

Браво, супер е станало. Като дойде време за ранчутата, да ме имаш в предвид ;)  *DRINK*

bo


xoxi

Цитат на: bo - 05.09.2012 12:31
Кога се слагат растенията колега ?
На пролет може и сега  но за 1 -2 месеца няма смисъл а и зависи в коя час на българия си,какви са температурите.

evgeni enduro

Цитат на: bo - 05.09.2012 12:31
Кога се слагат растенията колега ?

По всяко време! Е, зимата не е подходяща, разбира се :-)


А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

bo

Южна България и тук е малко по топло ,още май месец пуснах рибите навън и се чувстваха супер ,искам някакви растения които цъфтят