• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 15:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Eзерото-басейн на bo

Започната от bo, 03.09.2012 15:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

xoxi

По принцип има много цъфтящи лилии ,ириси ,воден зюмбюл ,лотус и др. тези са най разпространени въпроса е че пвечето езерняци ги расаждаме на пролет ,но ако имаш голям мерак може исега да си вземиш и да ги сложиш в езерото. *THUMBS UP*

bo

Лотуса издържа ли на тукашните  температури защото много ми харесва имам даже един на ръката  :-D

xoxi

Колкото и да е топло край Пловдив лотуса зимата ще трябва да го прибираш,по добре почни с лилии и по нататък с по претенциозните растения  *DRINK*

bo

 *THUMBS UP* а можете ли да ми кажете на какви цени вървят лилиите ? :popcorn:

xoxi

по магазините започват някъде от 12 до към 30-40 лв зависи от цвета и възраста на растението

bo

Тук в Пловдив не съм виждал до сега

xoxi

Провери в фирми за озеленяване ето един линк на такава ама е от бургас търси в пловдив
http://gradina.zamakabg.com/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3/%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8
http://zelena-prolet.com/Vodni_i_kraybrezhni_rasteniya

bo

Ще търся но за на пролет благодаря за информацията
: 05.09.2012г 16:04ч
А и да попитам водата в езерото става доста зелена според вас ще има ли ефект от UV лампа ?
*DRINK*

xoxi

Зависи коко вата ще е  лампата. Колко кубика вода имаш в езерото?

bo

сега са около 5 куб.м


Това са снимки от преди един час  :-D

xoxi

Значи  за тези кубици и 7-10 вата ще ти вършат работа ,но ако смяташ да го пълниш цялото трябва поне 30вата така че се замисли за напред  *DRINK*

bo

Ще го пълня още малко и после ще изчисля колко кубика е  :popcorn:
: 05.09.2012г 22:10ч
А ще стане ли по бистра водата ?

xoxi

За този обем ще е кристална, но трябва и някъкъв филтър освен ув ,защото ув убива алгиите но трябва да има и какво да ги чисти инъче се натрупват и водата пак стои мътна.

bo

 *thanks
: 06.09.2012г 08:08ч
Има ли някой излишни риби по едри за езерото ми   *DRINK*

bo

Малко свежа кръв в езерото ми  :-D