• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 10:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

определяне пола на дискуси

Започната от iylian, 30.06.2012 01:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iylian

моля пуснете снимки на дискуси ваши по възможност след 6-7 см и по възможност и такива на който знаете пола  :whistle: имам голямото желание да разбера доколко ги разпознавам защото имат отличителен белег дори като юноши


не бързайте с негативизма моля :) ако греша губя себе си ако съм прав печели цял народ

wwladoo

 8-)Не е негативизъм---,,топлата вода е измислена отдавна,,
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

iylian

аз всеки който съм питал ми казва че не може да ги определи особено ако не са одъртели

wwladoo

Цитат на: iylian - 30.06.2012 10:01
аз всеки който съм питал ми казва че не може да ги определи особено ако не са одъртели
Има си определени признаци--- но не и 6-7-8см,а пък и на голям размер не може да бъде човек сигурен на 100процента,преди хвърлянето на хайвер!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

diskusi233

 iylian не,че те убиждам,но много хора с голям опит немогат да дават гаранция за пола на дискусите те нямат изявен полов диморфизъм по които човек може да ги познае и да е сигурен в отговора си.При някои      мъжки дискуси горния заден плавник на перката е удължен,но има и женски със същия удължен плавник така,че неможе човек да е сигурен освен след хвърлянето на хаивера.
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

iylian

дискуса който си качил и мъжки предполагам

grigor nakov

тази риба според теб каква е?
и на тази риба можеш ли да определиш пола

iylian

снимка едно ми е мн трудно да определя но прилича на момиче малко снимка две ми прилича на момиче повече :coffee:

valnata

Е, момиче ли е или прилича, ама не е много сигурно? Ако не е много сигурно, то така и аз ги познавам.. :-D

iylian

идеята ми е че се определя формата по гръбната перка по ъгъла по който пада към опашката

grigor nakov

Цитат на: iylian - 01.07.2012 11:47
идеята ми е че се определя формата по гръбната перка по ъгъла по който пада към опашката

Това са пълни глупости,докато женската не хвърли хайвер и мъжкия не мине да го оплоди немогат да се познаят на 100% ;-)

iylian

не е на 100% всеки знаае че не е
но определено има зависимост някаква в горния плавник на рибата в извивката и в задната част какъв и е наклона спрямо опашката най вече
иначе познах ли ги тези риби дето си ги сложил не каза
в нета някаде намерих някакви схемички как се определят но не ги разбрах добре

grigor nakov

пола и единствено се познава когато рибите хвърлят хайвер,относно двата дискуса мъжки са ;-)

wwladoo

Хайде стига се излага моето момче--това са пълни глупости,да не говорим че при цихлидите се наблюдава и ,,лесбийство,, при хвърлянето на хайвер--при дискуси още не съм го наблюдавал,но при скаларии много често, а и при други американски цихлиди--две женски хвърлят , едната имитира мъжки,минава след първата женска!!! ;-) :-) 8-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

grigor nakov

Оле боже и ти си тръгнал да продаваш или да даваш акъл за дискуси това не са скаларии и други видове риби  *JOKINGLY* *STOP* :-|

DJER

При дискусите също има много такива случаи(от личен опит го казвам), даже и тройки имах наскоро ;-), за пола, МОЛЯ ПЪРВО СЕ ОГРАМОТИ МАЛКИ ПРИЯТЕЛЮ И ТОГАВА ДРЪНКАЙ ТОЛКОВА!

Wetdream

Ей пич хвърли се през аспаруховския мост, когато ти почнеш да определяш пола на дискусите аз ще стана папа!!!!!!!!!
Изтрийте темата!Ненужна е !
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F47%2F11733_956.JPG&hash=39826d0d7ecbb1fb61009315c975eef4b2f47e10

wwladoo

Цитат на: 6ebeka - 01.07.2012 20:02
Оле боже и ти си тръгнал да продаваш или да даваш акъл за дискуси това не са скаларии и други видове риби  *JOKINGLY* *STOP* :-|
*spam Слушай бе мойто момченце,аз когато съм гледал дискуси и съм вадил, а не само дискуси ти си ходил прав под масата---това че при мен не съм имал случай на ,,лесбийство,,--имитация на мъжки, при дискуси,не значи че не се случвало..Ти първо се научи да познаваш видовете дискуси да не наричаш Зм. кожа---- леопард, и да не пишеш глупости от  Ред мелон и Ред ент уаит--такова чисто рибе си извадил--извадил си дръжки, и още ред издънки да не ги изреждам--Или да ти пусна историята на ЛС,как си ме питал за някои работи и съм те ограмотявал,ама явно не си заслужавал.Мислиш си,че като си купи от форума конуси-чрез обявата ти скоро,и ги снимаш заедно с дискуси,хората ще се заблудят че вадиш---хахахаха,няма лошо пробвай се извади,но се учи и тогава пиши . Че стана за смях на целият форум--в опита си да се правиш на ,,компетентен,,аз ако бях на теб,щеше да се скрия някъде, а ти си нагъл и продължаваш да пишеш глупости.Не чустваш ли ,че нещо прекаляваш с опита за плюене а.. 8-)  Верно ,темата става ненужна...
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

АМАЗОН

Цитат на: wwladoo - 02.07.2012 12:45
*spam Слушай бе мойто момченце,аз когато съм гледал дискуси и съм вадил, а не само дискуси ти си ходил прав под масата---това че при мен не съм имал случай на ,,лесбийство,,--имитация на мъжки, при дискуси,не значи че не се случвало..Ти първо се научи да познаваш видовете дискуси да не наричаш Зм. кожа---- леопард, и да не пишеш глупости от  Ред мелон и Ред ент уаит--такова чисто рибе си извадил--извадил си дръжки, и още ред издънки да не ги изреждам--Или да ти пусна историята на ЛС,как си ме питал за някои работи и съм те ограмотявал,ама явно не си заслужавал.Мислиш си,че като си купи от форума конуси-чрез обявата ти скоро,и ги снимаш заедно с дискуси,хората ще се заблудят че вадиш---хахахаха,няма лошо пробвай се извади,но се учи и тогава пиши . Че стана за смях на целият форум--в опита си да се правиш на ,,компетентен,,аз ако бях на теб,щеше да се скрия някъде, а ти си нагъл и продължаваш да пишеш глупости.Не чустваш ли ,че нещо прекаляваш с опита за плюене а.. 8-)  Верно ,темата става ненужна...
Владо,този човек лъже и се излага постоянно,не му се връзвай.
Декември месец дойде при мен в магазина и си купи по 2лв дискусчета.
Бащата е кафяв а,майката пиджън.
Сега ги пуснал като негово производство.
Ето ги.
Цитат на: 6ebeka - 16.06.2012 18:22
ето и едни малки кафияви дискуси мое пройзводство,излюпени на 12.02.2012год.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi50.tinypic.com%2Fofcd3.jpg&hash=02aee0c4c940269d378fa88e34452fe09851e0d2
: 16.06.2012г 18:06ч
ето го и таткото ;-)
По-късно му продадох бащата и за 3-4 месеца го съсипа.
Не знам само откъде се е събрала в него толкова наглост и такова безочие.

grigor nakov

За един месец няма как да станат такива щом съм ги взел декември месец,тогава ги взех на 1см.и рибетата са съвсем други  :-D, а относно бащата какво му е съсипаното  *dontknow*

АМАЗОН

Рибите които си избра сам(дадох ти да си ги избираш)бяха по най-малко 2см.
Мъжкия не знам какво си го правил но го върна кожа и кости.
Престани да лъжеш и да спамиш по темите,всички на пазара знаят че си прекупвач.

stanislav89

Трябва да си изтрие профила и да не пише повече !!!

АМАЗОН

Не очаквайте от този човек да постъпи достойно.
Извинявам се за спама в темата но понякога не мога да се здържам.

stanislav89

Не си единствен, тои не знае какво е това :)

wwladoo

Цитат на: АМАЗОН - 02.07.2012 14:30
Не очаквайте от този човек да постъпи достойно.
Извинявам се за спама в темата но понякога не мога да се здържам.
*spam Няма нищо и аз се извинявам за спама,но си мисля ,че такива хора нямат място при нас като колеги---яд ме е само,че вместо да се засрами,той продължава да се опитва да плюе и лъже...
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

zlatna ribka

 :popcorn: Всяка тема в която 6ebeka взима участие,взе да става интересна... :popcorn:
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

DISCUSBG

 Мислиш ли........., или взе да става осрана.... :duvar: :-| :duvar:
Не знам!

siso

Виждам че сте си се забавлявали :)

Шегата настрана но наистина ми се отщява да влизам тук заради такива хора като "колегата" 6ebeka .
Цитат на: АМАЗОН - 02.07.2012 14:22

Мъжкия не знам какво си го правил но го върна кожа и кости.
Престани да лъжеш и да спамиш по темите,всички на пазара знаят че си прекупвач.
Има талант момчето но явно не е в отглеждането на дискуси а в късия разказ  :popcorn:

П.П

Мисля че е време някой АДМИН да му ТРЪКНЕ профила и да сложи и бан на ИП-адреса

И като за последно си мисля и че тази тема не е за ФОТОГРАФИЯ а за друго място ( но не и за в кофата че да може да се вижда резила на определени личности )




iylian

понеже темата е моя аз съм против съденето на хората (има си хора който отговарят за това ) за мен ще е мн приятно ако всеки каже по някоя дума относно определянето на пола !!!!!! УБЕДЕН СЪМ ЧЕ ПОВЕЧЕТО ОТ ВАС НЕ ПРЕКЛАНЯТ ГЛАВА ПРЕД ТОВА ЧЕ ПОЛА НЕ СЕ ОПРЕДЕЛЯ
и си имат едно наум ..... нека все пак да продалжим темата с похвати и наблюдения и с снимки на хора за който дори и предположение е нещо
смятам че е мн професионална и сплотяваща тема по принцип

*THUMBS UP* нека бъдем пичове и нека развием нещо , не искам да го наричате хвърляне на боб несериозно е  - всички знаем че не е като да определиш пола на ГУПИ

valnata

Те хората колко думи казаха вече... :-D И ти обясниха, че не може да се определи пола, докато не хвърлят хайвер.

rakim

540л Южна Америка

zlatna ribka

Цитат на: DISCUSBG - 02.07.2012 22:07
Мислиш ли........., или взе да става осрана.... :duvar: :-| :duvar:


Точно това имах в предвид,но... на някой хора им трябва повечко време да се усетят :-D
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

}|{opukc

03.07.2012 10:55 #32 Last Edit: 03.07.2012 13:52 by }|{opukc
Нека дадем шанс на колегата iylian да си каже мнението...
Това са мои риби, на които със сигурност знам пола!
На първата снимка както се вижда добре, това е двойка с малките си..какъв е пола им/не на малките разбира се/..
На втората снимка рибата е хибрид боро-пийджън.
Третата снимка е на червено-бял дискус на около 2 години.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F351%2F4974351l.jpg&hash=2b0c0ad2a0df041857a4011efa9bac028c880534

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F346%2F4974346Q.jpg&hash=e5189cbc2156ec985ac6d43a0eeb2b2a2adffd30

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F363%2F4974363I.jpg&hash=bd9745367dfff730b78ffaccf64dd367a27695d8

Успех. ;-)



iylian

снимка 1 лявата е женска дясната мъжка , снимка 2 е мъжка , снимка 3 е женска
това предполагам аз :)

}|{opukc

Цитат на: iylian - 03.07.2012 20:37
снимка 1 лявата е женска дясната мъжка , снимка 2 е мъжка , снимка 3 е женска
това предполагам аз :)
1 - +
2 - женска
3 - мъжки
;-)
Ето борото но малко по-ранен етап..

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi47.tinypic.com%2F14k9k47.jpg&hash=c40ce19e50d7b5d41593844cffdbf308302e6f03

И червено-белия в по-късен.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi46.tinypic.com%2F1gkfo9.jpg&hash=f889b02731865d05ebec3d666b5bef7911f92f3c

HEPOH

При успеваемост 33% при шанс 50-50 показват , че темата е напълно излишна на този етап  и е за триене *DRINK*
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

rakim

Жоре каква е тази женска с това изпъкнало чело от дивите бе,и аз бих казал че лявата риба е мъжка.Явно няма познаване.
540л Южна Америка

митко

Извинявам се, че се включвам отново, и спама, но вече в една друга тема ви казах, че тези теми водят само до излагаций.Иначе и аз с моя скромен опит съм на мнение, че докато не ги излюпят, и по-точно да ги гледаш, че хвърлят, не можеш да си 100%сигурен за пола.Имахме със Станислав два чифта които хвърляха по часовник, всеки месец и нищо не люпеха(най-вероятно две женски)с очевидни разлики в перки, форми и т.н.Ето ги тези риби, продадени ни от "виден"наш акварист за една торба пари.


Имали сме случаи и с други американски цихлиди-Астронотуси,Скаларии, Рамирези.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

DISCUSBG

 Няма да ги познаете нито по изпъкналите чела , нито по плавниците- било то по наклона/сечението/ спрямо опашката , или по флагчетата.....
Има един друг метод, казват , че е 99% точен - определя се по формата на тялото между гръдните и аналния плавник.Има си и скици за различните форми при различните полове.Методът е създаден от Андрю Сох, и се основава на принципните различия в тази област/половите/, използвани и от човешките лекари/криминолози/, за определяне на пола по костите.Може да се прилага на риби от 10-12 см. размер нагоре.Той лично твърди , че успеваемоста е 99%, при хора с достатъчно опит!Аз се пробвам, но ще ми трябва още опит , за да защитя неговото твърдение, или да го отхвърля.... Лошото е , че на повечето снимки, тази област не се вижда, а и самият той пише, че при гледане на рибата в аквариум, успеваемоста спада на 60-70%, затова препоръчва да се прави само на риба уловена в ръцете , но все пак 99%.........са си 99%...................
: 03.07.2012г 22:10ч
Ето ги тези риби, продадени ни от "виден"наш акварист за една торба пари.

Добре е да има имена, за да не си мислят хората разни имена , на видни Български акваристи, колеги , търговци или "6ebeci"...... :-D
Не знам!

grigor nakov

Голям разбирач се извади DISCUSBG затова никой не купува от твойте шампиони  :-D

Wetdream

6ebeka ти пък да не би от продаване на дискуси да си станал милионер е мишок я се осъзнай малко човека говори за някакъв способ ама ти от къде да го асимилираш като си само търговец... то от ей такива продавачи на дискуси като теб сме на такъв хал в България да няма хубави дискуси ами само батаци с лоша форма и недоразвити.... Само заяждания и упреци в тези теми язък за желанието на някой хора да направят и покажат нещо!!!!!
Замислете се малко зрели мъже сте!!!!  :duvar:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F47%2F11733_956.JPG&hash=39826d0d7ecbb1fb61009315c975eef4b2f47e10

wwladoo

Цитат на: DISCUSBG - 03.07.2012 23:18
Няма да ги познаете нито по изпъкналите чела , нито по плавниците- било то по наклона/сечението/ спрямо опашката , или по флагчетата.....
Има един друг метод, казват , че е 99% точен - определя се по формата на тялото между гръдните и аналния плавник.Има си и скици за различните форми при различните полове.Методът е създаден от Андрю Сох, и се основава на принципните различия в тази област/половите/, използвани и от човешките лекари/криминолози/, за определяне на пола по костите.Може да се прилага на риби от 10-12 см. размер нагоре.Той лично твърди , че успеваемоста е 99%, при хора с достатъчно опит!Аз се пробвам, но ще ми трябва още опит , за да защитя неговото твърдение, или да го отхвърля.... Лошото е , че на повечето снимки, тази област не се вижда, а и самият той пише, че при гледане на рибата в аквариум, успеваемоста спада на 60-70%, затова препоръчва да се прави само на риба уловена в ръцете , но все пак 99%.........са си 99%...................
: 03.07.2012г 22:10ч
Ето ги тези риби, продадени ни от "виден"наш акварист за една торба пари.
*BRAVO* *privet*---Иска много наблюдение и опит,може и по поведението да се познае---а за този метод също *BRAVO*за останалото....нямам думи *CRAZY*
Добре е да има имена, за да не си мислят хората разни имена , на видни Български акваристи, колеги , търговци или "6ebeci"...... :-D
Извинявам се,вмъкнал съм мнението ми,не където трябва--между цитатите!!! :-[ :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

NO CARRIER

Цитат на: Wetdream - 04.07.2012 17:00
6ebeka ти пък да не би от продаване на дискуси да си станал милионер е мишок я се осъзнай малко човека говори за някакъв способ ама ти от къде да го асимилираш като си само търговец... то от ей такива продавачи на дискуси като теб сме на такъв хал в България да няма хубави дискуси ами само батаци с лоша форма и недоразвити.... Само заяждания и упреци в тези теми язък за желанието на някой хора да направят и покажат нещо!!!!!
Замислете се малко зрели мъже сте!!!!  :duvar:

С това отношение към човека какво постигна освен, че нарушаваш правилата на форума?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

DISCUSBG

 За какви правила говорим, за какви 5 лева???Тук няма правила....всеки си пише каквото пожелае!Особено пък в тази секция ФОТОГРАФИЯ, на модератора му е през *** какво се случва.Няколко колеги попитаха за наказания, но на никого не му пука!Лъжат, мажат, клеветят, плюят............, къде сте Господа Модератори?Та било то и ГЛОБАЛНИ-те???
Ама защо да се караме с хората, защо да ги наказваме, защо да има правила ,питам аз тогава?То и без това Българинът мрази правилата, та камо ли да ги спазва!!!Е***и модераторите, е***и правилата..............
Ники къде си? И в Германия ли е така, или и ти ги отсвири вече в  *bg*???
Не знам!

tonino

Всичко се решава с *lock,а 6ebeka е потенциален спонсор за вбъдеще.Така ,че   *predupejdavam*

JayCutler

Цитат на: 6ebeka - 04.07.2012 00:49
Голям разбирач се извади DISCUSBG затова никой не купува от твойте шампиони  :-D
Не знам, кой точно пише от ника DISCUSBG, но не мога да си затворя очите.
Такива глупости шебек ще те помоля да не говориш, специално пък за магазините Дискус.
Лично аз съм си купувал риби от там, които надминават и най-смелите ми очаквания.Ти виждал ли си базата с която разполагат?Виждал ли си от какви чифтове си вадят малките?Като и ти стигнеш тяхното ниво тогава ще коментираш.
Как не те е срам бе.Никой не си бил купувал...аз си купувам и ще продължавам да си купувам.

siso

 
Цитат на: Wetdream - 04.07.2012 17:00
6ebeka ти пък да не би от продаване на дискуси да си станал милионер е мишок я се осъзнай малко човека говори за някакъв способ ама ти от къде да го асимилираш като си само търговец... то от ей такива продавачи на дискуси като теб сме на такъв хал в България да няма хубави дискуси ами само батаци с лоша форма и недоразвити.... Само заяждания и упреци в тези теми язък за желанието на някой хора да направят и покажат нещо!!!!!
Замислете се малко зрели мъже сте!!!!  :duvar:

И в продаването на дискуси не го бива .
Бил съм свидетел в присъствието на Райко как набута една риба ( по мерките на 6ebeka може и 40 см да е ) в кеп за гупи .Потроши рибата с тоя кеп докато я хване и набута в плика .Това стана на пазара .Да не говорим че ако човек е отгледал някаква риба с мерак няма да му мине през акъла да я набута така и да направи такова нещо да не говорим че по това си личи колко е НЕГРАМОТЕН и куповача и ПРОДАВАЧА .Но пред зеленото ..........
Бил съм при Орлин когато е носил риби за дисекция и бяха пълни с какво ли не .Гледал съм и риби на микроскоп при колега купил риби от 6ebeka .Купуваш риПка с бонус наръчник по ИХТИОЛОГИЯ .
Ако всеки вадещ дискуси го прати да се поразходи на ЧИСТ въздух се чудя какво ще продава :)


grigor nakov

Цитат на: siso - 04.07.2012 19:30

И в продаването на дискуси не го бива .
Бил съм свидетел в присъствието на Райко как набута една риба ( по мерките на 6ebeka може и 40 см да е ) в кеп за гупи .Потроши рибата с тоя кеп докато я хване и набута в плика .Това стана на пазара .Да не говорим че ако човек е отгледал някаква риба с мерак няма да му мине през акъла да я набута така и да направи такова нещо да не говорим че по това си личи колко е НЕГРАМОТЕН и куповача и ПРОДАВАЧА .Но пред зеленото ..........
Бил съм при Орлин когато е носил риби за дисекция и бяха пълни с какво ли не .Гледал съм и риби на микроскоп при колега купил риби от 6ebeka .Купуваш риПка с бонус наръчник по ИХТИОЛОГИЯ .
Ако всеки вадещ дискуси го прати да се поразходи на ЧИСТ въздух се чудя какво ще продава :)


Мисля,че ме бъркаш с някои :-D Първо при Орлин не ходя,второ големи дискуси на пазара не нося и трето мисля че не си ме виждал никога камоли да се познаваме SISO,вие не разбрах те ли че си правя eбавки с вас нарочно ви дразня да ви видя отношението към хората.Аз от дискуси разбирам само като любител вие сте разбирачите *privet* *THUMBS UP*

NO CARRIER

Да, за съжаление ще се наложи и тая тема да заключа.
DISCUSBG, съжалявам, но и модераторите и админите сме хора и не получаваме душевен оргазъм от това да следим кой какви комплекси избива по форумите и да банваме народонаселението.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

49799

Започната от hahooto


Публикации: 4
Прегледи: 3078

39307

Публикации: 13
Прегледи: 6941

33068

Публикации: 20
Прегледи: 14610

30204

Публикации: 3
Прегледи: 6352

14496

Публикации: 4
Прегледи: 4227