• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 12:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Какво ще кажете за този PANASONIC

Започната от Xektor, 26.08.2006 13:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Xektor

Ето линк към него. Мисля да си взема този апарат. Кажете нещо за него. +, - . Ако дадете малко по подробна информация за него няма да е лошо.
10х

itilien

На мен, като потребител на FZ 30 не ми харесват някои неща - малката резолюция на дисплея (както и на визьора) - като се има предвид, че това има и ръчна фокусировка, 114000 пиксела са малко, и то на 2,5 инча. При Фз 30 са 230000 на 2 инча.  Абе като цяло начина на контрол не ми харесва. Но това си е до човека :) Иначе като качество - очаквай шум. При мен има, като  само на най-ниското ИСО бива. Нагоре вече няма смисъл да се пробва, особено ако няма RAW формат (както е при FZ7) - няма как да се чисти хроматичния шум.
Като цяло, при мен избора беше - или най-доброто от сапунерките (според мен FZ30 (вече излиза и FZ50)) или ДСЛР. Предпочетох първото, заради спестяването от обективи.  Но все пак едното ми око все към ДСЛР гледа, така че не се знае за в бъдеще какво ще стане :Р

едит: аз обичам да имам нещо стабилно и тежко в ръката, затова и FZ30 ме кефи. FZ7 ми изглежда доста по-пластмасов и лек.

tishovsx

Аз имам телевизор Pansonic и вече 15 години работи без проблем :wink:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Xektor

Цитат на: "itilien"На мен, като потребител на FZ 30 не ми харесват някои неща - малката резолюция на дисплея (както и на визьора) - като се има предвид, че това има и ръчна фокусировка, 114000 пиксела са малко, и то на 2,5 инча. При Фз 30 са 230000 на 2 инча.  Абе като цяло начина на контрол не ми харесва. Но това си е до човека :) Иначе като качество - очаквай шум. При мен има, като  само на най-ниското ИСО бива. Нагоре вече няма смисъл да се пробва, особено ако няма RAW формат (както е при FZ7) - няма как да се чисти хроматичния шум.
Като цяло, при мен избора беше - или най-доброто от сапунерките (според мен FZ30 (вече излиза и FZ50)) или ДСЛР. Предпочетох първото, заради спестяването от обективи.  Но все пак едното ми око все към ДСЛР гледа, така че не се знае за в бъдеще какво ще стане :Р

едит: аз обичам да имам нещо стабилно и тежко в ръката, затова и FZ30 ме кефи. FZ7 ми изглежда доста по-пластмасов и лек.

Съгласен съм с тези неща които си споменал. Сега и аз го погледнах този модели и ми хареса повече, но сигурно ще е следващия апарат  :D  За сега парите ще са ми малко в повечко за Фз 30. Но със сигурност Фз7 е по добър от LZ2 (който е сегашния ми).  :D
Пък за шума, над тея неща. За сега няма да правя снимки за NATIONAL GEOGRAPHIC


П.П. само забравих да попитам дали Фз7 е с 9 точков фокус.

NikolaV

Цитат на: "Xektor"...П.П. само забравих да попитам дали Фз7 е с 9 точков фокус.
Така казват:
http://www.dpreview.com/reviews/specs/Panasonic/panasonic_dmcfz7.asp

AF area modes:
• 1 point
• 1 point high speed
• 3 points high speed
• 9 points
• Spot


Аз за моя обаче така по памет не мога да се сетя колко са. Ползвам само 1 - централната.

NO CARRIER

Цитат на: "Xektor"Пък за шума, над тея неща. За сега няма да правя снимки за NATIONAL GEOGRAPHIC

Не се заблуждавай. Снимането на рибки изисква или силно външно осветление или светкавица. На светкавицата знаеш за недостатъците - ярки отблясъци и неестествени цветове. Ако решиш да снимаш на по-ниска скорост заради слабата светлина, ще трябва да отвориш блендата. Но тя не е безкрайна. Следва увеличаване на ISO. Обаче по-високото ISO означава по-голям шум. За това, не го пренебрегвай.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Xektor

Цитат на: "NO CARRIER"
Цитат на: "Xektor"Пък за шума, над тея неща. За сега няма да правя снимки за NATIONAL GEOGRAPHIC

Не се заблуждавай. Снимането на рибки изисква или силно външно осветление или светкавица. На светкавицата знаеш за недостатъците - ярки отблясъци и неестествени цветове. Ако решиш да снимаш на по-ниска скорост заради слабата светлина, ще трябва да отвориш блендата. Но тя не е безкрайна. Следва увеличаване на ISO. Обаче по-високото ISO означава по-голям шум. За това, не го пренебрегвай.

Напълно съм съгласен, но за сега мисля, че ще върши работа. И за момента нямам някой достоен аквариумен обитател за снимане. Може да се пробвам с някоя рибка, но в конкурса мисля, че за сега нямам шанс. По нататък ще си взема по добър апарат. Човешкия фактор също е с доста голямо значение. Ще видиме какво ще сътворя с него. Пък и ми хареса да ги сменям всяка година :D
По нататък ще ви се похваля какво съм си взел.

Много мерси за мненията, доста ценна информация получих.

Similar topics (5)

22329

Публикации: 6
Прегледи: 3837

4622

Публикации: 13
Прегледи: 7806

9121

Публикации: 129
Прегледи: 49370

7033

Публикации: 2
Прегледи: 7212

10421

Публикации: 5
Прегледи: 4349