• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 15:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Какво не трябва да правим

Започната от sinapovaaya, 08.09.2007 14:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sinapovaaya

08.09.2007 14:29 Last Edit: 22.12.2007 20:51 by Violeta
От една седмица си имам аквариум с рибки и много искам да ви се похваля  :-) *YAHOO* :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fupload2.postimage.org%2F679396%2FPicture102.jpg&hash=2c50a777fcb697058db909a193b8da4293dfa600

: 08.09.2007г 14:02ч
BTW Кочев дето толкоз го плюете той ме запали по рибките и направи всичко по аквариума. И рибките са ми живи и здрави. А скоро ще ви покажа снимка и на неговия аквариум. Много е хубав и има много хубави и големи риби най различни и те си живеят щастливо.
данио, анцистрос, калихтос, шарени елвисови сомчета, скалария

malomir

Здравей и добре дошла във форума.Никои не плюе никого в този форум.Ако има размяна на някакви приказки това е друга работа.За напред разгледай отделните секции на форума.Тази е секция търся.Твоя първи пост със снимката би стоял на място във секция Фото смятам.Успех!

ico

А наистина харесва ли ти как изглежда? Иначе е прекалено малък за скалария  ]:->
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

spetsa

Ще ти дам няколко съвета като за начало :)
Сложи поне два пръста грунд в аквариума изкарай растенията и ги засей в грунда.Незнам какво ти е осветлението но според мен тези няма да вървят.Махни скалария защото аквариума му е прекалено малък или го замени за някакъв друг вид рибка.Рапана също може да го махнеш но това вече е по твой вкус.Сложи черен фон отзад и премести термометъра някаде в страни.Не виждам нагревател ,а идва зима ?!?

sinapovaaya

Благодаря, че премести поста. Наистина се извинявам че беше в неподходящ раздел. Ама е парвия ми пост и без да искам отиде там после се опитах да го преместя ама нямаше как. Благодаря че сте го направили  :-)

А иначе аквариума е подарък за баща ми за рождения му ден и той много искаше да има скалария. Иначе аквариума е 16 литров.

Разстенията ги оставих така защото още не съм си взела филтър. Може ли да ми препоръчате от къде да си купя филтър за толкова малък аквариум и каква марка.

А иначе на мен си ми харесва аквариума направо съм пристрастена гледам много обичам да си гледам рибките и най много се радвам на червените данио и златния анциструс. Те са ми любимите рибки а от тази сутрин имам вече два златни анциструса и един калихтос.

: 08.09.2007г 18:06ч

А нагревател не съм сложила защото аз и татко сме зиморничеви и не поддържаме по малко от 30 градуса стайна температура. А термометъра в момента показва 25 градуса въпреки че е студен ден. Имаме парно и го използваме  :-) Трябва да си взема термометър, но искам да е с термо реле защото по коледа и нова година няма да ни има за няколко дни и тогава не искам да видя обърнати коремчета.
данио, анцистрос, калихтос, шарени елвисови сомчета, скалария

streetspluntep

Ами точно за това си купи накгевател.Продават се  с термуреголатор.Задаваш му 26 градуса и пътувашладето си искаш  *JOKINGLY*

kamos

Здрасти
Добре дошла във форума.
И аз като теб започнах с 15 литров аквариум.
Съветвам те колкото се може по бързо да го смениш с някой по подходящ за начинаещи акваристи /70-90 литра например/
За съжаление разбрах по трудния начин, че 15 литров аквариум се контролира значително по трудно от 70 и нагоре литров аквариум.  Просто ще ти бъде много по трудно.
А да се отглежда скалария в 16 литров аквариум е просто все едно ти да живееш в помещение 1.2 м на 1.2м. Надявам се, че ме разбираш правилно.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

spetsa

"kamos" е прав.Кажи откъде си за да може да те насочим откаде да запаруваш каква е водата в твоя град и тн.Скаларията най-добре е подари на някоя приятел с голям аквариум и когато и ти си вземеш 70 -90 литра е пусни вътре.За филтър няма смисъл да си взимаш ти имаш гъбичка.

sinapovaaya

Съжелявам ама нямам възможност да взимам по голям акварум. Това ми е първия аквариум и го имам от 1 седмица. А и в къщи е много тясно и няма друго място за аквариум освен това където съм сложила този. Знам че на скаларията ще и е тясно. Тя за сега е малка ама татко като и се нарадва и тя порасне ще я подаря на някой.
Татко на скаларията най - много и се радва. Това е неговата любима рибка.

: 08.09.2007г 18:06ч
Аз живея в София. Макар че имам гъбичка все пак трябва да сменям понякога водата в аквариума и да чистя аквариума. За това ми казаха че трябва да оставя разстенията така със саксиите за да мога по лесно да измия аквариума когато се налага.
данио, анцистрос, калихтос, шарени елвисови сомчета, скалария

kamos

Сега да се разберем първо прочети всичко в секцията за начинаещи и ако нещо не разбираш питай.
АКВАРИУМА НЕ СЕ МИЕ СЛЕД КАТО ВЕДНЪЖ Е НАПЪЛНЕН!!!!
ГЪБАТА СЕ ПЕРЕ ПОД ЧЕШМАТА БЕЗ ПРЕПАРАТИ ВЕДНЪЖ НА ДВЕ СЕДМИЦИ!!
ЕЖЕСЕДМИЧНО СЕ СМЕНЯ В ТВОЯ СЛУЧАЙ 30 ПРОЦЕНТА ОТ ВОДАТА С ПРЕСТОЯЛА!
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

don_misho

08.09.2007 19:08 #10 Last Edit: 08.09.2007 19:10 by don_misho
Вижам,че още много неща не са ти ясни и като всеки начинаещ,искаш рибки в аквариум и толкоз.Но за да не пишеш след някой друг ден в раздел "Болести" или "Други проблеми и препоръки",най-добре започни да четеш всичко тук:
http://www.aquariumbg.com/forum/index.php?board=23.0
И ако има нещо неясно питай.
Успех!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg682.imageshack.us%2Fimg682%2F460%2F40101892.th.jpg&hash=84ed4e38032181efb8f0a30ceb594125dba6ea32

sinapovaaya

Току що изпрах гъбата ама незнам защо докъто я извадя половината от буклуците по гъбата се разхвърчаха в аквариума и сега е по замътено от колкото преди да изпера гъбата. Защо така се получава
данио, анцистрос, калихтос, шарени елвисови сомчета, скалария

Trobata

08.09.2007 19:26 #12 Last Edit: 08.09.2007 19:28 by Trobata
И при мен се е получавало така. Не е толкова голям проблем. И е добре да сложиш още грунд(камъчета) и да засадиш растенията.

winnerkn

Както ти казаха по-добре е да сложиш повечко грунд и да засадиш растенията. Ще бъде много голяма грешка ако вадиш всичко и миеш аквариума. По този начин го рестартираш и започваш от 0, трябва пак да се минат наколко седмици за да се обазуват микроорганизмите и не се знае дали ще ти оцелеят рибите. Успех ;-)

sinapovaaya

Вътрешната помпа по-добра ли е от външната.
данио, анцистрос, калихтос, шарени елвисови сомчета, скалария

Similar topics (5)

4326

Публикации: 34
Прегледи: 13018

4622

Публикации: 13
Прегледи: 7806

26478

Публикации: 2
Прегледи: 2830

5468

Публикации: 2
Прегледи: 2911

4567

Публикации: 6
Прегледи: 4277