• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 10:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Излиза наследникът на Canon 350D...

Започната от dido, 25.08.2006 00:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

77

то който може да снима не му трябва кой знае каква техника :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

tishovsx

Абе баба ви, все с джигиталка е снимала, я вземете по един Зенит-Е и щракайте на воля и е ФФ ..мисля tooth
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Deep

Цитат на: "77"то който може да снима не му трябва кой знае каква техника :wink:


Идва един момент, в който техниката почва да те ограничава. Иначе принципно си прав  :lol:

Deep

Аре Т ишо да не каже, че се хваля, но ще дам един пример:
Това няма как да го снимаш със сапунера :

http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=380835&USER_ID=29345

Нито пък това

http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=388132&USER_ID=29345

tishovsx

Ники, що да казвам  :D със съпунер тва немааа стане сигурен съм, ма то я са виж какви сапонери има...панасоници, сонита Р1...незнам какви си, ние сме тръгнали с едни огледалки да са пънеме...
Иначе фотките са перфектни, признал съм го :bravo
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

miTko

А спомняте ли си "килера" на Амано с фототехника? Да ни пуснат за малко да си изберем! :P
Разни мои АКВАРИУМИ 

NikolaV

Ники, не ме разбирай погрешно - снимките ми харесват, но стават и със сапунерче.

Deep

Цитат на: "NikolaV"Ники, не ме разбирай погрешно - снимките ми харесват, но стават и със сапунерче.

Тц, не стават и сега ще ти обясня защо. В първия случай с чашата няма как да постигнеш със сапунерка такъв контрол на дефокуса и чрез фокуса в определен обект да го накараш да изпъкне. Оптиката на сапунерката просто не е пригодена за това, отделно знаеш ли кога ще видиш на екранчето на сапунерата кой части са дефокусирани и кой не. Никога  :lol:  Имай предвид че в снимката няма грам Фотошоп.  
За втората само като ти кажа настройките и ше разбереш, че са непосилни за сапунера - ИСО 100, 30 секунди ескпонация, Ф 22.
Ами направи го......ама няма как, защото 30 сек. експонация и Ф 22 са неща, които в сапунерите ги няма. Да не говорим за липсата на какъвто и да е шум в снимката.

NikolaV

БГфото пак не работи естествено и няма как да ти покжа нещо със старият ми сапунер - Pro1. Е, добре де, нама 30 сек. - 15 максимум, ISO 50. A ето с това http://www.dpreview.com/reviews/specs/Sony/sony_dscr1.asp освен, че има 30 сек матрицата е като на DSLR.
А, че не може да се фокусира добре със сапунер съм съгласен. Аз точен ръчен фокус така и така не можах да постигна с него. Аз ли съм кьорав...
Не съм фен на сапунерите де...

Deep

Е...NikolaV, точно това недоразумение ли ще ми дадеш за пример. Имал съм възможността да снимам с този апарат в студио. Наистина матрицата е с приличен размер. Оптиката на Цаис е много добра, но толкова. С това се изчерпнат добрите страни. Никаква гъвкавост откъм смяна на обективи - не можеш едно свястно макро да направиш, 120мм от друга страна не достигат до никъде. Висок шум на ИСО над 400, нисък динамичен обхват, автофокуса е трагичен и бавен. РОУ формата е някакво недоразумение - 20Мв и се записва за около 8 секунди, което напрактика го обезмисля. Да не говорим, чи липсват корекции на белия баланс по Келвин и като се има предвид, че с този апарат си принуден да снимаш на джипег - това е голям пропуск. И като за финал - не ДСЛР, това му е най-големия минус. Аз пак ти казвам, с този апарат трудно ще постигнеш контрол на дефокуса през дисплея /или ще е плод на големи мъки/. С ДСЛР и подходящ обектив нещата са далеч по лесни - виждаш крайния резултат през обектива.

NikolaV

Ники. Всичко това е така. Изобщо не сравнявам апарат с несменяема оптика с DSLR. Друга ми е мисълта DSLR-а не е за всеки. Не на всеки му трябва по-точно.
Ма говорим за снимките конкретно.
За снимката с чашата може да се поспори доста наистина. На тема боке може три форума да запълниме със спорове :)
Но втората с дългата експозиция е напълно постижима и със сапунер.
А вече за качество, шум и тн. не говоря. Говоря за техника на снимане.

Deep

Цитат на: "NikolaV"Ники. Всичко това е така. Изобщо не сравнявам апарат с несменяема оптика с DSLR. Друга ми е мисълта DSLR-а не е за всеки. Не на всеки му трябва по-точно.
Ма говорим за снимките конкретно.
За снимката с чашата може да се поспори доста наистина. На тема боке може три форума да запълниме със спорове :)
Но втората с дългата експозиция е напълно постижима и със сапунер.
А вече за качество, шум и тн. не говоря. Говоря за техника на снимане.

Абе важното е снимки да има :beer  И модели  :lol:

NikolaV


Similar topics (5)

9635

Публикации: 10
Прегледи: 6365

5468

Публикации: 2
Прегледи: 2924

6597

Започната от tishovsx


Публикации: 14
Прегледи: 7127

45169

Започната от Charliie


Публикации: 11
Прегледи: 4774

4085

Публикации: 3
Прегледи: 3168