• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 08:36

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Излиза наследникът на Canon 350D...

Започната от dido, 25.08.2006 00:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido

Дай тест за шума на 20Д и 30Д, че хората други работи говорят upset

Къде го измери това доста по-добре при 400 ИСО ?

Stas

Вижда се даже в примера на Тишо.
Тест нямам но съм готов да правим.

dido

Нямаш тестова постановка и уреди за да правиш тест.

В понеделник обаче ще ти пусна един да видим къде го виждаш това доста по-добре.

Говори ми малко и за разликата при ИСО 800/1600 ;-)

tishovsx

Ей не са карате като ония "пичове" в ФФ... :D
Примерчето, е малко или много показателно, но не това имах в предвид, като го пуснах, мислата ми бе, че нищо революционно няма в новия 400д, за който бих направил един ъпгрейд.

Но обаче, ако сега купувах ДСЛР, може би щях да го купя и да си пуцам на воля.

2.5'' дисплей, е по голям сравнение с 1.8'' при 350д, но малкия контролен липсва и това ме дразни, има повече АФ точки, но аз винаги ползвам една :wink:

А чичко Фил, да прай тестове и да показва, как ще се държи камерата на Исо 800 и 1600 ако е по-добре-ОК,  но ако не...Цанон да се оправят.

Самопочистващата система е добро начало...а къде отива праха ?  :roll:

П.П. Стасе, определено ти направи ъпгрейт.  :wink:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Deep

Стас, това че 30Д шуми по-малко от 20Д просто не е вярно. Сензорите са еднакви - снимайки на RAW процесора не играе никакво роля. В общи линии 30Д  e money for nothing казах ти го още като го купуваше. Разлика има чак при 5Д, но там и цената е по-солена.

Deep

Стас, това че 30Д шуми по-малко от 20Д просто не е вярно. Сензорите са еднакви - снимайки на RAW процесора не играе никакво роля. В общи линии 30Д  e money for nothing казах ти го още като го купуваше. Разлика има чак при 5Д, но там и цената е по-солена.

Stas

:lol:
Да Ники, аз се съгласих с теб.
Но след 3600 кадъра в Зимния дворец (предполагам знаеш какво е осветлението там) човекът, който снима с апарата е на друго мнение.

Аз въпреки това съм готов за проби - само кажи кога и как.
Вероятно си прав. А възможно е и да не си. :D

(А аз бях тръгнал да си купувам 20Д, но ми направиха предложение за 30Д, на което не можах да откажа. За което сега съм много доволен.)

Deep

Цитат на: "BLKnight"...изтрябвали са ти снимки... и Десемнайсе мегаквазигигапискела...

я глей

http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelDetailAct&fcategoryid=150&modelid=14260

още не са пуснали цени гадовете

Ами няма какво да предложи повече от 70-200 2.8L IS

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-70-200mm-f-2.8-L-IS-USM-Lens-Review.aspx

Deep

Цитат на: "Stas":lol:
Да Ники, аз се съгласих с теб.
Но след 3600 кадъра в Зимния дворец (предполагам знаеш какво е осветлението там) човекът, който снима с апарата е на друго мнение.

Аз въпреки това съм готов за проби - само кажи кога и как.
Вероятно си прав. А възможно е и да не си. :D

(А аз бях тръгнал да си купувам 20Д, но ми направиха предложение за 30Д, на което не можах да откажа. За което сега съм много доволен.)

Виж Стас, човека, който е снимал там има чисто субективно мнение. Защото не е снимал с 20Д например при същите светлинни условия и да направи сравнение на кадрите. Матрицата е еднаква, снимайки на RAW елеминираш обработката на процесора. Ето ти тестовете на
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos30d/

предполагам,че си ги чел. Ето ги единственните "екстри" заради, които хората платиха допълнително пари за 30Д:

Maybe Canon do listen, with the i EOS 30D they have addressed no less than five of the 'Cons' from my EOS 20D review; Lack of spot metering, Fixed continuous shooting rate, Limited range of image parameter adjustment, Small LCD monitor and ISO sensitivity not displayed on viewfinder status bar while being changed. Of course everyone has different priorities and some of these changes may seem insignificant however it's fair to say we've seen all of these issues discussed at one time or another on our forums.

Ако считаш , че си струва....ОК, но аз предпочитам да чакам 5Д  :lol:

dido

Цитат на: "Deep"...
Ами няма какво да предложи повече от 70-200 2.8L IS

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-70-200mm-f-2.8-L-IS-USM-Lens-Review.aspx

По-ниска цена, разбира се. Все пак единия е с отвор 2.8, другия - 4. Това  просто е ъпгрейд на стария популярен и сравнително евтин 70-200mm-f4L - сдобил се е със стабилизация.

За апаратите - нормално е при тези любителски ДСЛР-и да няма грамадни разлики. Както писах по-горе, еволюцията е бавна и определено НЕ засяга оптичното представяне на машините. Очевидно е, че разликите в качеството на образа при 350Д/20Д/30Д (евентуално и 400Д), та дори и 10Д/300Д да включа в листа - са нищожни.

Качествената разлика идва при машини от сорта на 5Д и профи моделите от 1-ви клас. Колкото и да се напъваме, тази разлика при долния клас няма от къде да дойде. При този размер на сензора технологията е достигнала максимума си и засега няма изгледи за нещо качествено по-добро. Затова и производителите изместват фокуса в други посоки - дисплеи, ергономия, подобрения на скорости/буфери и т.н.

Deep

Цитат на: "dido"
Цитат на: "Deep"...
Ами няма какво да предложи повече от 70-200 2.8L IS

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-70-200mm-f-2.8-L-IS-USM-Lens-Review.aspx

По-ниска цена, разбира се. Все пак единия е с отвор 2.8, другия - 4. Това  просто е ъпгрейд на стария популярен и сравнително евтин 70-200mm-f4L - сдобил се е със стабилизация.

За апаратите - нормално е при тези любителски ДСЛР-и да няма грамадни разлики. Както писах по-горе, еволюцията е бавна и определено НЕ засяга оптичното представяне на машините. Очевидно е, че разликите в качеството на образа при 350Д/20Д/30Д (евентуално и 400Д), та дори и 10Д/300Д да включа в листа - са нищожни.

Качествената разлика идва при машини от сорта на 5Д и профи моделите от 1-ви клас. Колкото и да се напъваме, тази разлика при долния клас няма от къде да дойде. При този размер на сензора технологията е достигнала максимума си и засега няма изгледи за нещо качествено по-добро. Затова и производителите изместват фокуса в други посоки - дисплеи, ергономия, подобрения на скорости/буфери и т.н.

Абсолютно си прав Дидо за разликите между 20Д/30Д/350Д. За обектива Canon-EF-70-200mm-f-2.8-L-IS, наистина идва дебеличък като цена. Лично аз съм си много доволен с моя 70-200 4L  :lol:  Не смятам да го сменяам, защото върши перфектна работа дори и без стабилизация.
А иначе Стас можем да направим тестове /няма нищо по-лесно от това/ на моя 20Д и твоя 30Д , но предварително зная какъв ще е резултата. И трябва да побързаме, защото го продавам  :lol:

Stas

OK. На 5Д ли се хвърляш? :)

Баси и любителите сме станали!
Те профитата нямат такава техника!

На разположение съм. Само трябва да се уговорим когато не спортувам.
А иначе може и Дидо да се включи с неговия. Ако не ще извикаме Aquasaur.

dido

Профитата имат 1ДС Мк2 ;-)

Както ти казах, от включване няма смисъл. Нямаш методика за качествен тест.

Stas

Цитат на: "dido"Профитата имат 1ДС Мк2 ;-)

Абе имат, ама нямат, защото нямат достатъчно пари.
Ей на - аз мога да си го купя, но не ми трябва, а тези дето им трябва пък не могат да си го купят.
Профитата, които имат достатъчно бач, за да могат да си го позволят пък са едва 10-ина процента от всички.
То у нас с всичко е така - въртим бизнес с любителска техника и постигаме почти без пари това, дето ония на запад правят с много пари.
(Ако се замислиш и с аквариумите сме така...) :)

dido

Е, аз не говоря за нашите профита конкретно, принципно е по-скоро това.  

При нас всеки сватбарски фотограф минава към профи категорията. На него обаче не му трябва Мк 2, на сватбарите покрай кебапчета им е все тая дали е снимано повершот про или с Мк 2.

Similar topics (5)

9635

Публикации: 10
Прегледи: 6365

5468

Публикации: 2
Прегледи: 2924

6597

Започната от tishovsx


Публикации: 14
Прегледи: 7127

45169

Започната от Charliie


Публикации: 11
Прегледи: 4774

4085

Публикации: 3
Прегледи: 3168