• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 10:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с дискуси!!!

Започната от kamenov, 25.07.2005 23:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kamenov

Начи имам 9 дискуса в голям аквариум и всички са си много добре ядът движат се и така няма им нищо, но има една групичка от 3 дискуса които не се хранят поне не ги виждам ходат все заедно и цветовете са им по-тъмни даже по някога имат нещо като слуз по перките...
Искам да питам дали е заразно това и от какво могат да го хванат и как да лекувам да ги отделям ли и така...
ПОМОГНЕТЕ
Не искам да мрът

discus

Цитат на: "kamenov"Начи имам 9 дискуса в голям аквариум и всички са си много добре ядът движат се и така няма им нищо, но има една групичка от 3 дискуса които не се хранят поне не ги виждам ходат все заедно и цветовете са им по-тъмни даже по някога имат нещо като слуз по перките...
Искам да питам дали е заразно това и от какво могат да го хванат и как да лекувам да ги отделям ли и така...
ПОМОГНЕТЕ
Не искам да мрът

9 дискуса = на какъв обем, възраст на рибките, условия в аквариума ,начин и видове храна които използваш , подмяна на вода -по колко и кога, евентуално какви изпражнения имат въпросните рибки.
А сега малко екстрасенски, имам две предположения стрес или Hexamita. Дай повече подробности пък може и нещо по точно да измисля.

kamenov

Начи обема е 500л. възрастта е всичките са млади някъде на 4-5 месеца, Външен филтър проджект най-гоелмия 1000 л/ч, нагревател проджект 300вата които държи темп. 29градуса, подмяна на вода правя всяка седмица по 1/10 от обема, изпражнениата са нормални до колкото съм видял аз точно за това следих...

77

най големият филтър на проджект е 2000 литра на час :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

discus

Цитат на: "kamenov"Начи обема е 500л. възрастта е всичките са млади някъде на 4-5 месеца, Външен филтър проджект най-гоелмия 1000 л/ч, нагревател проджект 300вата които държи темп. 29градуса, подмяна на вода правя всяка седмица по 1/10 от обема, изпражнениата са нормални до колкото съм видял аз точно за това следих...

Както 77 е написал най големият филтър е 1800 л/ч(по точно), тоз е малък но това не е най големият проблем в момента ,1/10 от обема е твърде малко за смяна на водата особено при подрастващи дискуси, същото количество на ден е варианта, не си казал с какво храниш и по колко пъти на ден , аквариума гол ли е или има грунд и растения, а забелязал ли си другите рибки да гонят някоя от тези които описваш

discus

Цитат на: "kamenov"Начи обема е 500л. възрастта е всичките са млади някъде на 4-5 месеца, Външен филтър проджект най-гоелмия 1000 л/ч, нагревател проджект 300вата които държи темп. 29градуса, подмяна на вода правя всяка седмица по 1/10 от обема, изпражнениата са нормални до колкото съм видял аз точно за това следих...

Забравих да кажа че е хубаво да се ползва и UV за аквариум си дискуси, помага да разредиш честите смени на водата

kamenov

Извинявам се грешка още спях моя е Проджект PJF-2001
Казах че храня с сера дисклус гранулат 3-4 пъти на ден аквариума има грунд и малко растения, Ултра виолетова лампа ще има скоро до 20 дена. Никой не ги закача тез 3мата другите са си много добре и кажете по колко да сменям на седмица?!?
Аз сменям някъде към 90литра на седмица сега го сметнах...

discus

Цитат на: "kamenov"Извинявам се грешка още спях моя е Проджект PJF-2001
Казах че храня с сера дисклус гранулат 3-4 пъти на ден аквариума има грунд и малко растения, Ултра виолетова лампа ще има скоро до 20 дена. Никой не ги закача тез 3мата другите са си много добре и кажете по колко да сменям на седмица?!?
Аз сменям някъде към 90литра на седмица сега го сметнах...

Ако можеш сменяй по 1/10 на ден, ако не поне 30 процента на седмица и вземи още някакви храни не ги тъпчи само с гранулата, можеш да вземеш артемия и хирономус , друг въпрос тез 3 та шашкат ли се като минаваш покрай аквариума

kamenov

А бе не особено те са много непокиси на никои не обръщат внимание...
Хирономус замразен става ли?

discus

Цитат на: "kamenov"А бе не особено те са много непокиси на никои не обръщат внимание...
Хирономус замразен става ли?

Да. Моята препоръка е да направиш масирани подмени на водата за една седмица като междувременно следиш 3 рибки какви изпражнения имат, храни с няколко неща и наблюдавай проявяват ли по-голям интерес към някоя от храните , ако се хранят и са потъмнели не се притеснявай но ако спрат да ядат тогава става лошо. Ефентуално ако ти се експериментира можеш и аерация да пуснеш.

kamenov

Е аз ареация си имам ще пробвам още утре с хирономус а те не ги виждам да ядът вече 2 седмици сигурно тайно хапват нещо отделно от другите риби които се нахвърлят на гранулата...

discus

Цитат на: "kamenov"Е аз ареация си имам ще пробвам още утре с хирономус а те не ги виждам да ядът вече 2 седмици сигурно тайно хапват нещо отделно от другите риби които се нахвърлят на гранулата...

Щом не ги виждаш значи не хапват това ти го гарантирам, в такъв случай съм сигурен за Hehamita, бягай и взимай хекса-екс  от някъде, че 2 седмици са доста няма да изкарат още дълго.

kamenov

Какво е това хекса-екс?!?
И на коя фирма и каде да го търса в аптека ли или в зоомагазин?!?
Да ги отделям ли или в общия?

niki_s

Има един сайт в който изброяваш симптоми те и ти казва от какво са болни и с какво да ги лекуваш.Но не го помняumn  :cranky .Надявам се другите да го знаят.Успех при лечението

stanko

това което описваш за мен си е хексамита в болести съм драснал една статиика за хексамита прегледаи я  
1 ако имаш активен въглен го махни
2 подкисели леко водата (аз го правя с со2 с мая)
3 освен лекарството което ще сложиш аз слагам редовно малахитово зелено и формалин
4 при болни риби слагам и витамини мисля че на тетра  ще намериш на нбългарският пазар CihlidVital ili BlacWater
след това ги подхрани с артемия

Similar topics (5)

12078

Публикации: 8
Прегледи: 5781

42003

Публикации: 7
Прегледи: 3512

41727

Публикации: 2
Прегледи: 2666

5722

Започната от Xektor


Публикации: 12
Прегледи: 7072

29483

Публикации: 12
Прегледи: 6249