• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 15:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

помощ

Започната от killar800, 10.11.2012 19:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

killar800



Обем на аквариума:150

Височина:50

Грунд речен
Дебелина на дъното:.5.
Размер на камъчетата:2-3 мм

Осветление:2 по 18 вата

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):...........
Аераторна помпа (с гъба):...........
Вътршен филтър л/ч:200 л
Външен филтър л/ч:...........
Система за СО2: ...........

Филтрите работят(непрекъснато

Дата на стартиране на аквариума:09.09.2012

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
...........

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:сера био нитри вец

Вода
Сменям по 40литра (процента) на всеки 7 дни.
При смяната: Водата е (от чешмата направо). Водата е с температура15 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 22 градуса.

Храна
Видове храна:...........
Колко често храните рибките си:2 пъти на ден
За колко време рибките изяждат порциите си:3 мин

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:30
Колко % са бързо растящи:80
Колко плуващи:0

Риби:
Полово зрели(видове, брой):скаларии 6бр
Млади риби(видове, брой):барбуси 7 макроподи 2 боция клоун 3 акули 2 трихугастери 2 анциструси 2 черен ноь 1 лабело 1
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):лабело 1

FHM

До тук от тая информация се вижда че аквариума е пренаселен . А какъв е по сериозния проблем поради който пишеш ?

killar800

еми водата матнее с секи изминал ден седи като лигава трябва ми спешно помощ

FHM

Филтрацията е недостатъчна трябва ти 600 л/ч  и особено в твоя пренаселен аквариум . Намали рибите
примерно е тия    "акули 2 трихугастери 2  черен ноь 1 лабело 1 " спокойно можеш да ги махнеш скалариите също са много за литража с който разполагаш . Намали храненето до 1 път дневно и с един ден диета в седмицата ( по малко храна по малко аки и по чиста вода ) . Друго не се сещам ..

killar800

а  нестава ли да оставим рибите  и да намаля яденето требва спешно да избистрим водата

FHM

Трябва и филтъра да се смени тоя 200л/ч  е прекалено малък за твоя аквариум просто не може да смогне .

Caxapa

Прекалено много риби, в следствие на което прекалено много замърсяване,  рязка промяна на температурата на водата, слаба филтрация и така нататък. Скоро ще има и други въпроси  от рода на защо ми измират рибките или от какво са болни.

killar800

втпри месец нямам проблем  рибите си живеят норрмално  дайе и растат барзо  на филтара ми пише 250 л за час просто проблема ми е в водата  като сменям количество от водата става по лошо поматнява оше по барзо

FHM

За момента най доброто което можеш да направиш е да изплакнеш гъбата на филтъра със студена вода докато спре да пуска мръсотия и утре да вземеш нов филтър с дебит поне 600l/h . С добавяне на химии и смяна на вода няма да решиш проблема .

killar800

аз мисля да завия за 2 3 дни аквариума да не влиза светлина  за да мойе да спре този цафтеж  и да се избистри водата ако и това не помогне ще сменям филтара

Caxapa

Там в ляво на екрана има изкачащо меню. Една от темите е http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=98 Останалите са все едни такива  от подобно естество от които може да вземеш съвет, щом не ти се слуша съветите на колеги. Това със затъмнението на аквариума не е решение в твоя случай!  Все пак аквариума си е твой и ти решаваш как да процедираш с него. Ние до сега само давахме съвети.

Similar topics (5)

12652

Публикации: 19
Прегледи: 12316

40369

Публикации: 10
Прегледи: 4470

33070

Публикации: 4
Прегледи: 3799

7906

Публикации: 1
Прегледи: 2392

6263

Публикации: 9
Прегледи: 5406