• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 20:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

[Проблем] Рибките стоят само на дъното на аквариума

Започната от sinqluna, 21.11.2014 22:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sinqluna

Аквариумът е стартиран на: 5месеца

Обем на аквариума, литри: 35

Височина на аквариума: -

pH на водата:

Температура на водата: 23

Колко често сменяте водата: 2седмици

Какво количество вода доливате при смяна: 25

С каква температура е водата при смяна: 22-24

Кога последно сменихте водата: 3 дена

Аераторна помпа (без гъба):

Аераторна помпа (с гъба):

Вътрешен филтър л/ч:

Външен филтър л/ч:

CO2 система:

Филтрите работят непрекъснато: Да

Изключвам ги за ххх часа:

Промени в аквариума и оборудването презпоследните 20 дни: Не

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: {medicine}

Полово зрели риби (видове, брой): 2

Млади риби (видове, брой): Не

Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): Не

Видове храна, с която храните рибите си: Tetra

Колко често храните рибите си: О

За колко време рибите изяждат храната: 2мин

Колко % от дъното е засадено с растения: 1

Колко % са бързорастящи:

Колко % са плуващи:

Дебелина на дъното:

Размер на камъчетата: -

С колко и какви лампи осветявате аквариума: 1

Колко часа светят лампите: 6часа

Подробно описание на проблема: Рибките стоят на дъното изведнъж плуват с бясна скорост и се отпускат и падат на дъното  сякаш отслабнаха и изобщо не ядат

Снимки:


http://postimg.cc/image/xog8olebp/






DPI

Имаш проблем с водата. Реално ако аквариума е 35 литра (предполагам това е обема на водата, а не на целия аквариум) и сменяш по 25 литра на две седмици, ти правиш нещо като рестарт.  Отделно на това златната цапа много, натрупва се органика, което води до отравяне, възможна причина. Започни като начало с по-чести и по-малки смени на вода, например през два-три дни за седмица по 20%-30%.Сложи и нитрифициращи бактерии - био нитривек или подобно. След това всяка следваща седмица по 30 % от водата.
Неразбах последно имаш или нямаш филтър?

sinqluna

Имам филтър да

Публикациите са слети: 21.11.2014 22:52

Те почти са умрели стоят на една страна :(

niki_o

Те си отиват.Жалко,но ако утре са все пак живи незабавно купи активен въглен и го постави в помпата-ако трябва извади всичко от нея за да освободиш място.То и без това азотен цикъл явно няма аквариума.Оставяла ли си(с този ник смятам ,че си жена) някои друг да ги храни в последните дни или да си прехранвала,да си мила помпата на чешмата....даи ни насоки.Интересно е да се уморят златни =-O

bunzip2

Аквариума почти съм сигурен, че е без азотен цикъл.
Рибата от снимката, изобщо няма място в съд с такъв литраж. Въобще напълно погрешно!

Сменя се 30% вода на седмица!
А проблемите кога започнаха?
Не си отговорил колко често храниш, това е важно!
Също, грунда е едър, при хранене попада храна в него, която рибите не достигат за да изядът. Тази храна започва да гние и да влошава качеството на водата много бързо!

Съвети,
Направи една смяна 50% веднага. Започни да храниш по веднъж на ден, с много малко храна.
Златната рибка я махай, изобщо не е за този аквариум.
Грунда го замени с по-дребен (3-5 мм.), и като цяло вдигни дебелината на самия грунд на поне 4 см. Грунда не е важен само за растенията.
Вдигни малко температурата. Ако гледаш други риби освен златната (тя държи и на много ниски), 22 градуса не е подходяща температура за повечето риби. 25-26 градуса е добре.

sinqluna

Проблема го обеснявам веднага ... имах само филтър който изсмуква водата чисти и връща в аквариума но гледах ,че рибките дишат тежко реших да извадя помпата и купих машинка за въздух но след като смених водата и оставих само машинката за въздух във водата взеха да се появят някви парцали като пайжина....и пак върнах помпата вътре но махнах активния въглен наистина и от там проблеми проблеми иначе рибките ги храня по един път на ден имах още две рзтения но те умряха остана само това което е на снимката но аз го катсря че много расте.  а бях с по ситен грунд но 3 сменяния на вода и той изчезна почти и го махнах....А иначе гледам само 2 рибки

DPI

Незнам какво ще кажат другите, но ако рибите са още живи - смени 50% от водата, както вече са те посъветвали и можеш да добавиш и Sera toxivek.
Една от причините за тежкото дишане на рибите, е че литража им е неподходящ, както вече са ти казали.

sinqluna

Да рибите все още са живи смених току що 50% от водата, ням кк да отделя едната рибка ,зщото няма къде да я гледам другаде . Ще чакам да отворят зоо магазина и ще трябва да отида и да купя нов грунд който изобщо не е евтин,гъбичка и активен въглен? А аз използвам лекарство Tetra след като налея чешмяната вода. Нещо друго трябва ли според вас? Блаагодаря

belika

Никога не махай филтърната помпа. Изключвай я само, когато сменяш водата. Сменяй поне по 40% от водата два пъти в седмицата. Поспри се с лекарствата и с храненията, навсякъде казват, че от глад трудно умират златни. Щом искаш мехурчета във водата - и помпата може да се монтира така, че да вкарва мехурчета, или пък пак си сложи машинката за въздух, но заедно, а не без помпата. Би трябвало да ти се оправят рибките.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

Ivan_S

Цитат на: sinqluna - 22.11.2014 10:54
Да рибите все още са живи смених току що 50% от водата, ням кк да отделя едната рибка ,зщото няма къде да я гледам другаде . Ще чакам да отворят зоо магазина и ще трябва да отида и да купя нов грунд който изобщо не е евтин,гъбичка и активен въглен? А аз използвам лекарство Tetra след като налея чешмяната вода. Нещо друго трябва ли според вас? Блаагодаря

Не мисля, че има нужда да правиш нещо повече. Основните неща ги е написал колегата bunzip2. После може да продължиш в рамките на една седмица да сменяш през ден по 20%. Като ходиш до зоомагазина, налей в едно бурканче вода да ти я тестват и после се похвали с резултата :).
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

sinqluna

Последен въпрос може ли да сложа новия по ситен грунд върху стария който е по едър ?

Ivan_S

Цитат на: sinqluna - 22.11.2014 11:22
Последен въпрос може ли да сложа новия по ситен грунд върху стария който е по едър ?

... и да затвориш всички боклуци в него, и да създадеш предпоставки за образуване на амоняк с по-бърза скорост от нужното? :). Аз бих извадил стария грунд, бих го промил и върнал обратно с новия. Ама така бих направил аз, колегите ако имат по-добри идеи, да споделят ;).
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

belika

По-едрите камъчета се поставят върху по-ситни при златните.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

bunzip2

Цитат на: belika - 22.11.2014 11:39
По-едрите камъчета се поставят върху по-ситни при златните.

НЕ. Идеята е по-едрите камъни да не са толкова едри, както в случая! Нали това се опитваме да избегнем, като се сложи по-ситенгрунд. Да не попадат остатъци от храна между тях. Поставени отгоре ще има същия ефект като сега, с един плюс - че отдолу все пак ще има още грунд, в който да се развият достатъчно бактерии...

Нещата са се прецакали, след като си спряла филтъра, защото в него са живеели бактериите, които поддържат азотния цикъл. След махане, реално е направен рестарт на аквариума. Аераторната помпа реално само движи водата, без да предоставя място за развитие на бактериите. В грудна както споменах по-горе, това няма как да стане (поне с този сегашния грунд), така че си оставила аквариума без възможност да се зацикли повторно.
Рибите за мен са с натряване от високи нива на ямоняк. Ако си вече с вътрешен филтър, и си направил/а голяма смяна на вода, остави нещата така. Рибите може и през ден да ги храниш по съвсем малко. Нищо няма да им стане. Идеята е, да не внасяш много храна във още незацикления аквариум.

belika

Нагледно - грунд при златните рибки в Музея на златните рибки в Китай:

Цитат на: xoxi - 13.01.2012 17:04
колеги докатао ровех из нета ми попадна това видио на музея на златните риби в китай   
предполагам че ще ви е интересно *bg*
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

Similar topics (5)

35538

Публикации: 9
Прегледи: 5098

57651

Публикации: 2
Прегледи: 1957

8218

Започната от ivo007


Публикации: 5
Прегледи: 3484

27374

Започната от belqta


Публикации: 16
Прегледи: 10354

3470

Публикации: 6
Прегледи: 4571