• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.06.2024 05:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от 4i4oico, 12.07.2006 17:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

marinko7

"КАРАШ ЛИ БЪРЗО,ЩЕ ТЕ НОСЯТ БАВНО"


dafe95

а само един пат ли да и сменя водата или 2-3 пати докато роди защото аз нямям тарпение да роди

wwladoo

 :karamse:Момчета не си играйте с тези температури,живородките нормално се гледат и най добре се чустват при 23-24гр.,при раждане се вдига на 26гр!!! Високи температури при живородките,оказват влияние на метаболизма---т. е. те по бързо остаряват и умират!!!Най зле се чустват гупите,какви са тия температури---29гр.Второ смяна на водата много често предизвиква преждевременно раждане---т. е.малките не са се доразвили както трябва и се раждат със неизразходено злъчно мехурче,и залепена опашка към тялото и много от тях умират,(или направо мъртви се раждат)така че не се препоръчва смяна на водата!!!!Слушайте батко си Владо и няма да сгрешите(38-39г. имам зад гърба си акваристика)и живородките не помня колко хиляди съм отгледал,и колко селекции съм правил!!!!Поздрави Владо!!! ;-) *bg* *DRINK*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ


Гупичка

Като гледам рибката на снимката виждам че е доста напреднала ако не си я отделил отдели я!!!На  100% сигорна съм че ще роди максимум до 3 - 4 дни!!!  *DRINK*

dafe95

Ами и harry1976 каза че до максимум 4 дни ще роди. Днес е четвърти ден от когато ми каза, но още не е родила и незная какво да правя, защото нямам търпение да роди. Едвам дочаках до днес, но няма резултат, ако искате мога дадам снимка да видите в какво състояние е днес.
: 09.11.2009г 15:03ч

Ето и снимка в сегашното и състояние.

Harry1976

Цитат на: dafe95 - 09.11.2009 15:54
Ами и harry1976 каза че до максимум 4 дни ще роди. Днес е четвърти ден от когато ми каза, но още не е родила и незная какво да правя, защото нямам търпение да роди. Едвам дочаках до днес, но няма резултат, ако искате мога дадам снимка да видите в какво състояние е днес. Ето и снимка в сегашното и състояние.

При каква температура я държиш? Не ни писа. :) Това е от голямо значение също. На последната снимка не ми изглежда чак толкова напълняла.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

dafe95

температурата сега е 27 да я увелича ли на 29 за да роди по скоро или не
: 09.11.2009г 16:04ч
дайте отговор  *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP*

zambo

Цитат на: dafe95 - 09.11.2009 16:14
температурата сега е 27 да я увелича ли на 29 за да роди по скоро или не
Не
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

wwladoo

Мойто момче май не ти се слуша и докато не я умориш няма да спреш!!!Остави животинката на мира--когато и дойде времето ще роди!!!! :karamse:
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

pikefish

Снимка нямам,но на цвят се приближават до изходната разцветка на хелера-зелен цвят с няколко надлъжни линии оранжеви в средата на тялото.
надявам се до седмица-две да пусна снимки в тази тема :-)

telemundo

Такам уж трябваше да послушам съвета който ми беше дал един потребител по назад в темата но се случи нещо неочаквано - подариха ми 4 гупи (3 женски 1 мъжка) вчера вечерта преди да си легна направих една проверка на аквариума и какво да видя? Една от гупите беше родила имаше едно рибе под големия камък 2-3 изщъкаха от аквариума едно се показа от хаванския мъх и поне едно бях видял в листото на едно изкуствено растение... въпросите са ми:
Възможно ли е в яванския мъх да има още но да не ги виждам?
Ако ги оставя в аквариума скрити в различни укрития с какво ще се хранят? - тъй като е невъзможно да ги извадя толкова са бързи въобще няма начин?
И как да разбера коя от трите гупи е родила при положение че и трите пак си имат петно на дупето?
Също към края на седмицата си правих планове да си купя 2-3 сомчета от тези обикновенните - но май ще видят сметката на оцелелите малки - какво ще ме посъветвате?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Ffiles%2F494784T.jpg&hash=73f05d44a6ef3bd7427571b392233df94c3a1ba7

telemundo

Много спешно ми трябва отговор на вторият въпрос? :(
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Ffiles%2F494784T.jpg&hash=73f05d44a6ef3bd7427571b392233df94c3a1ba7

valnata

Защо да ги отделяш? Остави ги.  Ще си намират остатъци и оцеляват повечето ако има растения или други скривалища. Ако не ги въдиш за продажба, или селекции не си играй да ги отделяш. Въдят се като за световно. След време ще се чудиш какво да ги правиш. :-D